Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 83 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 25 65 ... LastLast
Results 281 to 300 of 1659

Thread: Clubul Xbox One X

  1. #281 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    Si eu stiam la fel Dant3 ca e Forza 6 apex, dar respectivul user care le-a leakuit sustine ca e 7...
    Digital Foundry reports that Forza 6 was demo'd at the graphics settings of Xbox One, at native 3840 × 2160 resolution, at a locked 60FPS refresh rate. The specific track demo'd was populated with the max number of 24 cars, in the most intensive weather condition for performance. GPU utilization @ 66% in this screenshot with it going even down to 55% during the race according to the Eurogamer analyst.

    “This is us. This is ForzaTech running 60 frames a second, 4K,” said Turn 10 Studio Software Architect, Chris Tector, to Digital Foundry. “We’re still running with settings that we would have used in Forza 6… but this is also including 4K content… we’ve got authored assets for this set of the models, cars, tracks everything. We pushed it through and made sure the 4K textures were flowing through. We’ve got them all there at the right resolutions and they’re not giving us enough of a bandwidth hit to offset that. If we drop back to when we originally ran and we didn’t have 4K assets, it was maybe one per cent different. We were very much bound on a different point than memory bandwidth. It’s been awesome and this is the point it’s at.”

    The amazing thing about Forza 6 on Scorpio is just how much the graphics on it could be pushed, with plenty of resources still to spare- Turn 10 said that they could push the game to Ultra level settings, and still be sitting at only 88% GPU utilization- which is nuts.

    “The awesome part about the whole story [is] that we can spend all this time heading into the future,” Tector continued. “Instead of saying, ‘How are we going to wrestle to get the performance on this?’ we’re actually saying we can make this quality trade-off or this quality trade-off and spend that time iterating, heading towards much better image quality. So instead of stressing about getting to a final resolution or a final frame-rate, we can really drive it all into quality.”

  2. #282 SP
    Junior Member alecx92's Avatar
    Inside the next Xbox: Project Scorpio tech revealed • Eurogamer.net
    CPU - Eight custom x86 cores clocked at 2.3GHz
    GPU- 40 customised compute units at 1172MHz
    Memory - 12GB GDDR5
    Memory Bandwidth - 326GB/s
    Hard Drive - 1TB 2.5-inch
    Optical Drive - 4K UHD Blu-ray

  3. #283 SP
    Junior Member cristimunte's Avatar
    De pret nu au zis nimic,totusi eu ma indoiesc ca va fi sub 600 dolari...

  4. #284 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    O sa fie 499$/€

  5. #285 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    Ce nu-mi place este faptul ca fiecare placa de baza si deci fiecare scorpio o sa fie diferit , fiindca procesul de aplicare silicon difera, cumva ca la fostele dacii, una fuge mai tare decat de alta ( bine , este de inteles , prea mult custom)
    Man, m-ai zapacit (a doua oara) cu "procesul de aplicare silicon"... Hai sa ne intelegem: ce spui tu e complet eronat. Corect este asa (si e valabil la orice procesor produs): din fabricatie, fiecare chip are nevoie diferita de alimentare (considera asta ca fiind un simplu tweak de voltaj de care are nevoie pentru a fi stabil in frecventa necesara). In mod normal atat Intel cat si AMD aplicau metoda clasica prin care era totul setat in procesor (ca downside fiind posibilitatea sa nimeresti un CPU care se incalzeste mai mult... altul care rezista mai putin la overclock, and so on - drept dovada, noi astia care mai facem overclock, cautam anumite serii de procesoare, cu anumite date de fabricatie, pentru ca stim ca sunt mai stabile). Ce face Microsoft aici (de fapt cred ca AMD), e o chestie mai avansata dar nu vre-o minune... pentru ca o gasesti dealtfel si pe unele placi mai smechere de la Asus, Gigabyte & Co. (cauta si tu Digi+ PWM, NexFET MOSFETs - cu alte cuvinte "digital power controllers"). Practic e o idee mai stabila, dar o solutie mai scumpa. Nu inteleg de unde ai scos tu chestia ca e ca Daciile... frecventele sunt absolut identice.
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Iar apoi mai e faza cu pretul de 500$ vs 400$ pentru PS4Pro.
    Hai sa fim seriosi... la PS4 Pro toti ne doream ca Sony sa fi pus un hardware mai serios, chiar daca ar fi costat mai mult, si acum nu mai e bine? In plus, ia-o si tu altfel: pentru 100$ in plus, nici nu te mai gandi la diferentele de performanta, ci doar cat te-ar costa un BluRay 4K. Ei bine, tu ti-l iei cu 100$. Nu-i bine? Eu zic ca e. Acum nah, poate nu vrei BluRay player... atunci gandeste-te la diferenta de performanta. Merita 100$? Eu zic ca da. La naiba... 12GB GDDR5 cu 6Tflops, la 500$. Pai cam pe-acolo e doar o placa video. Hai ca nu-i rau deloc (daca iei in calcul ca totusi Scorpio nu e doar o placa video). Ma asteptam sa fie chiar mai scumpa distractia (sa fiu sincer aveam in minte un 699$).
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Mie imi place ce e pe hartie, dar pachetul oferit de Microsoft care include un pret marit si niciun joc nu ma convinge sa cumpar consola.
    Pai deja s-au zis ceva titluri (probabil vom sti mai multe la E3). Dar man, serios acum... tu ti-ai luat Switch pt. un singur joc, care la naiba... era deja obsolete pe WiiU. Adica acolo ti-ai luat o consola cu un singur joc, la ani distanta ca hardware fata de Scorpio... la ani distanta ca software si servicii fata de Microsoft... si asta ti se pare exagerat? Well... Damn!

  6. #286 SP
    Member Popae36's Avatar
    ^ mai bine de atat nu putea sa zica nimeni,adevarul.

  7. #287 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Daca totusi nu vor reusi sa se bata pe partea de exclusive (poate ca nici nu vor, sau nu pot), cei de la Microsoft ar mai avea o sansa cu un Kinect reinventat, cu al lor HoloLens... sau cu o solutie VR care sa rupa gura targului (ce-ati zice de 4K nativ pt. VR?).

    Apropos, de gamepad nu au pomenit nimic... Pana la urma va fi acesta gamepad-ul oficial pt. Scorpio sau ne asteptam la altceva, mai apropiat de Elite?
    Attached Images Attached Images ae7eeb3a-762c-4c97-8c9e-0d1e0a66691f.jpg 05624349-11dc-4ecd-bc65-039d512c4153.jpg 18325616-7c60-4568-a160-a5581ad85517.jpg f41026d4-ddbf-483b-991e-f11639588036.jpg

  8. #288 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Cred ca asta o sa fie. La naiba.. crezi ca nu mai vor sa scoata niste bani din alt Elite?

    Alt bibelou de pîrțolan, cu Gears, Halo si Forza. Imi iau supercar si ii pun instalatie de gaz. Asa si cu scorpio, hardware beton si jocuri Gears of Halo: Horizon 4.

  9. #289 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Nu vreau sa stric bucuria unora, dar mi se pare ca ne-a luat putin valul, inclusiv pe domnu Richard, a carui schimbare de ton nu pot sa nu o observ dupa vizita acasa la M$ (hardcorelol)
    Dar poate mi s-a parut , sper sa le iasa, trebuie sa recunosc insa ca ma asteptam la mai mult.
    Nu-mi vine sa cred ca pana la urma au mers (la fel ca $ony pentru Pro) tot pe un Jaguar obosit (chiar daca e tactat mai sus).
    In sfarsit, astept cu mare interes E3, si jocuri, auzi M$? jocuri.

  10. #290 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    img_20170407_015129.jpg

  11. #291 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by florindragos21 View Post
    Eu din ce stiam pana acuma nu este nimic altceva decat un xbox one cu rezolutie mai buna.
    De curiozitate, jocurile pe viitor vor merge pe ambele platforme (XO si XS) sau vor aparea titluri exclusive de XS?
    Ei zic ca pe ambele, dar in ce vedem la PS4 Pro unele vor merge bine doar pe varianta mai puternica (din cauza lenii developerilor care nu vor optimiza jocurile respective...).
    Also Project Scorpio | Xbox
    Si racirea va fi de tip Liquid Cooling..

  12. #292 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Hai sa fim seriosi... la PS4 Pro toti ne doream ca Sony sa fi pus un hardware mai serios, chiar daca ar fi costat mai mult, si acum nu mai e bine? In plus, ia-o si tu altfel: pentru 100$ in plus, nici nu te mai gandi la diferentele de performanta, ci doar cat te-ar costa un BluRay 4K. Ei bine, tu ti-l iei cu 100$. Nu-i bine? Eu zic ca e. Acum nah, poate nu vrei BluRay player... atunci gandeste-te la diferenta de performanta. Merita 100$? Eu zic ca da.
    BluRay player 4K in 2017? Mai cumpara cineva discuri cu filme sau seriale in afara de colectionarii de asa ceva, care sunt oricum o nisa? De cand cu Netflix, Amazon, Hulu crezi ca mai cumpara cineva discuri cu filme? Iti spun eu ca nu, uita-te peste vanzarile de filme si seriale in format fizic, si o sa vezi un grafic cu o scadere extrem de mare in ultimii 4-5 ani. Nu le mai cumpara nimeni si asta cu BluRay player 4K e o poveste, nu intereseaza pe nimeni cand poti face stream de 4K.

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    La naiba... 12GB GDDR5 cu 6Tflops, la 500$. Pai cam pe-acolo e doar o placa video. Hai ca nu-i rau deloc (daca iei in calcul ca totusi Scorpio nu e doar o placa video). Ma asteptam sa fie chiar mai scumpa distractia (sa fiu sincer aveam in minte un 699$).
    500$ e foarte mult, comparatia cu PC-ul nu prea isi are rostul. Gandeste-te ca o consola are ca scop principal entartainment-ul. O folosesti pentru a juca niste jocuri si a viziona filme/seriale, altceva nu poti face cu ea. Pretul celei mai scumpe console momentan e 400$, pentru ca Scorpio nu are data de lansare. Microsoft a anuntat consola acum un an si a prezentat-o ieri. Sony au anuntat-o cu o luna inainte de lansare si au pastrat pretul original al consolei precedente. Gandeste-te si tu, care consola dintre PS4 Pro si Xbox Scorpio va avea mai multe vanzari la sfarsit de viata? Am mari dubii ca Scorpio va deveni vreun succes doar pentru ca e consola mai puternica. Asa a fost si PS3 mai puternic decat X360, dar pana nu au aparut jocurile sa faca diferenta, nu se vindea prea bine. Si atunci a fost aceasi treaba de pret ca acum in defavoarea lui PS3.
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Pai deja s-au zis ceva titluri (probabil vom sti mai multe la E3). Dar man, serios acum... tu ti-ai luat Switch pt. un singur joc, care la naiba... era deja obsolete pe WiiU. Adica acolo ti-ai luat o consola cu un singur joc, la ani distanta ca hardware fata de Scorpio... la ani distanta ca software si servicii fata de Microsoft... si asta ti se pare exagerat? Well... Damn!
    Care sunt titlurile alea? Ca nu s-a anuntat absolut nimic nou pe partea asta. Cat despre faptul ca am cumparat Switch din prima zi, ce sa zic, iar comparatii irelevante. Eu nu am avut WiiU, iar pentru ca Zelda e un system seller pentru mine, era logic sa ma orientez spre consola mai noua. Tu acum imi spui ca e o consola slaba, obsolete, cu hardware la ani distanta si bla bla. Dar, un mare DAR, are macar un joc pe care nu il pot juca in alta parte. Iar Microsoft nu mai are asa ceva de mult timp!

    _
    Am zis de Scorpio, singurul motiv pentru care as lua-o este daca Microsoft vine cu acel abonament de 10$ pe luna care ma lasa sa joc absolut toate titlurile de One/Scorpio din prima zi a lansarii, pentru ca in afara de jocuri multiplatform care probabil vor rula mai bine pe Scorpio, consola nu are alte jocuri.

  13. #293 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by Encman View Post
    Nu vreau sa stric bucuria unora, dar mi se pare ca ne-a luat putin valul, inclusiv pe domnu Richard, a carui schimbare de ton nu pot sa nu o observ dupa vizita acasa la M$ (hardcorelol)
    Dar poate mi s-a parut , sper sa le iasa, trebuie sa recunosc insa ca ma asteptam la mai mult.
    Nu-mi vine sa cred ca pana la urma au mers (la fel ca $ony pentru Pro) tot pe un Jaguar obosit (chiar daca e tactat mai sus).
    In sfarsit, astept cu mare interes E3, si jocuri, auzi M$? jocuri.
    Aici la subiectul CPU sunt cateva chestii care cel putin pe mine ma depasesc, dar de dragul discutiilor pot comenta despre aceasta decizie:
    - probabil Zen Core ar fi crescut pretul
    - iar probabil noile APU-uri contruite pe baza ZEN core inca nu sunt pregatite de comercializare
    - Microsoft si AMD au ajuns la concluzia ca CPU din actualul Xbox isi face treaba bine si pentru 4k nu ar trebui decat frecvente mai mari
    - poate toata problema cu texturile 720p / 900p a fost din GPU, cel nou care se considera apropiat ca putere de RX480 isi face treaba bine cu acest "custom made Jaguar"
    - pe noul proces de fabricatie pe 16nm poate CPU-ul se descurca mai bine, cu toate ca daca este necesara racire tip Vapour Chamber cred ca si incalzirea este una din problemele de care Microsoft se fereste...
    Sunt multe chestii acolo care pe mine ma depasesc, probabil cei care se ocupa cu PC-urile (MonkY ) ma poate corecta!

  14. #294 SP
    Admin MonkY's Avatar
    tudy: stai man linistit... nu-ti place, nu cumperi. Dar mi se pare ca te duci inspre zona aceea gri unde multi folosesc o dubla masura cand vine vorba de Xbox. Eu nici nu ma mai chinui sa aduc argumente pro... stiu sigur ca o sa pierd. Si nu, pentru mine nici nu conteaza daca in final Sony sau Nintendo vinde mai multe console... La urma urmei si McDonalds vinde mai multi burgeri decat toate restaurantele care vand burgeri adevarati, la un loc. Asta pentru mine nu inseamna automat ca McDonalds are cei mai buni burgeri. Stiu ca nu ti-a placut Xbox-ul si te-ai chinuit sa-l vinzi... dar incearca si tu sa-i lasi pe altii sa se bucure. Macar atunci cand Microsoft chiar vine cu ceva mai bun decat concurenta - daca era o prostie, as fi fost de acord cu tine, dar eu unul incerc sa vad partea plina a paharului: practic de anul acesta, vom avea cea mai performanta si mai bine gandita consola, ever!

    Cat despre jocuri exclusive, ti-am zis sa astepti E3-ul. Titlurile pe care cu siguranta le stii si tu sunt de genul Forza 7, Crackdown 3, Sea of Thieves & Co... Cu siguranta insa Microsoft nu se va mai baza pe Exclusive on Xbox anymore, asa ca argumentul asta trebuie lasat deoparte. O sa vrei cea mai buna platforma pentru a juca Red Dead Redemption 2 (de exp.). Ghici care va fi aceea? Cred ca Microsoft va marja pe performanta consolei, serviciile sale, backward compatibility, multimedia stuff (bluray, pvr), true 4K... si da, best multiplatform game experience! Si daca va fi cu adevarat 499$, eu zic ca va si reusi. Chiar daca va vinde un sfert din nr. de PS4 Pro vandute.

    P.S. Apropos de cine naiba mai cumpara BluRay player 4K in 2017... stii care a fost cel mai bine vandut player in amarata asta de tara, numita Romania, acum cateva luni? Well, a fost un Oppo BDP-105D (Darbee Edition - sursa este cineva care lucreaza la avmall)... Jucaria aia costa vreo 7500 RON in mod normal (eu am luat pt. cineva cu discount pe la 5000 RON). De fapt, si pe avstore in topul vanzarilor era tot un Oppo, de vreo 4000 RON. Asa ca nu-ti mai face tu griji ca nu cumpara oamenii playere BluRay... Chestia asta nici macar nu are neaparat legatura cu Netflix & Co. - poate are mai multa treaba cu faptul ca din ce in ce mai multi isi filmeaza in 4K diverse, le pun pe cea mai ieftina metoda de stocare (BluRay blanks) si le trebuie un player.

  15. #295 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    BluRay player 4K in 2017? Mai cumpara cineva discuri cu filme sau seriale in afara de colectionarii de asa ceva, care sunt oricum o nisa? De cand cu Netflix, Amazon, Hulu crezi ca mai cumpara cineva discuri cu filme? Iti spun eu ca nu, uita-te peste vanzarile de filme si seriale in format fizic, si o sa vezi un grafic cu o scadere extrem de mare in ultimii 4-5 ani. Nu le mai cumpara nimeni si asta cu BluRay player 4K e o poveste, nu intereseaza pe nimeni cand poti face stream de 4K.


    500$ e foarte mult, comparatia cu PC-ul nu prea isi are rostul. Gandeste-te ca o consola are ca scop principal entartainment-ul. O folosesti pentru a juca niste jocuri si a viziona filme/seriale, altceva nu poti face cu ea. Pretul celei mai scumpe console momentan e 400$, pentru ca Scorpio nu are data de lansare. Microsoft a anuntat consola acum un an si a prezentat-o ieri. Sony au anuntat-o cu o luna inainte de lansare si au pastrat pretul original al consolei precedente. Gandeste-te si tu, care consola dintre PS4 Pro si Xbox Scorpio va avea mai multe vanzari la sfarsit de viata? Am mari dubii ca Scorpio va deveni vreun succes doar pentru ca e consola mai puternica. Asa a fost si PS3 mai puternic decat X360, dar pana nu au aparut jocurile sa faca diferenta, nu se vindea prea bine. Si atunci a fost aceasi treaba de pret ca acum in defavoarea lui PS3.


    Care sunt titlurile alea? Ca nu s-a anuntat absolut nimic nou pe partea asta. Cat despre faptul ca am cumparat Switch din prima zi, ce sa zic, iar comparatii irelevante. Eu nu am avut WiiU, iar pentru ca Zelda e un system seller pentru mine, era logic sa ma orientez spre consola mai noua. Tu acum imi spui ca e o consola slaba, obsolete, cu hardware la ani distanta si bla bla. Dar, un mare DAR, are macar un joc pe care nu il pot juca in alta parte. Iar Microsoft nu mai are asa ceva de mult timp!

    _
    Am zis de Scorpio, singurul motiv pentru care as lua-o este daca Microsoft vine cu acel abonament de 10$ pe luna care ma lasa sa joc absolut toate titlurile de One/Scorpio din prima zi a lansarii, pentru ca in afara de jocuri multiplatform care probabil vor rula mai bine pe Scorpio, consola nu are alte jocuri.
    Eu o să cumpăr consola pentru player. Este o parte din hardware care mă interesează foarte mult.
    Și nu-mi spune de Netflix. Se vede ca un rahat față de disc. De sunet nici nu mai pomenesc.

  16. #296 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Asa cum am zis, o nisa de putini sunt inca interesati de asa ceva. Lumea nu se mai oboseste sa mearga la cinema sa vada filme ca asteapta sa apara prin stream pe netflix&co. Nu poti generaliza doar dupa propria ta experienta sau propriile tale nevoi. Daca te uiti la cifrele de vanzare a discurilor BD, o sa vezi o scadere puternica care se apropie de colaps. Aia cu cel mai vandut player la nu stiu ce magazin iar e poveste, e cel mai vandut pentru ca s-au vandut probabil 2-3 in toata categoria de produs.

  17. #297 SP
    Admin MonkY's Avatar
    djleo: nu ma mai bag asa mult pe partea de hardware. Eu cred ca oamenii de la Digital Foundry au explicat foarte bine ce poate consola, ce hardware e folosit... poate mai mult chiar decat ar fi fost necesar. Prefer sa ma bucur ca e ceva real... chiar ma gandeam ca o sa vina si cei de la Microsoft cu checkerboard, cu explicatii gen "totusi, nu putem chiar 4K nativ"... Mi-era frica de faptul ca iarasi, de dragul de a reduce pretul consolei, vor veni cu DDR3 si artificii care sa mai imbunatateasca un pic bandwith-ul. Dar la naiba, nu! Oamenii au bagat 12GB GDDR5 acolo... Repet... 12GB GDDR5. Poate multora li se va parea putin, dar va aduc aminte ca in acest moment e o singura placa video cu 12GB GDDR5 pe 384bits... si aceea ar fi un Titan X. Care costa cu mult peste 1000 EUR. Dar nah, pentru unii... Xbox sucks anyway.

    Si inca o chestie si va las. Am vazut ca nimeni pe-aici nu a discutat despre nebunia cu implementarea DX12 direct in instructiunile SoC-ului. Cum un sir de mii de comenzi sunt transformate in doar maxim 10 comenzi pt. CPU/GPU. Asta e probabil si motivul pt. care un joc ruland nativ in 4K la 60FPS, si de-abia consuma 60% din puterea de procesare a consolei. Si asta pt. un joc care nu a fost scris special pt. Scorpio... ci doar adaptat in 2 zile. Sorry, dar eu nu pot decat sa laud asa ceva... indiferent daca ar fi vorba de Microsoft, Sony, Nintendo sau oricine altcineva. Gata, va las momentan... incerc sa ma gandesc cum draci strang bani pana la sfarsitul anului pt. asa ceva...

    Cu aceasta ocazie, sper si eu ca in sfarsit sa avem oficial Romania pe lista Microsoft. Pt. mine asta e mai important chiar si decat pretul consolei. Amen!

  18. #298 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Una e sa lauzi consola ca specificatii tehnice si e cu totul altceva sa lauzi platforma. Corect? Eu nu neg deloc specificatiile consolei, mi se par foarte ok pentru suma ceruta de Microsoft, dar trebuie privit totul in ansamblu. Pe cat de impresionant e Scorpio, pe atat duce lipsa de jocuri. Iar Crackdown si Sea of Thieves nu sunt tocmai jocuri system seller. Iar cand iei toate astea in calcul nu stiu cati sunt dispusi sa dea 100$ in plus pentru Scorpio.

    Eu sper sa aveti dreptate cu E3, chiar imi doresc sa vina Microsoft cu un line-up de nu e adevarat, pentru ca altfel nu vad decat o continua dominare din partea Sony, iar uitandu-ma si la lipsurile platformei Playstation nu pot sa nu remarc faptul ca din lipsa de ceva mai bun ne-am complacut cu consolele Sony, iar Microsoft pare-se ca nu mai intelege foarte bine piata. Sau poate doar vrea sa o impinga intr-o anumita directie, dar ei nu au puterea sa faca asta. Nu au puterea unui lider in gaming, pentru ca nu au monopol cum au cu Windows sa isi permita astfel de manevre. Dupa generatia lui X360 parca au mers din lac in put cu fiecare miscare si anunt facut.

    Nu mai luati totul atat de personal, in special MonkY, ca nu e totul alb sau negru. Daca cineva critica o consola, un joc, un film, etc, nu inseamna ca e totul negru. Sunteti atat de categorici incat iese mereu taraboi cand nu e cazul, pe cuvant ca nu va inteleg.

  19. #299 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Din cate vad au fost "fortati" sa mearga pe Jaguar din cauza compatibilitatii cu actualele jocuri. Ca sa citez Digital Foundry
    Some were hoping to see next-gen CPU technology in there, but that was never likely, given Microsoft's mandated compatibility with all existing Xbox One software. On the CPU side, what we have is a more modest evolution of the Xbox One unit. But the GPU is a beast. It's very, very fast.

  20. #300 SP
    Junior Member opagain2017's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Si inca o chestie si va las. Am vazut ca nimeni pe-aici nu a discutat despre nebunia cu implementarea DX12 direct in instructiunile SoC-ului. Cum un sir de mii de comenzi sunt transformate in doar maxim 10 comenzi pt. CPU/GPU. Asta e probabil si motivul pt. care un joc ruland nativ in 4K la 60FPS, si de-abia consuma 60% din puterea de procesare a consolei. Si asta pt. un joc care nu a fost scris special pt. Scorpio...
    te lasi dus pe val, se vad radacinile xbox, asculta atent ca-ti explic doar o singura data, am explicat deja de doua ori inainte tot tie


    "Am vazut ca nimeni pe-aici nu a discutat despre nebunia cu implementarea DX12" da, are dx12 hardware
    "Cum un sir de mii de comenzi sunt transformate in doar maxim 10 comenzi pt. CPU/GPU." si asa va ajuta acel dx12 hardware, softwareul, IN JOCURI CREATE PE DX12, ATAT, restul jocurilor e treaba normala, ce jocuri pe dx12 stii tu? gears 4, battlefront, xb1 ex-exclusives si??? si?? mai ce? mai nimic... sunt alte sute de jocuri care nu-s pe dx12, deci nu vezi nimic de la acel dx12 hardware

    "Si asta pt. un joc care nu a fost scris special pt. Scorpio.." din nou, mai multa atentie te rog, acel joc este Forza 6 care este un joc dezvoltat pe DX12, iar xb scorpio este o consola dezvoltata pe dx12 DECI PRACTIC, jocul a fost dezvoltat pentru scorpio

    nu e nici-o magie aici, Microsoft a strigat ca DX12 o sa aduca planeta Nibiru langa Pamant de 10 ani, dar nu face nimic, asa ca eu iti zic sa te linistesti
    xbox scorpio e o consola custom ce foloseste parti de PC AMD, Jaguar cpu, RX 480 GPU & GDDR5 ram, stii ce altceva mai foloseste tot acele 3 parti? XBOX ONE S, PS4 SLIM & PS4 PRO asa ca mai usor, nu e nimic nou

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 83 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 25 65 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  3. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts