Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 17 of 83 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 19 27 67 ... LastLast
Results 321 to 340 of 1659

Thread: Clubul Xbox One X

  1. #321 SP
    Member eneea's Avatar
    Ba se pun...daca faci tu rost de numarul vanzarilor digitale le putem discuta . Lumea isi cumpara console pt multiplat, exclusivele sunt cireasa de pe tort, ajuta dar nu sunt suficiente. Cele mai bune exclusive stii cine le-a avut? Wii U. Stii de ce a a fost un esec Wii U? Pt ca nu au avut marile jocuri AAA multiplat.
    Am inteles, PS are exclusive mai bune decat MS, can we move on?

  2. #322 SP
    Member zoli86's Avatar
    Pai daca nu e vorba de jocuri exclusive ce mai era acuma X-BOX fara HALO?

  3. #323 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Idiotenia asta a fost si pe iOS dar nu a tinut mult, 98% din ele fiind lansate si pe Android.

  4. #324 SP
    Member eneea's Avatar
    Nu generaliza, am spus ca PUTINE jocuri sunt system sellers, Halo a fost system seller ca ultimul nu se poate lauda cu asta. Uncharted, God of War sunt system sellers...Zelda e system seller si cam toate pokemoanele. Bloodborne nu e, Persona nu e. Nier nu e, Bayonetta nu e.
    Poate tu esti un caz mai special, dar fa o socoteala cat timp joci exclusive si cat timp joci multiplat?

  5. #325 SP
    Member eneea's Avatar
    Arata-mi tu unde am zis eu ca Halo Wars e un joc bun sau ca vinde bine )). Tu acum imi aduci argumente pt ipoteza mea ca exclusivele nu vand asa de bine

  6. #326 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    E3, restul e cancan pana atunci.

  7. #327 SP
    Member eneea's Avatar
    ^ AMIN!!!!

  8. #328 SP
    Junior Member opagain2017's Avatar
    94 Persona 5 (1.5 million sold)
    89 Horizon Zero Dawn (2.6 million sold)
    88 NieR Automata (1 million sold)
    88 Nioh (1 million sold)
    86 Resident Evil 7 biohazard PSVR
    85 MLB The Show 17
    85 Yakuza 0
    84 Kingdom Hearts HD I.5 + II.5 Remix
    82 Danganronpa 1-2 Reload
    80 Gravity Rush 2
    79 Tales of Berseria
    76 Kingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter Prologue

    ps4 inainte de E3

    ^ AMIN!!!!!

    ---------- Post added 07-04-2017 at 13:49 ----------

    Quote Originally Posted by eneea View Post
    Arata-mi tu unde am zis eu ca Halo Wars e un joc bun sau ca vinde bine )). Tu acum imi aduci argumente pt ipoteza mea ca exclusivele nu vand asa de bine
    ai zis ca Horizon nu se vinde bine la 2.6 milioane cu 60 mil userbase, atunci cum se vinde halo wars 2 la 150k cu 30 million userbase? ha? cand compari halo wars 2 cu horizon, parca nu mai arata 2.6 milioane asa putin? ha? hai nu te face ca nu intelegi

  9. #329 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by OEE View Post
    E3, restul e cancan pana atunci.
    Deci sa inchidem threadul pana atunci?

    @opagain2017: eu zic sa te muti pe threadul de PS4, ca vad ca te doare prea tare de Xbox si de xbox fans. Ah, too late... te-ai mutat, dar pe alt site! Enjoy your stay!

  10. #330 SP
    Member eneea's Avatar
    Dude, nobody cares ). Cu ce te ajuta ca ridici altar la PS? am recunsocut ca PS4 are exclusive mai bune...dar dupa cum vezi si din cifrele tale astea nu se vand asa bine ca multiplat.
    Mai bine te-ai muta cu postarile la Thredul cu PS...ca eu nu am intrat niciodata acolo sa fac consola lor de ***, sau serviciul online, sau PS+, etc, etc

  11. #331 SP
    Junior Member valentin47's Avatar
    Lasa l in pace, nu vezi ca astia care au ps se plang mai mult ca nu sunt jocuri pe xbox

    Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

  12. #332 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    In urma unor studii recente in domeniul psihiatriei, conduse de dr. Sfafarlica ajutat de asistentii Surubel si Piulita, s-a decretat ca toti carcotasii care apar in urma stirilor din domeniul entertainment-ului au grave probleme in a-si regasi propria identitate.
    Dr. Sfafarlica, citat de jurnalistul Roshtotel(aka Aristotel), spunea ca doar asa isi explica un naparstoc care nu se poate hotari daca isi regaseste identitatea in Halo sau Killzone, circuitele cerebrale facand scurtcircuit in momentul in care e nevoit sa le aleaga pe ambele. Mai exemplifica si prin alte experiente aducand aminte de Gears of War si Uncharted, Forza si Gran Turismo, Sunset Overdriva sau Ratchet and Clank. Mai mult, dedica un intreg capitol printeselor Zelda si Peach.
    Evident dr. Sfafarlica este un plagiator, scheletul aproape mecanic al studiilor sale ingalbenindu-se intr-un obsedant deceniu in care a lecturat scrierile d-lui Kant zi si noapte, noapte si zi:

    "Un intelect corect este acela: care nu străluceşte atât prin mulţimea conceptelor sale, cât prin conformitatea lor cu cunoaşterea obiectului, deci cu facultatea şi dexteritatea de a avea aprehensiunea adevărului."

    Va doresc un weekend minunat!!

  13. #333 SP
    Member zoli86's Avatar
    Intelectually roasted!

  14. #334 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Un Big Like pentru domnul Rasko, chiar daca e off topic am simtit nevoia sa ii multumesc! Sa ne traiesti si ne bucuram ca si anul asta ne esti alaturi (probabil ultimul de ConsoleGames.ro) .

  15. #335 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sorry, dar urla demonul din mine sa spun asta: Rasko a fost mai on-topic decat multi altii prin zona! Propun sa fie noul nostru admin! Macar pentru ultimul an, cum zice djleo666. Amin!

    Mai putin on-topic: ce solutie de VR credeti ca va adopta Microsoft? Acum ca au specificat sus si tare ca are "VR Support"... Credeti ca vor merge pe un third party (gen Oculus sau Vive) sau vor marja totul pe HoloLens?

  16. #336 SP
    Junior Member valentin47's Avatar
    Hololens sau vor lansa ceva asemănător mai mult ca sigur, nu vor apela la celelalte

    Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

  17. #337 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    HoloLens este AR(augmented reality) nu VR, si costa vreo 3000$...la pretul acesta nu este foarte "consumer friendly".

  18. #338 SP
    Member AndreiRobert6's Avatar
    Cred ca le va avea pe amandoua dar mainly pe vr deoarece cum a spus BizZare hololens costa otara cam mult

  19. #339 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Mi-a placut foarte mult conceptul HoloLens, il asteptam cu mare interes.
    Din pacate nu cred ca se va materializa curand ceva, deorece proiectul in sine este mai mult ca sigur pe hold de vreo 2 ani. Cam odata cu trecerea in neffinta a lead designerului/inginerului.
    Vor merge probabil pe Oculus Rift (in continuare, eu parca asa stiu, ca incheiasera un parteneriat anul trecut in decembrie).

  20. #340 SP
    Admin MonkY's Avatar
    O alta curiozitate: oare Xbox Scorpio va suporta HDR Pro sau HDR 10? Adicatalea, va merge ca Sony, sau va fi pt. toate versiunile de HDR?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 17 of 83 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 19 27 67 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  3. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts