Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 83 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 17 57 ... LastLast
Results 121 to 140 of 1659

Thread: Clubul Xbox One X

  1. #121 SP
    Banned Templier's Avatar
    enjoy you PC(onsole)

    Keyboard and mouse support has been "close" to being released on the Xbox One for some time, but it sounds like it may finally be close to release.

    "When we enable PC and mouse on console it’ll be interesting to see how many of those creators think about running their PC and mouse-only game on console, and then this idea of Play Anywhere might get even more interesting for those guys," Microsoft's Phil Spencer told PCGamesN when asked about how Play Anywhere may narrow the gap between Xbox and the PC.

    So keyboard and mouse support is still happening for the Xbox?

    "I keep talking about it in the press and my platform team keeps shaking their head, because they ... Truthfully in our dev kit modes now keyboard works, mouse support is a little bit further away," Spencer continued. "I say it because I know it’s not years away, it’s more like months away, but we don’t have an exact date yet."

    This is great news, and it means that support for keyboard and mouse controls will be here long before the release of Project Scorpio.

  2. #122 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Nu m-a impresionat. Ce e ala teraflop?

  3. #123 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Unii se vor supara (daca vroiau PC isi luau un PC, nu consola) in timp ce altii se vor bucura (wow, m-am trezit ca am si un PC legat la TV). Cred ca e imposibil sa-i multumesti pe toti iar Microsoft e clar ca va merge pe ideea asta: Scorpio va fi o super consola / HTPC si impreuna cu Windows Mobile va merge pe un ecosistem care sa incerce sa-i confere un avantaj fata de Steam si / sau Sony. E usor de observat ca la exclusive Nintendo ii bate pe toti, Sony vine cu exclusive + blockbusters din studiourile proprii... Microsoft a ales o alta cale. Daca va fi cea buna, ramane de vazut...

  4. #124 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by EspiritusSanctus View Post
    Nu m-a impresionat. Ce e ala teraflop?
    Nici astia nu prea stiu:


  5. #125 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    mda cam asta a declarat Andrew House si sincer cam aceasi parere o am si eu, dar pot sa-i inteleg pe cei de la MS care trebuiau sa vina cu ceva surpiza majora ca sa mai recupereze teren, sa vedem cum va evolua povestea. Scorpio intr-adevar este o bestie si ar trebui sa fie urmatoarea generatie de console nu un xbox one 1.5.

    tot din declaratile lui House eu inteleg ca Neo va fi disponibil pentru vanzare imediat dupa ce il anunta, ceea ce este o strategie foarte buna pentru sony care stau foarte confortabili generatia aceasta, pentru ca ar avea un impact foarte mare asupra vanzarilor daca produsul este disponibil in cel mai scurt timp dupa anunt, iar la anuntul consolei sa aflam totul despre ea, nu cum au facut cu PS4.

    Andrew House, the president of Sony Interactive Entertainment, has said that he was "surprised" to see Microsoft announce its next console 'Project Scorpio' at E3 given how far away it is from release.

    "I was surprised by the step of announcing something over a year ahead of time," House said, talking to The Guardian about Scorpio's reveal. "The dynamics of the tech industry are such that there's a much heavier emphasis on immediate gratification than there was. A lot of that is to do with how Apple has very cleverly and elegantly managed the 'available now' approach. So yes, that was a slight surprise to me."
    "We experienced this ourselves," he continued, "when, in 2013, very much in line with our previous strategies, we announced a concept and a name for PlayStation 4, and everyone said ‘where’s the box? How dare you?!’ That was the point we realised, well, we hadn’t changed but the world around us had."
    "The point of confirming the existence of PlayStation 4 Neo and the bare bones of the plan last week was about not disappointing the fan base who would obviously come to E3 with high expectations of all kinds of announcements," House said. "And from past experience, the worst thing you can do is disappoint and pull the rug away from people. That’s why we went out last week and said, yes, it does exist but don’t expect to see it at E3. I think it was the right thing to do."
    sursa: PlayStation boss 'surprised' by timing of Project Scorpio announcement - VideoGamer.com

  6. #126 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Am si eu o nelamurire in legatura cu acel crosplay intre x1 si pc:
    Va fi valabil si la titlurile deja lansate sau doar la cele viitoare?
    Va functiona si cu jocurile de pe Steam, sau doar cu cele de pe Games for windows live?

  7. #127 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ce o lalaie si asta, alooooo, nenea House, e de porc ce faceti si voi, lasa nene vrajeala!!! Mai bine o spuneai pe aia cu jocurile, macar aia nu e vrajeala ieftina. Jocurile conteaza cel mai mult, degeaba ai bestie. Am vazut bestii pe la amici si se joaca Dota

  8. #128 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Bine zis. Totusi eu cred ca si aia de la ox au dreptate. E posibil si ca astia de la sony sa fi aflat de presumptivele capacitati mai mari ale scorpio fata de neo si sa fi bagat produsul lor back to the drawing board.

  9. #129 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu cred, vine in octombrie-noiembrie sigur, asa "slabuta" cum e. Nu au vrut sa isi strice vanzarile din aceasta vara, desi sunt stricate odata cu acea confirmare.

  10. #130 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by BizZare View Post
    Va functiona si cu jocurile de pe Steam, sau doar cu cele de pe Games for windows live?
    Cel mai probabil doar cu cele de pe Windows store.

  11. #131 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Mda. Faza e ca la ultima generatie de console initial (exceptand cei de dinainte inclinati catre o consola sau alta) diferenta a facut-o intai pretul si la scurt timp dupa si performanta perceputa. Acum daca lucrurile raman asa si lansarile celor doua console noi se vor petrece la un interval scurt, e de asteptat ca neo sa fie usor mai ieftina si/sau sa atraga prin jocuri irezistibile. Altfel... se vor afla mai incolo exact in pozitia de acum a ms

  12. #132 SP
    Member temugin's Avatar
    Fratilor sa o dam pe fata, cand aud ''Scorpio este o bestie, king, 007 al consolelor samd'' imi vine sa rad, serios......

    Ce consola lansata nu parea op la momentul anuntului ? si ce sa JOCI pe Scorpio ? in loc de jocuri au filmat niste angajati sau oameni platiti sa spuna ''E GROZAV'', chiar conteaza ca are 10 sau 15 tflops ? Adica anual vei lua alt device, au facut un fel de steam machines, dupa buget, joci mai low sau high, PC ce sa mai....

    Sunt satul de Halo 8, Forza 7, Gears (inca nelansat de 3 ani ?), nesimtire la drum mare din partea MS, nici Sony nu sunt departe, DAR macar au titluri....muuult peste Ms.

    Daca vreti sa marsati cu generatia Pro aka ''one device each year buy'', sau alt telefon la 8-12 luni, e treaba voastra, eu zic PASS.

    Adica lansezi Xslim anu asta si dupa vii si cu Scorpio, iar poate la anul il fac Scorpiov2, fiiti siguri ca pt 4k e nevoie de muult mai mult decat aia 5tflops.

    Ma refer 4k la jocuri normale nu indies....peace.

  13. #133 SP
    Junior Member InCePaToRuL's Avatar
    Am discutat cu o persoana de la xbox suport si mi-a zis ca xbox scorpio nu o sa aibe o diferenta mare fata de one, asa cum a fost one-ul pt 360.
    Mai exact, jocurile de pe one o sa mearga pe scorpio si invers. Doar cele de pe Oculus nu o sa mearga pe one.

    Mai puteti verifica si voi dar eu asa am inteles. E un update dar nu asa mare ca one vs 360.

  14. #134 SP
    Member Svart's Avatar
    Nu are sens nici o discutia, pana cand ne apropiem de data de lansare totul o sa fie doar marketing. Nimeni nu o sa iti spuna de acum daca o sa fie exclusivitati pe scorpio. depinde si de dezvolatatori, si de relatia dintre ei cu ms, sunt mai multi factori care trebuie luati in calcul.

  15. #135 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Quote Originally Posted by InCePaToRuL View Post
    Am discutat cu o persoana de la xbox suport si mi-a zis ca xbox scorpio nu o sa aibe o diferenta mare fata de one, asa cum a fost one-ul pt 360.
    Mai exact, jocurile de pe one o sa mearga pe scorpio si invers. Doar cele de pe Oculus nu o sa mearga pe one.

    Mai puteti verifica si voi dar eu asa am inteles. E un update dar nu asa mare ca one vs 360.
    Da, știe indianul cu cască în ureche și care lucrează la support...

    Plus că ai postat doar date eronate.

  16. #136 SP
    Member Svart's Avatar
    Quote Originally Posted by temugin View Post
    Fratilor sa o dam pe fata, cand aud ''Scorpio este o bestie, king, 007 al consolelor samd'' imi vine sa rad, serios......

    Ce consola lansata nu parea op la momentul anuntului ? si ce sa JOCI pe Scorpio ? in loc de jocuri au filmat niste angajati sau oameni platiti sa spuna ''E GROZAV'', chiar conteaza ca are 10 sau 15 tflops ? Adica anual vei lua alt device, au facut un fel de steam machines, dupa buget, joci mai low sau high, PC ce sa mai....

    Sunt satul de Halo 8, Forza 7, Gears (inca nelansat de 3 ani ?), nesimtire la drum mare din partea MS, nici Sony nu sunt departe, DAR macar au titluri....muuult peste Ms.

    Daca vreti sa marsati cu generatia Pro aka ''one device each year buy'', sau alt telefon la 8-12 luni, e treaba voastra, eu zic PASS.

    Adica lansezi Xslim anu asta si dupa vii si cu Scorpio, iar poate la anul il fac Scorpiov2, fiiti siguri ca pt 4k e nevoie de muult mai mult decat aia 5tflops.

    Ma refer 4k la jocuri normale nu indies....peace.
    Ecosistemul MS e varza, vezi si exemplele din platforma mobila, unde au lasat serii intregi de device-uri cu ochii in soare la saltul intre versiuni de soft.
    La fel, la capitolul gaming alearga ca gainile fara cap, vezi impiedicaturile de marketing de la lansarea xbone, cu kinnectul, drm, si toate rahaturile gandite de number-crunchers corporatisti (stiu cum gandesc, sunt si eu unul ). Acum ne aburesc cu unificarea platformelor, pana la anul te miri ge gaselnita idioata mai apare, sau ce model de bussiness(cum ziceai tu, releasuri anuale, sau ce mai mormaiau ei cu componente upgradabile si interschimbabile, nici ei nu mai stiu). Eu unul as prefera sa tin o consola si sa se dezvolte pentru ea mai mult de 5 ani macar. Inteleg ca e mare hype cu vr-ul, si ca oarecum trebuie sa tina trena sony, dar si aici cred ca toata lumea se cam zoreste. parerea mea.

    Oricum, in concluzie, eu unul nu as considera sub nici o forma un upgrade la momentul actual.

    Bine, eu astept cu nerabdare si lansarea NX-ului de la Nintendo in primavara viitoare, si feed-backul developerilor la ea.

  17. #137 SP
    Admin MonkY's Avatar
    temugin: da, pentru unii conteaza cati Teraflops sunt, conteaza ce jocuri sunt... pentru altii conteaza faptul ca vor putea cumpara un joc si vor avea optiunea de a-l rula pe pc sau xbox... conteaza ecosistemul ca sa zic asa. Ca pentru tine nu conteaza si esti satul de Forza, Gears, etc... e strict problema ta. Din partea mea, sa scoata si cate o consola pe an. Daca e OK, are jocuri bune si o vreau, atunci o cumpar! Nici Microsoft si nici Sony sau Nintendo nu-mi pot baga o consola cu forta pe gat... Ei ofera ce pot, "prost" e ala care cumpara (sau nu)!

    Nu mai exagerati ca ies console la fiecare 12 luni... Xbox One S-ul este un simplu Xbox One dar in varianta Slim (daca am merge pe principiul asta, inseamna ca Sony a avut vreo 4-5 console numai la PS3 si nu s-a plans nimeni)... si este pentru cei care inca nu au reusit sa-si cumpere un One si isi doresc asa ceva. Eu de exp. voi face upgrade-ul de la One la One S din mai multe motive. 4K player, sursa interna, e mai mic, consuma mai putin, are spatiu de stocare mai mare, are gamepad mai smecher... so why not? La urma urmei telefonul m-a costat mai mult si l-am cam schimbat la fiecare 2 ani or so.

    Iar la Scorpio voi vedea, pentru ca totusi vorbim de cel putin un an. Poate intr-un an acei 6Tflops se vor regasi pana si pe placi video de buget... caz in care poate mai repede voi prefera sa imi upgradez PC-ul... odata ce voi avea acelasi jocuri si pe Xbox si pe PC. Nu credeam ca o sa mai ma intorc vreodata la gaming pe PC, dar... never say never! Cine stie, vorbim cu cei de la computergames.ro sa ne cumpere... sa fie "exclusiv console si PC"

  18. #138 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Nu mai exagerati ca ies console la fiecare 12 luni... Xbox One S-ul este un simplu Xbox One dar in varianta Slim (daca am merge pe principiul asta, inseamna ca Sony a avut vreo 4-5 console numai la PS3 si nu s-a plans nimeni)...
    Știi foarte bine ca XOne S nu este doar un XOne Slim

    Comparația ta nu prea merge pentru că aici:
    HDR visuals for supported games and video, 4K video support for Blu-rays, apps and movies, and 4K upscaling for games

    A New Xbox Wireless Controller with a revamped design and Bluetooth connection.

    Nu îmi aduc aminte ca un PS3 Slim să aducă chestii în plus, din contră au eliminat BC după o vreme. Ah, încă o chestie, XOne S este un pic mai puternic. Nu se vor vedea diferențe în jocuri, stiu, dar în niciun caz nu este doar o diferență cosmetică.

  19. #139 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu il vad ca un alt Xbox One pentru ca partea de player nu prea ma intereseaza (vorba aceea, pana si nVidia Shield imi scoate 4K videos), BluRay am deja... iar upscale-ul acela sunt ferm convins ca va fi aproape identic cu ceea ce face un TV 4K in ziua de azi (de HDR nu sunt sigur, oricum TV-uri cu 4K HDR suntem mult prea putini pentru a conta). Desigur, pentru altcineva... poate fi considerata o noua consola... insa daca ar fi asa, ar trebuie sa mearga in paralel cu One-ul. Intrebarea care vine automat: "crezi ca vei vedea pe cineva care sa detina atat un Xbox One cat si un Xbox One S si sa le foloseasca pe amandoua?". Eu zic ca nu... e useless... decat poate daca vrei sa faci Xbox One-ul cadou cuiva din familie... si asa sa spui ca ai doua

    Eu am mai spus-o... nu cred ca Microsoft sunt cei care au tras asa tare sa scoata S-ul asta, cat faptul ca AMD a trecut la un fab nou... si pierd bani atat M$ cat si AMD cu productia pe o tehnologie invechita. Si daca tot iese mai ieftin si e un pic mai destept, de ce nu? Cu totul altceva se intampla la Scorpio... unde inca sper sa nu vad pret mai mare de 499$. Sper!

  20. #140 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Știi foarte bine ca XOne S nu este doar un XOne Slim

    Comparația ta nu prea merge pentru că aici:
    HDR visuals for supported games and video, 4K video support for Blu-rays, apps and movies, and 4K upscaling for games

    A New Xbox Wireless Controller with a revamped design and Bluetooth connection.

    Nu îmi aduc aminte ca un PS3 Slim să aducă chestii în plus, din contră au eliminat BC după o vreme. Ah, încă o chestie, XOne S este un pic mai puternic. Nu se vor vedea diferențe în jocuri, stiu, dar în niciun caz nu este doar o diferență cosmetică.
    Si asta pentru mine ar fi suficient sa ma faca sa trec de la X1 la X1s. La fel cum pe cei cu PS4 ii va face sa treaca la PS4 Neo upgrade-ul (mic sau mare, se va vedea la lansare).

    Poate ca noi romanii suntem mai carcotasi, poate ca occidentali stau mai bine cu partea financiara, who knows...? Dar in final, dupa 31 August cand X1 Slim se va gasi in oferta magazinelor, cred ca vor fi multi care si-o vor cumpara (bine, nu atat de multi inca sa ajunga din spate Microsoft pe Sony, dar destui).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 83 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 17 57 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  3. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts