Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 83 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 24 64 ... LastLast
Results 261 to 280 of 1659

Thread: Clubul Xbox One X

  1. #261 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    deci tot cu jaguar vine si Scorpio ..
    din ce zice DF se pare ca are dreptate Einherjar 30-40% fata de ps4 pro si totul prin boostare sau OC si asezare pe placa de baza cu tehnologie silicon.. hmm, ramane sa vedem si cat o sa coste ,caci am inteles din prezentare ca o sa fie mai scump decat un PRO.

    poate vine si Pro-ul cu ceva boostare prin partea de software ( asta asa ca o fantezie ) , bun , dupa parerea mea cine nu are PRO poate sa se indrepte spre Scorpio, cine are PRO poate sa astepte PS5 si Xbox 2.

  2. #262 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Pacat de CPU, din ce am înțeles e aceeași arhitectura. Credeam ca o sa fiu dat pe spate. Impresionant ce au spus despre Forza. Dupa ce am citit cu atenție articolul știu ce o sa facă si concurenta. Va las să ghiciți, sa nu imi sară lumea in cap.

    PS De-abia aștept E3-ul. Vreau sa vad prețul

  3. #263 SP
    Junior Member cristimunte's Avatar

  4. #264 SP
    Member zoli86's Avatar
    Sah mat! R.I.P. Sony!

  5. #265 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by Popae36 View Post
    sah mat! mai mult decat asteptam,bravo microsoft.
    mie unul nu prea mi se pare .

    este o evolutie clara si categoric o sa fie mai bun decat PRO , dar sincer ma asteptam la mai mult , in primul rand un procesor diferit (nu un custom jaguar) si sigur pt ce are in plus ( BLuray 4k , 12Gg ram si banda 326 totul custom) o sa coste pe masura .

    Ce suna misto la scorpio pe langa custom orice, este integrarea DirectX 12.

  6. #266 SP
    Admin MonkY's Avatar
    E mult peste PS4 Pro, si nu doar prin "boostare sau OC"... Imi place si chestia cu "placa de baza cu tehnologie silicon"!
    Cat despre 900p scalat in 4K, eu cred ca am inteles destul de bine ce vor sa faca... dar, haters gonna hate anyway!

    P.S. Si eu astept E3-ul, dar nu pentru pretul lui Scorpio, cat pentru titlurile exclusive anuntate de Microsoft... pentru ca daca nu vin cu titluri, poate sa fie Scorpio regele hardware-ului... ca e degeaba!

  7. #267 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by zoli86 View Post
    Sah mat! R.I.P. Sony!
    lol !

    sunt curios de cum o sa arate consola , tot o cutie tipica Xbox ?! sau ceva mai slim fata de Xbox 1S

  8. #268 SP
    Member ingerulol's Avatar
    E3 va elucida mare marte dintre nelamuriri
    Concluzia este fantastica - va fi puternic XBOX SCorpio
    8 Jaguar Core - Evolved
    12GB DDR5 (8 pentru jocuri si 4 pentru DASH)
    6TFlopsi (putere de procesare grafica >RX480)

    Sa vedem preturile si pe ce se vor axa. Sper sa readuca KINECT in joc .

  9. #269 SP
    Junior Member opagain2017's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    E mult peste PS4 Pro, si nu doar prin "boostare sau OC"... Imi place si chestia cu "placa de baza cu tehnologie silicon"!
    Cat despre 900p scalat in 4K, eu cred ca am inteles destul de bine ce vor sa faca... dar, haters gonna hate anyway!

    P.S. Si eu astept E3-ul, dar nu pentru pretul lui Scorpio, cat pentru titlurile exclusive anuntate de Microsoft... pentru ca daca nu vin cu titluri, poate sa fie Scorpio regele hardware-ului... ca e degeaba!
    asculta videoul din nou si o sa intelegi mai bine, fara pach joci 720p si 900p, mai slab ca ps4 2013, have fun kids

  10. #270 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu nu ii inteleg pe astia de la Microsoft, fac software de cand lumea, doar de curand au intrat si in sfera hardware mai serios si scot produse hardware mega reusite, incepand cu seria Surface, iar acum cu Scorpio ne arata din nou ca pot produce ceva serios. Dar e peste intelegerea mea cum nu isi dau singuri seama ca daca nu ai jocuri, degeaba ai hardware.

    Iar apoi mai e faza cu pretul de 500$ vs 400$ pentru PS4Pro. Va amintiti cum la lansarea lui PS3 nimeni nu l-a cumparat ca era mult prea scump fata de X360? Va amintiti cum lumea a cumparat PS4 si nu XO pentru ca era cu 100$ mai ieftin? Nu stiu cum nu realizeaza ca pretul conteaza enorm, iar pentru multi boost-ul de 30% performanta in jocurile multiplatform nu va conta atunci cand vor avea in tabara cealalta atat o consola cu 100$ mai ieftina, dar si una cu mult mai multe jocuri exclusive. Sau mai bine zis, o consola care inca are jocuri exclusive.

    Mie imi place ce e pe hartie, dar pachetul oferit de Microsoft care include un pret marit si niciun joc nu ma convinge sa cumpar consola.

  11. #271 SP
    Member zoli86's Avatar
    Sistemul de cooling chiar este super misto, pentru cine are asa ceva in PC este silentios?

  12. #272 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    si apropo :


    Ce nu-mi place este faptul ca fiecare placa de baza si deci fiecare scorpio o sa fie diferit , fiindca procesul de aplicare silicon difera, cumva ca la fostele dacii, una fuge mai tare decat de alta ( bine , este de inteles , prea mult custom)

  13. #273 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Rog un moderator, daca poate, sa posteze link-ul de pe Eurogamer care are acest titlu: "Inside the next Xbox: Project Scorpio tech revealed"
    Un articol foarte bun care merita citit cu atenție, eu nu pot sa accesez site-ul, cred ca a picat

  14. #274 SP
    Member zoli86's Avatar

  15. #275 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Au aratat si cutia?

  16. #276 SP
    Junior Member valentin47's Avatar
    Quote Originally Posted by BizZare View Post
    Au aratat si cutia?
    Cutia la e3 in iunie, doar configuratia

    Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

  17. #277 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Forza 7 pe Scorpie
    Attached Images Attached Images fb_img_1491492563842.jpg fb_img_1491492560803.jpg fb_img_1491492557633.jpg

  18. #278 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Vezi ca e vorba despre Forza 6

  19. #279 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Vezi ca e vorba despre Forza 6
    Si eu stiam la fel Dant3 ca e Forza 6 apex, dar respectivul user care le-a leakuit sustine ca e 7...

  20. #280 SP
    Member florindragos21's Avatar
    Eu din ce stiam pana acuma nu este nimic altceva decat un xbox one cu rezolutie mai buna.
    De curiozitate, jocurile pe viitor vor merge pe ambele platforme (XO si XS) sau vor aparea titluri exclusive de XS?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 83 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 24 64 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  3. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts