Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 83 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 22 62 ... LastLast
Results 221 to 240 of 1659

Thread: Clubul Xbox One X

  1. #221 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Presimt o teapa mare pentru cei care si-au luat PS4 Pro. In sensul ca, XBox lanseaza Scorpio, full native 4k si nu upscale cum face Pro, si cum cei de la Sony nu se lasa mai prejos, vor mai lansa o consola care sa concureze cu Scorpio...

  2. #222 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu zic că vine confirmarea pentru ce avem mai sus. 4k nativ in câteva jocuri iar in altele ceva gen PS4 Pro, upscale. Nu poți sa oferi ceva ieftin si foarte puternic, decât daca vor sa vândă consola in pierdere si sa recupereze din software. De fapt care software?

  3. #223 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by Darthstone View Post
    Presimt o teapa mare pentru cei care si-au luat PS4 Pro. In sensul ca, XBox lanseaza Scorpio, full native 4k si nu upscale cum face Pro, si cum cei de la Sony nu se lasa mai prejos, vor mai lansa o consola care sa concureze cu Scorpio...

    Tot nu vad unde e teapa.

  4. #224 SP
    Junior Member valentin47's Avatar
    Oricum e posibil ca la anul sa apara ps5...

    Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

  5. #225 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    La ce specificații hardware are Scorpio, Sony trebuie să facă ceva.
    Ori se vor baza ca până acum pe jocuri multe și bune or vin și ei la anul cu un hardware nou.

  6. #226 SP
    Junior Member DUSCO's Avatar
    https://www.engadget.com/2017/04/04/...s-on-thursday/

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk

  7. #227 SP
    Junior Member hildrdr's Avatar
    Quote Originally Posted by Darthstone View Post
    Presimt o teapa mare pentru cei care si-au luat PS4 Pro. In sensul ca, XBox lanseaza Scorpio, full native 4k si nu upscale cum face Pro, si cum cei de la Sony nu se lasa mai prejos, vor mai lansa o consola care sa concureze cu Scorpio...

    Asteptam E3 2017 sa vedem ce anunta Sony...

  8. #228 SP
    Senior Member Zero's Avatar

    Xbox Scorpio

    Jocuri

  9. #229 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by Zero View Post
    Jocuri
    Forza 7, Crackdown. Astea le stim deja. Restul daca vor mai fi (exceptand RDR 2 4k si Battlefront 2 4k care sunt multiplatform) vor fi anuntate la E3.

  10. #230 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Raspunsul meu era pt userul de mai sus, care zicea ca asteapta sa vada ce o sa anunte Sony la E3. Nu vor anunta nicio consola


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #231 SP
    Member Popae36's Avatar
    Si sa nu uitam State of decay 2,care daca urmeaza reteta primului joc,adaugand si co-op va fi tare.

  12. #232 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Quote Originally Posted by Rasko View Post
    Tot nu vad unde e teapa.
    Eu unul m-as fi ofticat rau si m-as simti intepat sa cumpar Pro si la un an de la lansare sa apara alta consola mai puternica. Unde sunt vremurile alea cand iti luai o consola si nu mai aveai batai de cap ani de zile? S-a ajuns mai rau ca un PC, acolo iti iei hardware calumea si ani buni nu mai ai treaba, mai nou vad ca trebuie sa iti cumperi consola in fiecare an...

  13. #233 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Asta dacă ai ambele console. Dacă ai doar una din ele, este ok.
    Plus că te mai uiți și ce jocuri are fiecare.

  14. #234 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Din partea mea pot lansa ambii, sau chiar toti trei incluzand si Nintendo, console in fiecare an, ca nu m-ar deranja. Voi alege mereu platforma in functie de jocuri, iar daca Microsoft nu face si ceva in privinta asta, nu vad absolut niciun motiv sa le cumpar consola. Poate doar daca acel abonament despre care se vorbea la un moment, cel menit sa te lase sa joci toate jocurile disponibile pe consola pentru o suma lunara - si nu prin stream, doar atunci poate voi lua consola lor in calcul pentru titlurile multiplatform.

  15. #235 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    https://youtu.be/k9zIvjH3S54?t=415
    Nu stiu daca am pus exact timestamp-ul, dar cam asta era ideea.
    Asta nu prea suna a "4K true gaming" pana la urma mai Phil.. Ce-i drept el n-a folosit exact cuvintele "4K nativ", nu-i asa?
    Of ce limba de sarpe au astia.. Altfel simpatic Phil asta, dar am zis si alta ocazie, nu este empty suit, dar devine si el un "Ion cu lupul.." daca M$ da (semi)fail si cu Scorpio, o sa-si caute de munca..
    Dar sa nu ma hazardez, zic (ca aparent se ia). Asteptam unveil-ul, asteptam consola, asteptam testele.. si mai astept ceva, jocuri. Altfel ma pierd de client (din nou).

    In sfarsit, indiferent de afirmatiile.. tip (inselatoare) marketing, jucaria asta arata binisor si inseamna totodata si concurenta pentru $ony.
    Sa-i puna in garda, prea s-au culcat pe-o ureche. Ma bucura foarte mult acest lucru. Sa vina, sa ne convinga, sa ne arate, sa ne minta.. atata vreme cat sunt disperati sa ne ia banii, nu vad nicio problema. E in beneficiul nostru.

  16. #236 SP
    Junior Member opagain2017's Avatar
    @Encman videoul acela e speculatie 100%, iar Phill, Aaron si mai multi sefi de la Microsoft divizia xbox au zis repetat si clar "4K NATIV, 60FPS LOCKED, UNCOMPROMISED", prin uncompromised se intelege max settings, ultra etc.

    100% nu o sa fie ce au zis ei pentru ca pe cele mai scumpe pc-uri de $2000-$3000 nu poti sa faci ce zic ei acolo

  17. #237 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    O să fie semi. Unele nativ altele upscale.
    Eu am văzut configurația și este un pas mare față de pro. Mult ram pentru rezoluții mari. Cu One nu mai are nici o treabă. Este departe rău.
    Personal estimez undeva la 30-40 procent peste pro.

  18. #238 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by Einherjar793AD View Post
    O să fie semi. Unele nativ altele upscale.
    Eu am văzut configurația și este un pas mare față de pro. Mult ram pentru rezoluții mari. Cu One nu mai are nici o treabă. Este departe rău.
    Personal estimez undeva la 30-40 procent peste pro.
    Ai dreptate, au adaugat mai mult RAM GDDR5(cat de mult vedem azi la 16.00, se speculeaza undeva spre 12 Gb 4 pt GPU si 8 pt. restul), au asteptat ca AMD sa iasa cu noua generatie pe procesoare ZEN (nu JAguarul facelift din Pro), i-au pus pe cei de la Turn10 sa lucreze la Forza 4k nativ....etc.
    Asta ma gandeam zilele astea ca nu au cum sa-i zica Xbox One deoarece in afara de a rula jocurile BC si cele de One, nu mai are legatura cu actuala consola Microsoft... Un motiv in plus sa credem ca ele vor exista ambele pe rafturile magazinelor mult timp de acum incolo...

  19. #239 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    daca e cum zice nea Einherjar probabil ca la anul in noiembrie o sa avem ps4 pro+ , iar dupa inca 1 an ps5 .. and that sucks, nu ca detinator de consola sony , ci ca utilizator de consola.. o sa le shimbam ca pe ciorapi si atunci e cum am mai zis, ori iei la lansare ori nu le mai iei pt ca mereu ramai in urma.. asta daca vrei sa ti pasul cu noutatile.

  20. #240 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    Mai ramane sa bage si niste continut. A trecut primul trimestru din 2017 si nu au nici un joc.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 83 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 22 62 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  3. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts