Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 83 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 54 ... LastLast
Results 61 to 80 of 1659

Thread: Clubul Xbox One X

  1. #61 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    wait wait. adica nu se pot juca jocuri 4k pe ea? oh the horror, the humanity!!!

  2. #62 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu cred ca asta e Scorpio, consola cu 6 teraflops samd, nu e doar un XBox One Slim cu unitate optica schimbata? Vedem in seara asta.
    @tudy parca spuneai ca te-au pierdut ambele companii daca...sau te-ai indragostit din nou?

    PS: Pana acum vad ca e adevarat ce se spunea in prima postare. Pacat ca tot scapa pe net informatiile astea, se duce naiba tot farmecul E3

  3. #63 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai din cate inteleg eu, nu vin cu o noua varianta de Xbox One mai puternica, doar una cu output 4K pentru video, cea ce e ok in my book. Bine, e de asteptat conferinta de azi ca sa ne lamurim. Din generatia trecuta primul X360 Slim mi s-a parut cea mai reusita consola ca design, iar acest XO Slim imi place foarte mult si arata foarte bine. Pacat ca in continuare va avea brick-ul ala imens. Daca e cum zic eu, vand FAT-ul, care oricum e deja la vanzare, si iau acest slim.

  4. #64 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Pai din cate inteleg eu, nu vin cu o noua varianta de Xbox One mai puternica, doar una cu output 4K pentru video, cea ce e ok in my book. Bine, e de asteptat conferinta de azi ca sa ne lamurim. Din generatia trecuta primul X360 Slim mi s-a parut cea mai reusita consola ca design, iar acest XO Slim imi place foarte mult si arata foarte bine. Pacat ca in continuare va avea brick-ul ala imens. Daca e cum zic eu, vand FAT-ul, care oricum e deja la vanzare, si iau acest slim.
    Din ce vad pe net power brick-ul e intern... Pana la urma mai sunt cateva ore pana la reveal...

  5. #65 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu nu cred pana nu vad, doar primul Xbox l-a avut intern. Ma rog, astept cu nerabdare reveal-ul, poate arata naibii si niste jocuri, care sa fie numai pe XO nu si pe PC sau steam.

  6. #66 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Pai din cate inteleg eu, nu vin cu o noua varianta de Xbox One mai puternica, doar una cu output 4K pentru video, cea ce e ok in my book. Bine, e de asteptat conferinta de azi ca sa ne lamurim. Din generatia trecuta primul X360 Slim mi s-a parut cea mai reusita consola ca design, iar acest XO Slim imi place foarte mult si arata foarte bine. Pacat ca in continuare va avea brick-ul ala imens. Daca e cum zic eu, vand FAT-ul, care oricum e deja la vanzare, si iau acest slim.
    Da, dar anul viitor chiar nu cred ca raman ei la curu' vacii mai ales ca nesimtitii de la Sony vin cu una pentru "hardcore gamers" iar Nintendo arunca si ei in martie alta piesa. In prima postare se vorbeste clar despre doua console, una Slim si una mai cu muschi

  7. #67 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Dar in continuare nu inteleg de ce in alegerile gamerilor apar discutii gen "acumulatori incorporati" sau "Power brick extern".... La ce imensitati de desktopuri au unii, X1 e mic copil pe langa carcasele alea imense Coolermaster HAF sau ce se vinde in ultima vreme.

  8. #68 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    e posibil ca asta de mai sus sa fi fost leaked intentionat ca sa tina oamenii off the real trail

    @leo: cred ca parerile pro si contra sunt pe doua ramuri principale: pro brick sunt cei pe care nu ii deranjeaza caramida ca si obiect, ba chiar le convine ca aceasta sursa de caldura nu este incorporata. anti-brick e mai mult o problema de estetica. si uite cred ca tudyniuz apreciaza foarte mult partea estetica cand vine vorba de console. si nu e singurul.

    nu cred ca gresesc nici unii nici altii. it's a matter of personal preference.

    la fel si cu acumulatorul incorporat. desi acolo sincer tind sa cred ca e preferabil sa fie un acumulator incorporat. una e sa trebuiasca sa pui controllerul pe cablu pentru o perioada, si alta e sa trebuiasca sa te asiguri permanent ca ai baterii in casa. si unele bune.

  9. #69 SP
    Member blondutzu's Avatar
    depinde...daca ai un singur controller te scoti mai bine cu acumulatori separati, cand se termina ii schimbi si gata vs a sta langa o sursa de curent pana se incarca.

  10. #70 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    si cand ramai fara din varii motive... stai si te uiti pe pereti

    PS: never mind, am inteles ca te refereai la acumulatori externi. you're right. e tot un cost in plus. dar asa e.

  11. #71 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by raducucosmin View Post
    e posibil ca asta de mai sus sa fi fost leaked intentionat ca sa tina oamenii off the real trail

    @leo: cred ca parerile pro si contra sunt pe doua ramuri principale: pro brick sunt cei pe care nu ii deranjeaza caramida ca si obiect, ba chiar le convine ca aceasta sursa de caldura nu este incorporata. anti-brick e mai mult o problema de estetica. si uite cred ca tudyniuz apreciaza foarte mult partea estetica cand vine vorba de console. si nu e singurul.

    nu cred ca gresesc nici unii nici altii. it's a matter of personal preference.

    la fel si cu acumulatorul incorporat. desi acolo sincer tind sa cred ca e preferabil sa fie un acumulator incorporat. una e sa trebuiasca sa pui controllerul pe cablu pentru o perioada, si alta e sa trebuiasca sa te asiguri permanent ca ai baterii in casa. si unele bune.
    De acumulatori vorbesti? Pai nu are toata lumea minim 2 seturi de acumulatori prin casa? Si din considerente economice (4 * Panasonic Eneloop = 70 de lei vs. Play & Charge 100 de lei) si din considerente de confort: se golesc un set de acumulatori, bagi al doilea set si ramai in continuare wireless. Pentru cei care le plac cablurile chiar si cu acumulatorii descarcati poti juca bagand cablul mUSB in controller ca la PS4.

    ---------- Post added 13-06-2016 at 13:15 ----------

    Quote Originally Posted by raducucosmin View Post
    si cand ramai fara din varii motive... stai si te uiti pe pereti

    PS: never mind, am inteles ca te refereai la acumulatori externi. you're right. e tot un cost in plus. dar asa e.
    Ai Xbox? Pentru ca e ciudat ca nu stii ca merge si fara baterii cu cablu de micro USB sau cu incarcator de telefon mobil direct din priza...

  12. #72 SP
    Member Svart's Avatar
    mie mi-e ok sa am baterii in casa , mi-e mult mai comod asa. nemaivorbind ca poti sa iti cumperi doua seturi de acumulatori si ai terminat balciul.

  13. #73 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    eu nu am. never needed them. dar deviem discutia. am inteles punctul de vedere. nu spun ca imi plac cablurile, dar vb din perspectiva unui (pana de curand) user care nu a avut nevoie de acumulatori pentru gaming.

  14. #74 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Sper sa vina si pe negru.. sau un gri metalic (sau orice alta culoare numai sa nu fie daor alba!)

    PS: "internal brick" din cate vad eu pe neogaf.

  15. #75 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Daca nu scot si negru (si please, fara glossy stuff), pentru mine nu "ezista"!

    Oricum ar fi ciudat sa anunte ambele console, chiar si la un an distanta. Nu de alta, dar ar rupe in doua vanzarile la "slim". Poate doar pretul sa o faca extrem de atractiva.

  16. #76 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    La cat de disperati sunt astia de la M$.. cred ca o sa fie "all in" (adica o sa anunte si Scorpio).
    Trebuie sa o faca, altfel raman de caruta, le ia fata $ony grav si pe urmatorii ani si nu cred ca isi permit acest lucru.
    Sunt sigur ca o buna parte din conferinta lor de la E3 se va invarti in jurul unui proiect.. "ecosystem", iar toate aceste device-uri (anuntate si in avans) reprezinta mijloacele de a pune in miscare acest proiect.. indiferent de device, oriunde, oricum, libraria ta.. alaturi bineinteles de un sistem media integrat. Vor vinde "pachetul", solutia software daca vrei, nu o consola neaparat.
    In sfarsit, ramane de vazut, mai sunt cateva ore (din pacate eu voi fi insa la volan, poate vad ceva cand ajung acasa la noapte, altfel maine).

    PS: eu sper ca generatia actuala sa fie ultima cu glossy. Zici ca-s nebuni.. sau pote o fac intentionat stiind ca imediat sare lumea pe "ce-a de-a 2-a varianta/slim/w/e mata.. eu am facut asa cu PS4 :/

  17. #77 SP
    Member Svart's Avatar
    Microsoft sunt la una-doua greseli de marketing de dezastru, de pierderea totala a increderii si a luptei pentru suprematie. Tinand cont si de faptul ca Nintendo ar putea veni cu o surpriza, ar fi bine sa se limiteze doar la slim pe moment, sa nu ii faulteze vanzarile anuntand o consola si specificatii pentru la anul nefiind siguri ca nu vor fi nevoiti sa le modifice pt a tine pasul.

    Eu unul nu sunt neaparat fidel brandului, si sunt un pic nemultumit de tot valsul care trebuie facut la achizitia de jocuri/abonamente. Si controllerul si Halo nu o sa ma tina legat de brand, pot juca halo si pe xbo si sa imi iau urmatorul ps si un controller cu design asemanator cu cel de xbox (sau chiar un adaptor).

  18. #78 SP
    Member blondutzu's Avatar
    din nefericire nu merge prea bine controllerul de X1 pe PS4 sper sa apara o solutie sa il putem folosi (imi lipseste groaznic feedback-ul pe triggere altfel nu e asa rau nici ala de PS, mai putin la FPS-uri).

  19. #79 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pe mine stiti ce ma enerveaza? Ca merg toti pe aceeasi carte (AMD). Nu ca as avea eu ceva cu ei (si am, ca mi-au mancat ficatii), dar frate, vino si tu cu ceva diferit... cu ceva extra care sa nu insemne doar niste Mhz in plus. Mi-e dor de vremurile in care nVidia se batea cu pumnul in piept ca are cea mai realista randare de par, cand Sony venea cu custom CPU de ne uitam ca prostii la el... de vremurile cand aveai accelerator separat de scoteai untul din el (puneai un driver si scoteai 2x in toate cele). Asa, au ajuns sa se bata in exclusivitati si cam atat... si unul dintre ei pierde pentru ca are specificatii mai slabe. And that's bad for all of us!

  20. #80 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    De-acord Monky, ar fi fost mai bine sa nu aiba toti aceleasi producator de chip-uri.. dar pe de alta parte ma bucur pentru ceea ce a reusit AMD cu aceasta noua tehnologie. NVIDIA nu a miscat mai nimic.. cu exceptia unui Pascal pe steroizi (care nu are nicio treaba cu tot ceea ce inseamna console), dar deja intram in alta discutie.

    Tocmai asta e faza, ca noi vorbim in continuare de hardware, cand daca ma intrebati pe mine, o buna parte din corporatiile din domeniu au inteles ca viitorul este software, iar hardware nu reprezinta nimic altceva decat facilitator pentru software (sau vandut la pachet cumva cu solutii software, sau parte integranta a unei tranzactii contractuale, tip abonament, etc).
    Marja de profit doar pe hardware este mica in general..

    Am mentionat ceva similar si pe thread-ul PS4K. Bataia pestelui este pe abonamente, jocuri, cloud, totul software..
    AMD nu a facut nimic altceva sa se zbata si sa vina cu o solutie hardware eficienta, potenta si ieftina ce sustine nevoile "astora", spre deosebire de NVIDIA care a fost exact ca vulpea si strugurii acri.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 83 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 54 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  3. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts