Quote Originally Posted by Razzosinni View Post
In mod surprinzator, l-am primit in 3 zile. A doua zi dupa ce am facut comanda, pe la pranz, am primit un SMS cu un AWB care din motive pe care nu le inteleg, cand il introduceam pe site-ul curierului, imi aparea "Numar AWB inexistent". Am incercat sa introduc numarul fara alea 3-4 litere de la inceput, ma gandeam daca sunt pe site-ul gresit...In fine, pana la urma, seara a mers si mi-a aparut locatia coletului. Ma gandesc ca nu fusese inca introdus AWB-ul in baza lor de date. Cine stie...
Eu nu mai cred in Black Friday, cu atat mai putin cand vine vorba de Altex. Intr-adevar, exista acele cateva oferte care sunt evident extrem de bune (Xbox One S la 600RON, eMag), dar iti trebuie si putin noroc ca sa le prinzi.
Legat de AWB, cred ca uneori nu-l introduc imediat in sistem. Am patit si eu de multe ori cu comenzile trimise catre mine prin Fan Curier.


Quote Originally Posted by Csander View Post
Produs luat la pretul de 89 de lei anul trecut de BF acum costa 134 de lei. Sunt curios cate astfel de "oferte" se ascund printre promotiile tuturor magazinelor.
In alta ordine de idei, comanda plasata vineri la eMAG nici pana acum nu a fost procesata desi produsele sunt bine-mersi in stoc. Probabil tot eu trebuie sa-i sun si sa-i rog frumos poate-poate binevoiesc s-o proceseze si s-o trimita.
Black Friday Romania in a nutshell, cum se spune...
Trebuie sa te uiti la pretul avut de produs in urma cu maxim 3 sau 4 luni.
Intr-o perioada mult mai mare de timp pot fi o gramada de alte cauze pentru pretul marit: cotatia Leu-Euro, instabilitatea politico-economica din Rromanistan, dezastre naturale sau alte cauze care reduc stocul produsului sau al componentelor folosite in el, etc.