Salut,sunt Razvan si astazi m-am alaturat acestei frumoase comunitati. Acum cateva zile mi-am vandut Pc-ul,deoarece la facultate stau la camin si nu am unde sa il pun.Asa ca m-am decis sa trec pe cosola,lucru pe care il aveam in cap de mai mult timp.Sunt nehotarat intre ce sa aleg Playstation sa aleg PS4 Slim sau PS4 PRO,mai explicit daca este justificata diferenta de bani dintre Slim si PRO,tinand cont ca am un monitor Benq 1920x1080 si nu o sa investesc pe viitor intr-un monitor/tv 4K.Am urmarit multe pareri pe net pro/contra si sunt in ceata total. As vrea sa ma ajutati sa ma hotarasc si sa-mi confirmati daca sunt adevarate urmatoarele lucruri:
-PS4 PRO este foarte galagios si se incalzeste repede.
-Nu merita sa iti cumperi un PS4 PRO daca nu ai un tv 4k.
-Ruleaza jocurile mai bine pe un PRO fata de un Slim 1080p.

De jucat o sa joc in principal Skyrim SE si Fallout 4 Goty,Witcher 3 si exclusivitati de PS(ex:Last of Us,Uncharted).
Bugetul meu este ~1600 ron,adaugand ceva(200-300 lei)doar daca se marita cu adevarat.Am gasit un pack interesant la Altex: PS4 Slim 1TB +3 jocuri Ratchet & Clank, Uncharted 4 la 1650 ron sau sa iau PS4 PRO simplu la 1800. Mai era o varianta pt XBOX ONE X pe care primele trei titluri mentionate ar rula mai bine dar nu mai am exclusivitatile de PS si ar trebui sa cresc semnificativ bugetul.