Salut Razvan. In situatia ta ma aflam si eu acu cateva luni. Doar ca eu nu mi-am vandut pc-ul . Am stat si eu mult sa analizez sa ma decid. Pana la urma am luat o decizie de care sunt foarte multumit. Am luat PS4 normal...second hand . L-am luat cu 2 controllere + 8 jpcuri pe disc (pot fi revandute dupa ce te plictisesti de ele). Jocurile au fost cam toate pe gustul meu, asa am cautat oferta. Pretul: 900 lei. La banii astia daca faci un calcul am luat consola cam pe degeaba . Eu te sfatuiesc da faci la fel. Cauta oferte pe olx si sa mai aiba garantie si sa o probezi si nu ai de ce sa te temi daca sigiliile sunt intacte. Cat depre pro vs normal...uita-te pe videorule DigitalFoundry de pe youtube. Majoritatea jocurilor pe care vroiam sa le joc merg in 30fps pe ambele console doar rezolutia difera, iar eu sunt mega multumit de tv-ul meu FHD. Daca zici ca ai bugeul ala o sa te alegi si cu bani ramasi, mai iti iei si tu niste beri sau alte jocuri gen ultimele aparute de ex Spiderman (care merge in 30fps si pe pro ). Alegerea e a ta...