Am jucat vreo 4h din trial.

Harta pare foarte mica, dubios de mica pentru genul asta de joc, iar pe partea de varietate sta destul de rau. E destul de boring si lipsita de viata, iar loading screen-urile ma omoara. In misiune ai de cel putin 2-3 ori, iar in open world, cam la fel. Depinde in ce zone ajungi.

Grafic nu excceleaza pe Xbox One X. As fi preferat un 1080p cu Ultra settings (asemanator cu PC) sau 4K in starea asta. Sunt momente, mai ales cand apune soarele, in care zici ca-i joc de PS2. Geometrie, texturare, iluminare, umbre, absolut totul arata oribil in momentele alea.

Si totusi chiar si asa, scade serios sub 30fps si asta se vede cu ochiul liber nu doar in combat.

Inca nu au reparat bug-ul cu inamicii care dispar in timp ce tragi in el. Si la fel m-am lovit de cateva ori de inamici mai puternici, gen cei cu scut, in care am tras o gramada si le-am luat din viata, am plecat pt 2-3 secunde de langa ei ca sa mi se regenereze viata/scutul si cand m-am intors erau neatinsi si a trebuit sa o iau de la capat.

Foarte putini inamici lasa loot (ammo sau health) si la cat de multe gloante trebuie sa bagi in fiecare inamic, dar si faptul ca nu poti cara mai mult de inca 1-2 incarcatoarea (cel putin la o arma cu 100 gloante pe incarcator, mai poti cara inca 60 extra, deci nici macar un incarcator), deja devine o problema serioasa. Macar un pistol extra cu infinite ammo ar fi trebuit oferit. M-am gasit de multe ori in situatia in care sa ma bag peste ei cu melee attack (care are nevoie de recharge ) sau efectiv sa fug si sa dau ture pe teren, sperand ca gasesc niste ammo.

Overall jocul este foarte fun in combat/traversarea lumii si asta e motivul pentru care-l iau, iar din astea 4h, cred ca 2 le-am pierdut doar explorand si omorand diversi monstrii si m-am descurcat sa omor singur absolut orice inamic gasit pe harta, oricat de Gold era sau cat de mare era bara de viata. Iar asta cu Javelin de level 3-4. Nu stiu daca inamicii sunt scalabili in functie de nivelul jucatorului, dar eu sper/speram sa nu fie si sa existe zone in care sa poti intra de la inceput, dar unde sa mori instant daca nu ai nivel destul de mare.

Astept sa apara si sa ma joc cu prietenii. Poate e mai fun asa, chiar si in open world, dar speram sincer sa repare din bug-uri, ceea ce nu au facut...logic.