Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
Pana la urma imi explici si mie ce inseamna delay?

Nu m-am contrazis deloc. Nu esti tu atent la ce zic.

Am zis ca in 20 nu am delay incontinuu asa cum ziceti voi cativa. Am zis ca aveam in alea vechi din cauza ca trisau alti oameni, iar in 20 cred ca 1 singur meci am prins pe cineva care folosea ceva solutie de lag switch sau cum ii zice, desi din ce stiu, au eliminat asta prin faptul ca daca nu esti activ in joc (daca esti in dashboard sau ceva de genu) te scot din meci si-l pierzi. Iar ca sa folosesti prostia aia, trebuia sa faci niste pasi cu pierdut conexiunea pt cateva secunde. Nu stiu cum functioneaza, nu m-a interesat niciodata.

Dar in perceptia ta, faptul ca eu nu stiu sa joc inseamna ca eu nu stiu ce-i ala delay
Poate ca nu stiu sa joc, nici nu are importanta cum joc eu. Important este cum merge jocul. Iar jocul merge bine dpdv delay.

Daca jocul e praf la alte capitole, nu sunt eu in masura sa judec. Eu doar imi exprim o parere personala.

Poate ai tu delay la TV/monitor sau din cauza conexiunii. Sau daca e doar "delay-ul" de l-a prezentat "idolu adolescentilor sau al tau" sau cine e tipu ala random de pe internet, inseamna ca nu stiti sa folositi termenu corect si rade lumea si cu dosu de voi...

Hai sa revenim la thread

LE: am intrat special si am jucat 2 meciuri in F.U.T. Avea dreptate amicu asta. In aparare e FIFA 19. E mult mai usor. Parca si deposedarile sunt mai usoare. Penibil...
Poti raspunde si poti aduce argumente unei discutii fara sa fii arogant si sarcastic. Nu suntem toti prosti, asa cum ne consideri tu.
Ia in considerare faptul ca sunt oameni care joaca fifa mai mult decat tine, sunt buni la acest joc si stiu ce zic si ei.
Faptul ca te bati cu pumnii in piept sa iti explice lumea ce inteleg ei prin delay si dai citate din dex, nu te face mai destept, doar te ingropi in ridicol.
Da, jocul are delay. Orice ai intelege tu prin delay si orice intelegem noi, restul prostilor prin delay. Ca nu vrei tu sa intelegi asta, e treaba ta.
Delay poate fi si faptul ca apesi un buton pe controller iar jocul nu inregistreaza comanda. Delay poate si fi faptul ca adversarului i se misca jucatorii mai cursiv, iar tie parca sunt blocati in namol.
Multa lume este pasionala cand e vorba de fifa, asta nu inseamna ca trebuie sa fii arogant si sa-i privesti de sus.
Iar faza legata de cratima e really low. Ce urmeaza, sa batjocoresti un om doar pentru ca esti mai inalt?
Just my 2 cents.