Quote Originally Posted by Crbl2001 View Post
Bruh, vorbesti prostii

Oricum pe mine nu ma intereseaza subiectul asta cu serviciile de streaming.Sunt gamer traditionalist (sau conservator cum imi spun unii) si n-o sa ma mut niciodata pe asa ceva.Chiar de-ar disparea gamingul traditional (ceea ce se va si intampla) eu nu voi trece la serviciile astea.Ma fac retrogamer si tot nu renunt.Dar hai sa ne oprim aici ca deja suntem offtopic *ahem*
Sunt de aceeasi parere, eu mereu voi fi old school cand e vorba de gaming. Asta ar fi un serviciu pentru cei casual, pentru ca cei mai multi bani sunt la telefoanele mobile si nu poti face toti banii din lume daca nu ii bagi si pe ei in aceeasi oala. Ar fi un serviciu bun pentru mine doar in cazul acela daca m-as duce la un prieten si ne putem juca acolo fara sa duc cu mine consola, altfel eu niciodata nu stau sa ma joc pe metrou sau cand calatoresc, poate altii au rabdare sa faca asta. Ce nu imi mai place ca fiecare o sa vina cu platforma lui, plus jocuri exclusive, deci trebuie sa te abonezi la zeci de servicii pe langa cele cu streaming video, deja e prea mult. Oricum suntem inca la inceput si marea majoritate nici nu au net bun pentru streaming asa ca o sa dureze multi ani. Noi degeaba avem internet bun pentru ca serviciile astea nu vor fi valabile la noi pentru ca nu sunt destui clienti ca sa merite investitia, sunt prea mult care inca cumpara de pe torrente.