man, se cer niste informatii in plus. The Collective nu mai exista. in 2007, The Collective a fuzionat cu Shiny Entertainment pentru a forma Double Helix Games. de altfel, ultimul comunicat de presa despre Harker este din decembrie 2006. in momentul fuziunii, proiectele in dezvoltare la The Collective au trecut la Double Helix Games. informatiile facute publice mentioneaza doar 2 proiecte si anume Harker si Silent Hill: Homecoming. Cel de-al doilea iese curind, insa Harker, conform unei mentiuni de pe wikipedia este ANULAT. amu, cit de adevarata este informatia asta, nu stiu, INSA o mica stire de pe Eurogamer din aprilie 2008 spune ca Harker este on hold. tind sa cred ca este on hold (si nu anulat definitiv) pentru ca site-ul jocului este inca in picioare, intr-adevar intr-o forma rudimentare si fara informatii despre joc (doar ceva poze/artwork), dar macar e ceva acolo si la o adica s-ar putea apuca din nou de el cind ii vine timpul. o mica incursiune pe sectiunea de joburi a lui Foundation 9 arata ca pentru Double Helix ei cauta ceva programatori si level designeri, plus un writer/editor "responsible for developing, writing and overseeing compelling plot and dialogue for our next-gen game". Daca e vorba de Harker sau nu, nu stiu. Nu putem decit sa speram.