Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 10 of 10

Thread: Harker - un joc survival horror !

  1. #1 SP
    VIP Member Donely's Avatar

    Harker - un joc survival horror !

    Harker este un joc din categoria survival horror, inspirat de clasica poveste a lui Dracula si are ca erou pe Jonathan Harker personajul principal din poveste. Povestea face o legatura intre filmul Van Helsing si Dracula. C�nd dragostea lui Mina devine o victima a lui Dracula, Harker intervine in lupta cu vampirii. Harker va fi capabil să utilizeze o varietate de arme şi obiecte din mediul �nconjurător, precum şi un sistem de combatere brutal si eficient in executarea de vampiri. Prea multe inca nu se stiu despre acest joc, dar sa speram ca o sa avem parte de un joc de calitate atat la grafica si gameplay cat si la sunet.
    Jocul iese pe XBOX 360 si PS3

    Publisher: No Company
    Developer: The Collective
    Genre: Horror Action Adventure
    Release Date: TBA 2008
    Attached Images Attached Images 4.jpg 1.jpg 2.jpg 3.jpg 5.jpg

  2. #2 SP
    VIP Member Donely's Avatar

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Maestre, unde le gasesti ?
    Ca vii cu niste titluri de nici draq nu a auzit de ele, si mai arata si bine

  4. #4 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Daca ai rabdare sa cauti gasesti

  5. #5 SP
    Member SiCK's Avatar
    Din cate stiu eu jocul a fost abandonat,fusese anuntat acum aproape 2 ani,trailerul ala e de atunci.
    E facut de acelasi "grup" care are pe mana Silent Hill: Homecoming,ei facand parte din Foundation 9.

    N-as sti atat de mult despre o companie obscura,dar si-au batut joc de SH5.

  6. #6 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    man, se cer niste informatii in plus. The Collective nu mai exista. in 2007, The Collective a fuzionat cu Shiny Entertainment pentru a forma Double Helix Games. de altfel, ultimul comunicat de presa despre Harker este din decembrie 2006. in momentul fuziunii, proiectele in dezvoltare la The Collective au trecut la Double Helix Games. informatiile facute publice mentioneaza doar 2 proiecte si anume Harker si Silent Hill: Homecoming. Cel de-al doilea iese curind, insa Harker, conform unei mentiuni de pe wikipedia este ANULAT. amu, cit de adevarata este informatia asta, nu stiu, INSA o mica stire de pe Eurogamer din aprilie 2008 spune ca Harker este on hold. tind sa cred ca este on hold (si nu anulat definitiv) pentru ca site-ul jocului este inca in picioare, intr-adevar intr-o forma rudimentare si fara informatii despre joc (doar ceva poze/artwork), dar macar e ceva acolo si la o adica s-ar putea apuca din nou de el cind ii vine timpul. o mica incursiune pe sectiunea de joburi a lui Foundation 9 arata ca pentru Double Helix ei cauta ceva programatori si level designeri, plus un writer/editor "responsible for developing, writing and overseeing compelling plot and dialogue for our next-gen game". Daca e vorba de Harker sau nu, nu stiu. Nu putem decit sa speram.

  7. #7 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    n-am auzit niciodata de titlul asta sincer , dar pare interesant.

  8. #8 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Nu arata rau jocul, dar parerea mea este ca daca a fost pus "on hold" cum zice h0stile si nu va fi lansat anul acesta, din 2009 in colo, eu personal nu ii mai dau nici o sansa. Deja cerintele jucatorilor pe partea grafica sunt din ce in ce mai ridicate, iar jocul asta va fi deja depasit din acest punct de vedere, daca ne uitam la jocurile ce urmeaza sa apara in anii viitori. Deci daca anu asta nu isi face aparitia sunt aproape sigur ca proiectul va muri, nu cred ca va sta nimeni sa il reia la mana sa faca un remake in ton cu cerintele, din ce exista pana acum. Dar cine stie ce va fi...

  9. #9 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Release Date: On Hold

    "FiringSquad: What is the current status of the game and how far along is the team in search of a publisher?

    Nigel Cook: It's still in pre-production but things are looking so good that we wanted to start showing it, and our new next-gen engine, off. We hadn't made any attempt to show the game to publishers but since the announcement on Friday we've already been contacted by a number of them."

  10. #10 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    inca una cu vampiri :d

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 11-06-2013, 01:22
  2. Replies: 0 Last Post: 26-04-2013, 21:24
  3. Sacrilegium - Survival Horror in Romania By Dant3 in forum Console News
    Replies: 27 Last Post: 19-06-2012, 22:02
  4. Survival - horror games: Top 7 By DonAdryan in forum Stories & Other News
    Replies: 21 Last Post: 10-04-2009, 17:29

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts