Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 28

Thread: Sacrilegium - Survival Horror in Romania

  1. #1 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Sacrilegium - Survival Horror in Romania

    Sacrilegium este urmatorul joc a celor care ne-au adus Two Worlds: Reality Pump. Sacrilegium este un survival horror iar actiunea are loc in Carpathian garden (pardon, ma gandeam la Udrea), in Romania. Personajul principal este un tanar student din California, Alex. Acesta trebuie sa lupte impotriva vampirilor moderni intitulati moroi, desi in cultura noastra populara termenul de moroi se refera mai mult la stafii, acestia fiind cunoscuti si ca strigoi, dar haideti sa ii numim vampiri moderni. Sacrilegium va folosi un nou motor grafic intitulat GRACE 2, un succesor al celui folosit pentru mult mai cunoscutul joc Two Worlds. Mai jos aveti comentariul bossului de la Relity Pump, Miroslaw Dymek:

    "It pleased us that we succeeded to develop the GRACE 2 engine in a way, that enables us to present models and landscapes that make photos look like charcoal drawings compared to the game. After all the years that we 've dealt with the appearance of medieval stories, it was time to pool the experience acquired and integrate that into a modern action adventure. We've definitely achieved that with 'Sacrilegium'."

    Sa speram ca apare si Vlad Tepes... cel putin in tabloul din poza cam asta vor sa spuna. Voi ce parere aveti?
    Attached Images Attached Images sacrilegium04.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    stiam ca am citit undeva o stire despre ceva survival horror nou, dar nu i-am dat prea multa atentie. Acuma in schimb parca, parca . Si faptul ca se ocupa de ei un studio mai mic, parca imi da ceva sperante (sigur era mai bine daca se ocupau cei 6 membrii de la Frictional Games (cei care ne-au adus Amnesia) dar totusi).

    Sa speram ca o sa fie un joc bun si nu plin de "stereotipuri si clisee" gen romani care vorbesc engleza cu accent rusesc si tot felu de chestii de genul. Anyway, i`ll keep a look out pt jocul asta . Merci pentru stire, Dante

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Parca si vad un joc in care protagonistul (Vlad The Impaler) este nascut in Bulgaria

  4. #4 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    cateva screenshoturi
    Attached Images Attached Images sl_shot02_22410.jpg sl_shot0_22410.jpg sl_shot03_22410.jpg sl_shot05_22410.jpg sl_shot06_22410.jpg sl_shot07_22410.jpg sl_shot08_22410.jpg sl_shot09_22410.jpg sl_shot10_22410.jpg

  5. #5 SP
    PlayStation Forever! Chris's Avatar
    Ce tare, politistul ala are pe brat scris "Politia Romana"!

  6. #6 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    vreo predictie referitoare la data lansarii?

  7. #7 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by scofield91 View Post
    vreo predictie referitoare la data lansarii?
    Deocamdată se ştie ca pe l�ngă pc, vine si pe console

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  8. #8 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Niste artwork-uri:
    Attached Images Attached Images picall..jpg picall.inc..jpg picall.inc.p.jpg picall.inc.ph.jpg picall.inc.php.jpg picall.inc.phpk.jpg sacrilegium_wallpaper04_1920x1080.jpg

  9. #9 SP
    Member kside's Avatar
    SUPER. Daca il fac si in Romana o sa fie si mai veridic.
    E clar din prima poza ca e in RO. >> Boxa UNITRA din dreapta sus.



    CEO of development la ZUZZEZ este Alexandra Constandache. Dupa ce a ajuns CEO, a dat un interviu unde se zicea ceva de genul:" ... born in Romania but living in Germany since her childhood... She is joking that she is a real vampire that sucks blood...."



    Deci "nativi" au sa aduca destul LORE si autenticitate jocului.
    Pacat ca nu gasesc interviul (offline)

  10. #10 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Quote Originally Posted by kside View Post
    CEO of development la ZUZZEZ este Alexandra Constandache. Dupa ce a ajuns CEO, a dat un interviu unde se zicea ceva de genul:" ... born in Romania but living in Germany since her childhood... She is joking that she is a real vampire that sucks blood...."



    Deci "nativi" au sa aduca destul LORE si autenticitate jocului.
    Pacat ca nu gasesc interviul (offline)
    yowza să fie ea următoarea Jade Raymond ?

  11. #11 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Clona de Alan Wake...

  12. #12 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Clona de Alan Wake...
    Dupa ce ţi-ai dat seama?

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  13. #13 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    Dupa ce ţi-ai dat seama?

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
    E pe bune intrebarea? Daca imi arata cineva doar screenshoturile as fi putut jura ca sunt dintr-un nou addon pt Alan Wake.

  14. #14 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    E pe bune intrebarea? Daca imi arata cineva doar screenshoturile as fi putut jura ca sunt dintr-un nou addon pt Alan Wake.
    Un raspuns ft bine argumentat

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  15. #15 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Si ce-i daca-i clona alan wake?

  16. #16 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Clona de Alan Wake...
    Aren't you the cutest bucket of facepalms ?

  17. #17 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Si ce-i daca-i clona alan wake?
    Nimic, doar remarcam si eu.

    Quote Originally Posted by Zombozo View Post
    Aren't you the cutest bucket of facepalms ?
    Amice, eu stiu ca esti la varsta pubertatii si te crezi cel mai "valabil", asa eram si eu la 17 ani, dar las-o mai moale cu jignirile astea voalate. Daca ai de spus ceva spune clar. Cu ce mamai naibii am gresit cand am zis ca-i clona de Alan Wake? Sau ce ti se pare asa de amuzant?

  18. #18 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    Să spui că este o clonă de Alan Wake doar pentru că cele două jocuri �mpart acelaşi setting este penibil, din ce se vede �n artworks Sacrilegium se desprinde de Alan Wake ca atmosferă şi probabil că şi ca gameplay, av�nd �n vedere că producătorii �l anunţa ca un Survival Horror, categorie ce �mi este greu să �ncadrez jocul celor de la Remedy.

  19. #19 SP
    Junior Member spooky1's Avatar
    mie imi pare destul de reusit dar sa nu ne grabim ca dezamagiri au fost multe...oricum vorba lui Omladon: doar sugatorii de p*** si de sange ne reprezinta tara)

  20. #20 SP
    Member LordKratos's Avatar
    si va avea subs in romana ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 11-06-2013, 01:22
  2. Replies: 0 Last Post: 26-04-2013, 21:24
  3. Survival - horror games: Top 7 By DonAdryan in forum Stories & Other News
    Replies: 21 Last Post: 10-04-2009, 17:29
  4. Harker - un joc survival horror ! By Donely in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 18-09-2008, 19:33

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts