Quote Originally Posted by amermofo View Post
Monky tine si de fiecare om in parte , fratele meu daca merge in orice magazin si se uita la orice plasma si misca de cap repede stanga dreapta vede green trails .. eu nu .. asa ca n-ai ce face .. este acelasi lucru cu rainbow effect la DLP-uri
Nu e chiar asa. Din ceea ce spui tu si ce spune Raskolnikov reiese ca toate plasmele au problema asta, si ca depinde de fiecare om. Ceea ce e ne-adevarat. Am vazut si eu phosphor trails, green trails, purple snakes pe n plasme (mai mult sau mai putin vizibile), insa la cate mi-au trecut prin mana (as putea spune cateva zeci de modele), nu stiu daca au fost 2-3 care prezentau problema aceasta. Therefore am considerat-o o problema de fabricatie a tv-ului respectiv.

Eu daca as fi vazut astfel de urme, probabil ca ajungeam si eu sa trimit tv-ul inapoi daca nu se gasea o rezolvare, asa ca il inteleg pe Raskolnikov. Insa n-as fi fost atat de drastic. Adica, desi lucrez pe LCD-uri, nu as trece la LCD pt. jocuri si filme nici sa ma bati (eventual daca as fi platit pentru asta)