Salut baieti,

Pana acum cateva zile am avut abonamentul de 6 mb, ADSL de la Romtelecom. Am fost anuntat ca acel contract a expirat (2 ani) si ca trebuie sa-l reinnoiesc. Toate bune si frumoase. Mi s-a propus trecerea la VDSL, 20 mb plus IPTV. Nu m-am entuziasmat, doar mi-a placut ideea. In 2 ani nu avusesem nicio problema cu ADSL-ul asa ca eram sigur ca nici acum nu o sa fie probleme. Am facut trecerea sambata pe noul abonament, fiind placut impresionat de viteza de download. Problemele au aparut ieri, viteza scazand sub limita bunului simt, facand navigarea imposibila. Am sunat la Romtelecom, suport tehnic, insa acolo era o domnisoara care mi-a spus ca ''ei nu se ocupa de VDSL, aces serviciu fiind nou si doar cativa baieti stiu despre ce e vorba, dar nu sunt la serviciu momentan''. A inregistrat sesizarea urmand sa fiu contactat azi. Pana acum, nimic. Am ramas interzis. A mai avut cineva aceasta problema? Ma gandesc serios sa trec din nou pe ADSL. Daca are cineva vreo solutie, va sunt recunoscator.
PS: am modemul ZyXEL P-870 la el fiind legat un router D-Link DI-524.

Multumesc anticipat.