Quote Originally Posted by MonkY View Post
Sincer eu as vrea sa astept sa iasa si versiunea cu 3G, sa vad exact ce se poate face, daca va putea fi folosit si pe retelele din .ro. Daca da, clar WiFi + 3G, 32 sau 64GB. Desi cred ca mai mult ma indrept spre 64GB... vor fi multe poze si filme pe iPad-ul meu
MonkY, ref la ce ai spus mai sus. m-am interesat si eu azi putin, am vorbit cu mai multe persoane si am aflat ca sunt sanse de maxim 10% sa aduca cineva la noi reteaua 3G doar de date. am inteles ca se pot numara pe degetele de la juma de mana tarile care au asa ceva in momentul de fata si ca e foarte posibil ca aceasta varianta sa ramana doar in US.

Referitor la cel cu Wi-fi, azi i-a venit unui coleg si m-am jucat si eu putin. e... . just wow. s-a conectat si la wi-fi-ul de la munca si merge super bine netu. e pur si simplu o bijuterie si nu stiu de unde sa fac si eu rost de bani sa-mi cumpar unu .

Din cate am inteles de la colegul asta (care are si adresa pe US, asa si-a cumparat), de 2 zile nu mai exista in nici un apple store nici o bucata si abea in 1-2 zile vor mai primi. Nu stiu cum de nu se asteptau la asta si nu au facut cel putin 800k - 1 mil de bucati. Ba mai mult, cei din magazine nu dau mai mult de 2 bucati unei singure persoane. Totodata, am inteles ca acesta va fi exclusiv US pt cel putin 1 luna.