Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 30 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast
Results 21 to 40 of 584

Thread: iPad

  1. #21 SP
    Member ciypriyan's Avatar
    nu are casti

  2. #22 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Oricum sunt de prosta calitate. Bine ca nu le-au pus.

  3. #23 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    eu sunt super multumit de castile din pachet de la 3G. deobicei schimbam 3-4 pe an ca se rupea firu la mufa sau pe "traseu". de 1 an de cand le am p-astea, nu am avut nici o pb. si alea de 3Gs sunt si mai bune calitativ dpdv al cablului. iar calitatea sunetului este de un 8, ceea ce, pentru un om normal, este super ok.

    si mie mi se pare super infect ca nu au fost in stare sa bage si ei o pereche de casti in pachet, da...asta e....

  4. #24 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Nu prea e iPad-ul un dispozitiv de ascultat muzica. E mai business.

  5. #25 SP
    Member vTGS's Avatar
    Mie mi se pare o mare prada de bani sa iei un iPad, nu stie nimic nou sa faca absolut nimic inovator si special la el. Practic este o varianta mai mare a ipod touch-ului macar touch-ul ti-l puteai lua cu tine pe drum sa te mai joci ceva sau sa asculti muzica. Singurul avantaj al iPadului este marimea, si chiar nu inteleg de ce au ales formatul 4:3 in schimbul lui 16:9. Am crezut ca macar specificatiile o sa fie puternice,yeah right...iPadul putea sa fie totusi ceva special.

  6. #26 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Quote Originally Posted by GS0Ls View Post
    Nu prea e iPad-ul un dispozitiv de ascultat muzica. E mai business.
    parca vad ca se relanseaza moda anilor 90 ,doar ca acum in loc de casetofon ai pe umar un ipad
    Attached Images Attached Images elvisradio.jpg

  7. #27 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Atunci stai cu iPad-ul in buzunar si asculta muzica.
    Attached Images Attached Images 500x_044.jpg

  8. #28 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    wow....deja l-au spart...
    Normal, e totusi bazat pe iPhone OS. 3.2 daca nu ma insel.

    Referitor la restul "problemelor", pe mine unul ma distreaza. Pe-afara e lumea innebunita sa-si ia iPad, vorbeste de o mica revolutie in zona tablet (care daca va uitati atent, pur si simplu "murise" pana sa fie anuntat iPad-ul)... pe cand romaniii nostrii nu stiu cum sa-l mai faca de 2 lei. Dar, asa e el, ce sa-i faci. Ori i se potriveste zicala cu strugurii care-s acrii, ori prefera sa urasca tot ce nu foloseste.

    Dragilor, daca nu ati simtit niciodata nevoia unui tablet PC, inseamna ca nici iPad-ul n-o sa va atraga. Pentru ca asta este un iPad la urma urmei. Este dedicat unui anumit target, car spre deosebire de ceea ce credeti voi, este un target IMENS. Nu-l mai comparati atat cu un telefon, pentru ca nu este. Nu-l mai comparati cu un laptop, pentru ca iarasi nu este.

    Ce ma mira cel mai mult este ca atunci cand a iesit kindle si alte device-uri de acest gen (ebook readere), toti erau super incantati si-l vedeau ca pe o "revolutie". Iar acum cand iese practic un book reader care permite si alte zeci de mii de aplicatii, jocuri, etc.. care este si color pe deasupra... "toti" sunt contra. Pfft. Hotarati-va totusi

  9. #29 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    MonkY, cand iti iei, faci si tu un mini review cu filmulete ?

    ca pana imi iau yo (prin vara, sper) o sa mor de nerabdare. cred ca o sa merg prin magazinele partenere apple cand le aduc sa ma joc cu el acolo

  10. #30 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Sunt deja o gramada de filmulete cu iPad-ul pe YouTube cu absolut tot despre el.

  11. #31 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    stiu, dar prefer sa vad o prezentare de la o persoana in care am incredere ca ce spune este chiar adevarat, nu doar un fanboy care tot ce vede e WOW.

  12. #32 SP
    Admin MonkY's Avatar
    razvanrazy: cand va veni, voi face cu placere. Stiu ca nu va fi "jucaria perfecta" de la inceput, dar macar sunt realist. Il iau pentru anumite chestii pt. care stiu ca-si va indeplini treaba cu brio. Va dau un mic exemplu:

    Citeam blog-ul unui "renumit" romanas de-al nostru... si scria ca este foarte siderat de cat de lata este marginea iPad-ului, si ca nu se astepta la tehnologia din ziua de azi sa vada un device cu margini atat de grosolane. I-am postat pe blog la vremea respectiva cum ca este pe dinafara, si ca n-a folosit (probabil) niciodata un tablet PC. E normal sa fie late marginile, pentru ca altfel nu ai cum sa-l tii in maini. Ba mai mult, i-am zis ca din poze eu am un feeling ca nu e suficient de lat pt. un grip serios. Mi-a sters postul... cum am indraznit eu un amarat de "vizitator" sa-l contrazic. Zilele acestea revine cu un nou post, prin care spune ca spune ca s-a jucat cu el si se astepta sa aiba mai mult spatiu unde sa-si tina degetele.

    I rest my case... pe unii nu-i vei putea multumi niciodata

  13. #33 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Scrabble for the iPad: stir in some iPhones and it's the best $1,000 you ever spent on a board game -- Engadget

    foarte tare sa joci cu un ipad si 2-4 iphone-uri

    MonkY, te-ai hotarat care il vrei ? ti-ai comandat ?

  14. #34 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sincer eu as vrea sa astept sa iasa si versiunea cu 3G, sa vad exact ce se poate face, daca va putea fi folosit si pe retelele din .ro. Daca da, clar WiFi + 3G, 32 sau 64GB. Desi cred ca mai mult ma indrept spre 64GB... vor fi multe poze si filme pe iPad-ul meu

  15. #35 SP
    Member Tsutsy's Avatar
    ma uitam ieri la tv si am vazut la stiri ce aglomeratie era cand au dat in vanzare ipad-urile.

  16. #36 SP
    Admin MonkY's Avatar

  17. #37 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Eu nu stiu cum sa fac sa mai strang bani pentru ea si altii fac asa ceva...

  18. #38 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by DeathWings View Post
    Eu nu stiu cum sa fac sa mai strang bani pentru ea si altii fac asa ceva...
    E cea mai buna reclama la Blendtec...

    Apropos, se pare ca au vandut deja 300.000 de unitati iPad doar in launch day (cu tot cu pre-orders i guess). Sursa aici: Apple sells over 300,000 iPad tablets on US launch day -- Engadget

  19. #39 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Dar sunt eu idiot si nu stiu unde sa caut, sau pe ebay uk si amazon uk nu gasesc nici un fel de iPad? In schimb pe okazii au aparut deja , insa la pretul ala...

  20. #40 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by DeathWings View Post
    Dar sunt eu idiot si nu stiu unde sa caut, sau pe ebay uk si amazon uk nu gasesc nici un fel de iPad? In schimb pe okazii au aparut deja , insa la pretul ala...
    Mai rezista si tu un pic. Probabil 25-30% din cele 300.000 sunt pt. revanzare... in special pt. cei nerabdatori

    Pentru cei care vor un mic maraton de aplicatii pt. iPad, aveti aici partea I: iPad App Review Marathon Live - Ipad app reviews - Gizmodo
    si aici partea a II-a: iPad App Review Marathon Live (Part 2) - Ipad app reviews - Gizmodo

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 30 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 15 Last Post: 22-10-2014, 10:01
  2. iPad 3 & iPad 4 - The New iPad By MonkY in forum Apple
    Replies: 995 Last Post: 10-09-2013, 17:26
  3. Replies: 0 Last Post: 22-03-2012, 14:06
  4. Replies: 0 Last Post: 21-06-2011, 02:33

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts