Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
Nu stiu ce film ati vazut voi, dar cel de la cinema, este destul de slab. nu pot sa cred ca nu au profitat de "intoarcerea timpului" mai mult de 3-4 ori. trebuiau sa fie batalii, sa foloseasca pumnalul de 1000 de ori. efectele speciale, in proportie de 80% au fost de toata jena (mi-a placut fff mult felu in care se vedea el cand derula timpul), l-au salvat actorii, in special Jake.

Este cel mult, un film mediocru, care imprumuta maxim 50% din povestea jocului.

Pacat, avea un potential imens, daca ar fi stiut sa foloseasca rewind-ul mai des, si s-ar fi "jucat" putin si cu niste inamici controlati de nisipuri
Slab din punctul tau de vedere poate, eu zic ca a fost un film bun. Nu stiu la ce te asteptai tu da' eu nu aveam asteptari prea grozave si culmea m-a surprins cat se poate de placut.Bruckheimer a zis de la inceput ca povestea nu va fi aceeasi. Transferarea povestii din joc in film este un lucru greu de facut...in joc "intoarcerea in timp" de cateva zeci de ori este normala dar sa faca chestia asta intr-un film ar fi penibil si spectatorii s-ar plictisi nu crezi?Efectele speciale nu-s cele mai bune dar in nici un caz de toata jena, nu stiu cum ti s-au parut asa...te concentrezi prea mult asupra efectelor si de cate ori a dat rewind ca nu vezi ce coloana sonora fantastica a avut sau acrobatiile pe care le face sau sabiilor care sunt foarte similare a celor din joc(lucru bun) sau faptul ca au implementat elemente din WW si T2T, iara un lucru bun .Anyway eu sunt multumit cum a iesit in cele din urma filmul, Bruckheimer a reusit ce multi nu au putut...sa faca un film bun dintr-un joc.