Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 17 of 17

Thread: Prince of Persia: The Sands of Time

  1. #1 SP
    Junior Member HeinekeN_'s Avatar

    Prince of Persia: The Sands of Time

    Apare in 2010,filmarile se fac in Monaco.http://www.imdb.com/title/tt0473075/.Jake Gyllenhaal joaca rolul lui Prince Dastan care trebuie sa salveze lumea de la o furtuna.

  2. #2 SP
    Member I-Ray's Avatar
    daca le ia asa mult sa-l faca, it better be damn good!

  3. #3 SP
    Member EvilG's Avatar
    cica lansarea e undeva prin 2009...debia astept

  4. #4 SP
    Junior Member HeinekeN_'s Avatar
    Release Date:

    28 May 2010 (USA)

  5. #5 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    OK! Propun sa ingropam thread-ul si sa-l deschidem peste un an jumate... Ce dreaq le ia atata sa faca un film?

  6. #6 SP
    Member EvilG's Avatar
    Poate va fi un film pe masura jocului nu ? Eu unul debia il astept

  7. #7 SP
    Junior Member hitokiri's Avatar
    Am fost azi de la 13 la film. Am mers singur la prima ora sa nu fiu deranjat de nime cu intentia sa mai merg la el inca odata cu un grup mai mare.
    Conluzia...pentru cineva care nu a jucat jocul si vrea sa vada un nou film disney facut de echipa care a adus pirates of the caribbean filmul sunt sigur ca ii va placea mult. E chiar reusit. De mentionat ca nu urmareste deloc povestea jocul, ci doar ia elementele principale din el cum ar fi un print, o printesa si pumnalul cu nisipurile timpului.
    Ca fan inrait al seriei (inca consider primul Pop my all time favourite) sumt destul de multumit dar nu pot sa nu imi pun intrebarea ''what if...?''. Avea potential mult mai mare decat atat, dar nu ma intelegeti gresit. Inceputul a fost bun, mijlocul a fost ok dar sfarsitul trebuia facut altfel. Cand am jucat primul Pop si am vazut cum se termina am ramas fara cuvinte. Aici nu e cazul. Trbuiau sa copieze sfarsitul jocului si ala era cireasa de pe tort in fuilmu asta. Nu a fost sa fie chiar asa.
    Oricum rtrebuie sa mergeti sa vedeti filmu asta cu totii si sa incurajam adaptarile viitoare de jocuri. Pana acum astaa a fost cea mai buna.
    btw am citit ca si splinter cell si assassins creed ar uram sa fie ecranizate deci jocurile ubisoft au trecere in hollywood
    Sper sa aiba profit filmu chair daca a costat 150 mil $ si sa fie continuari pentrru ca se poate si mai bine.
    Mergeti la film!

    ---------- Post added 29-05-2010 at 02:18 PM ----------

    scuzati de atatea gheseli in ceea ce am scris dar mi se termia bateria din tastatura wireless si de aiaa iese asa.

  8. #8 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Bun film. L-am vazut la IMAX in weekend si am ramas placut impresionat. Pe de o parte de experienta IMAX /it was my first/, pe de alta de filmul propriu-zis.

    Am intrat in sala cu rather low expectations /film facut dupa joc, go figure/, dar am plecat fara sa regret suma nu tocmai mica /25 de lei/ achitata pe bilet.

    Povestea nu e rea, actorii fac roluri /surprinzator de/ bune, efectele speciale nu sunt exagerate si sunt de bun-gust, iar atmosfera, per total, te prinde. Nu e film de Oscar in niciun caz, dar e peste media general a celebrelor summer blockbusters O sa-l iau si pe Blu-Ray cand apare.

    PS: Inainte de asta am vazut Robin Hood la cinema. Asta mi-a placut mai mult.

  9. #9 SP
    Member EvilG's Avatar
    L-am vazut si eu weekendul trecut
    Ce pot sa zic un sfert film sands of time un sfert the two thrones. Anyway au facut povestea din film sa fie chiar reusita desi nu ma asteptam. Cand am vazut trailer-ul nu ma asteptam sa urmeze story line-ul din joc. Dar a fost un film chiar reusit. Mi-a placut.

  10. #10 SP
    Member Arslany's Avatar
    L-am vazut astazi. Ce pot sa zic... it rocked! Chiar il recomand, m-a surprins placut.

  11. #11 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu stiu ce film ati vazut voi, dar cel de la cinema, este destul de slab. nu pot sa cred ca nu au profitat de "intoarcerea timpului" mai mult de 3-4 ori. trebuiau sa fie batalii, sa foloseasca pumnalul de 1000 de ori. efectele speciale, in proportie de 80% au fost de toata jena (mi-a placut fff mult felu in care se vedea el cand derula timpul), l-au salvat actorii, in special Jake.

    Este cel mult, un film mediocru, care imprumuta maxim 50% din povestea jocului.

    Pacat, avea un potential imens, daca ar fi stiut sa foloseasca rewind-ul mai des, si s-ar fi "jucat" putin si cu niste inamici controlati de nisipuri

  12. #12 SP
    Member vTGS's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nu stiu ce film ati vazut voi, dar cel de la cinema, este destul de slab. nu pot sa cred ca nu au profitat de "intoarcerea timpului" mai mult de 3-4 ori. trebuiau sa fie batalii, sa foloseasca pumnalul de 1000 de ori. efectele speciale, in proportie de 80% au fost de toata jena (mi-a placut fff mult felu in care se vedea el cand derula timpul), l-au salvat actorii, in special Jake.

    Este cel mult, un film mediocru, care imprumuta maxim 50% din povestea jocului.

    Pacat, avea un potential imens, daca ar fi stiut sa foloseasca rewind-ul mai des, si s-ar fi "jucat" putin si cu niste inamici controlati de nisipuri
    Slab din punctul tau de vedere poate, eu zic ca a fost un film bun. Nu stiu la ce te asteptai tu da' eu nu aveam asteptari prea grozave si culmea m-a surprins cat se poate de placut.Bruckheimer a zis de la inceput ca povestea nu va fi aceeasi. Transferarea povestii din joc in film este un lucru greu de facut...in joc "intoarcerea in timp" de cateva zeci de ori este normala dar sa faca chestia asta intr-un film ar fi penibil si spectatorii s-ar plictisi nu crezi?Efectele speciale nu-s cele mai bune dar in nici un caz de toata jena, nu stiu cum ti s-au parut asa...te concentrezi prea mult asupra efectelor si de cate ori a dat rewind ca nu vezi ce coloana sonora fantastica a avut sau acrobatiile pe care le face sau sabiilor care sunt foarte similare a celor din joc(lucru bun) sau faptul ca au implementat elemente din WW si T2T, iara un lucru bun .Anyway eu sunt multumit cum a iesit in cele din urma filmul, Bruckheimer a reusit ce multi nu au putut...sa faca un film bun dintr-un joc.

  13. #13 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Man, ai inteles gresit. M-am referit la faptul ca toata lumea mai sus a zis ca e extra-super-mega. NU este asa. este doar un film de duzina, un film mediocru, cu bune si rele (mai multe rele).

    Intr-adevar, coloana sonora a fost buna, actorii au jucat bine, imi place ca povestea nu a fost cea din joc (cum au spus altii) si ca a fost ceva nou, dar m-a dezamagit crunt ca nu au profitat de ceva ce putea fi genial (folosirea pumnalului).

    Referitor la acrobatii, la unele (gen la urmarirea din oras, cand sare el pe casele alea sau cand se duce spre clepsidra), se vede clar ca este facut pros, ca sta prea mult in aer, samd. nu cer realism, ca nu am cum, la un film de genu asta, cer doar sa fie facut cu bun simt.

  14. #14 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Hai ca l-am vazut si eu . Sincer nu mi-a placut . Nu respecta nici macar 15% din povestea primului joc din trilogia Sands of Time . Foarte putin se mai foloseste "controlul timpului " . Bataliile au fost destul de putine si destul de plictisitoare . Daca ar fi respectat macar 40% din povestea jocului , atunci ar fi iesit un film mult mai bun . Printul de asemenea seamana cu cel din Warrior Within (wasn`t this supposed to be the first one in the trilogy ?) . In orice caz , nu o sa mai dau alte "spoilere" . Puteti sa va uitati cu ochii vostrii sa va convingeti . Pe mine sincer m-a dezamagit profund .
    Nota : 5 (multumita efectelor speciale )

  15. #15 SP
    Member StarKiller's Avatar
    M-i sa parut un film destul de interesant si Tamina arata foarte bine

  16. #16 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Pai tu ai o parere diferita fata de ce au scris ei acum 6 luni,dar e bine ca o impartasesti cu noi.

  17. #17 SP
    Member StarKiller's Avatar
    Quote Originally Posted by andreicristian9 View Post
    Pai tu ai o parere diferita fata de ce au scris ei acum 6 luni,dar e bine ca o impartasesti cu noi.
    Daca eram membru acum 6 luni postam atunci

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Prince of Persia: The Sands of Time Remake By KurtKnispel in forum Console Club
    Replies: 112 Last Post: 14-12-2023, 17:50
  2. Prince of Persia: The Forgotten Sands By ReNeGaDe124 in forum Console Club
    Replies: 189 Last Post: 28-06-2013, 19:37
  3. Replies: 10 Last Post: 19-05-2010, 09:09
  4. Replies: 1 Last Post: 07-01-2010, 11:36
  5. UBISOFT anunta Prince of Persia: The Forgotten Sands� By Imperatore in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 3 Last Post: 01-12-2009, 19:42

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts