A mai terminat cineva jocu' de cel putin 2 ori ?
Mi s-a parut foarte tare cat de mult poate sa influenteze jocu' al 2-lea playtrough . In primu' playtrough ma simteam ca un badass in timp ce omoram hoarde de shades , dar in al 2-lea playtrough o sa iti dai seama ca totu' nu e defapt cum pare si o sa iti para rau pentru fiecare boss ... ( mai ales pentru lup sau pentru robotul si shade-ul mic din Junk Heap ). O sa realizezi pentru apar alte cutscene-uri si alte dialoguri pe care nu le vezi in primu playtrough ...
Nu am mai jucat niciun joc in care sa te indoiesti daca esti tipul cel bun sau tipul cel rau .. Am auzit ca si in Shadow of the Colossus e ceva de genu asta da' nu l-am jucat .

Trebuie sa-ti lipseasca o doaga ca sa faci un astfel de party de personaje : Kaine e hermafrodit , Emil e gay , iar pe Nier vroiau sa-l faca prostituat la inceput ...

Cica povestea din Nier incepe de aici :



De la gigantu ala pleaca boala pe care o are Yonah , pentru ca e din alta lume ( univers paralel ) si nu avea ce sa caute in lumea din Nier ...
Cam ciudata povestea , da' foarte tare .... Si nu cred ca am dat niciun spoiler , de unde a plecat boala nu are nicio legatura cu povestea jocului ... ea se bazeaza pe questul tatalui de a-si salva fiica ...
Daca are cineva nelamuriri sau nu a inteles povestea , puteti sa intrebati aici ... pacat ca nu e prea popular jocu' ...