Quote Originally Posted by leo_cosmin View Post
Monky, nu stiu unde sa postez despre asta, asa ca am sa o fac aici.
La ultima intalnire Console Games, la tombola care s-a organizat am castigat jocul Assassin's Creed Brotherhood. Nu l-am desigilat o perioada, dar acum cateva zile cand am vrut sa il joc, l-am luat frumos in mana, i-am dat tipla jos (evident lipita la loc) si SURPRIZA - discul lipsea. Nu mi-a venit sa cred. Am incercat sa iti las si tie un mesaj despre asta, dar nu stiu daca l-ai vazut. Cand mi-am ales jocul, am vazut ca tipla nu e originala PlayStation si ca e lipita la loc, dar nu credeam ca e vorba de asa ceva. Se vede clar ca discul a fost furat si pus asa si trimis noua si sincer, ma gandesc ca magaria asta a facut-o un angajat al celor care au trimis jocul spre CG (asta daca jocul era din partea sponsorilor).
Monky, astept si o parere de-a ta in legatura cu asta.
Am patit o chestie asemanatoare cu un joc cumparat din Altex. (distribuit de Best Distribution ROMANIA).
Era o cutie plina cu jocuri pentru PC la 29,9 lei.
Si jocurile care mi-au atras atentia au fost Batman: Arkham Asylum si FarCry 2.
Dar surpriza - am luat Batman: Arkham Asylum (era sigilat - parea sigiliul original) - am iesit din magazin, si am deschis jocul - Surpiza! - Era doar carticica in carcasa.
Ma intorc la Altex si ii explic tipei de la casa, aceasta cheama un tip, care, cu greu mi l-a schimbat.