Faza cu Corrupted data la salvari se intampla. In special la SOUL CALIBUR 3 indiferent daca joci jocul original sau daca ai card Sony original (NASPA faza sa pierzi ce ai jucat si deblocat). Eu am un Card de 64 mb softmodat (de mine ) si un Ps2 slim (modat chip Matrix , nu de mine ). Nu am avut problema formatarii pana acum iar data corrupted il puteam sterge usor. Da faza cu SAVING FAILED o aveam inainte cam 80-90% din cazuri (ca sa nu mai zic ca inainte de joc nu recunostea cardul uneori). Deschis Memoria - Nu recomand -E pe propria raspundere , introdus o bucata de plastic (o bucata dintr-o cartela de telefon public) ca sa nu mai joace partea electronica din memorie. Acum mai face fite memoria dar doar 10% din cazuri (oricum e o imbunatatire). Eu consider ca devina este clona chinezeasca de 64 mb , are performante slabe. Acum cand vrei sa salveze si iti da eroare scoate cardul si baga iar si apoi dai RETRY de multe ori pana cand o sa recunoasca memoria in final . Asa pateam la unele jocuri si imi era lene sa mai scot memoria si ii dadeam RETRY (cam de 8-10 ori) si in final recunoastea si facea SAVE . (SUCCES cica ).