Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 2 of 2

Thread: Problema Card 64Mb

  1. #1 SP
    Junior Member upstonik's Avatar

    Problema Card 64Mb

    De ceva timp mi-am luat un card de 64mb tot cu FreeMcBoot pe el de la un băiat ce se ocupă cu aşa ceva.
    Nimic ceva timp, nici o problemă p�nă �ntr-o zi jucam Juiced 2 Hot Import Nights, şi c�nd dau să salvez. Saving File Failed...bla bla bla.

    I l-am trimis �napoi, l-a formatat c�nd l-am primit mergea bine, p�nă astăzi c�nd jucam Splinter Cell: Double Agent cu fratemiu, am jucat o grămadă am ajuns peste jumătatea jocului, şi la fel c�nd să dau salvare "Save File Failed..."


    Acuma de trimis �napoi nu il mai trimit, pentru că ultima oară l-am rugat să �mi pună McBoot-ul pe un card Sony de 8Mb (aveam din �nt�mplare unul gol). De citit �mi citeşte DVD-urile numai că cei 64Mb acuma �mi arata pe uLauncherELF - 0b Free.

    �mi puteţi recomanda ceva, am văzut ceva de genu desfăcut şi pus ceva �n el, dacă puteţi fi mai expliciţi.
    Am intrat �n el şi am şters tot ce se putea ştergea, dar au ramas 17 fişiere "Corrupted Data" acelea fiind salvări ce nu pot fi şterse.

    O metodă de formatat cardul există, să �l formatez acasă, un program pe care să �l pun pe stick şi să formatez. Sau ce soluţii mai aveţi.

    Vă mulţumesc!
    O zi placută,
    Vlad!

    ---------- Post added 04-02-2011 at 03:10 PM ----------

    Am găsit un program care cică ar formata Memory Card-urile.

    (PS2) McKiller: Memory Card format [No Region] [589KB] - SnesOrama Emulation Community

    Mă puteţi ajuta, să �mi explicaţi cum să �l folosesc, că din acel link nu �nţeleg prea multe...

    ---------- Post added at 15:08 ---------- Previous post was at 14:53 ----------






    Am rezolvat acuma nu ştiu c�t o să ţină.

    1. L-am desfăcut, am pus �năuntru h�rtie să fie bine presat să facă contact.
    2. Am aprins consola, şi a apărut meniul cu Browse şi System Configuration.
    3. Am intrat �n Browse, şi c�nd apare Memory Cardul apăsaţi - L1+L2+R1+R2+Square (Pătrat) şi ţineţi apăsat 10 secunde.
    4. Ieşiţi din Browse �n meniul principal.
    5. Intraţi inapoi şi vedeti ce aveţi pe card, la mine a apărut deodata 61,044kb Free �nainte era 0kb Free, iar prima oara nu a mers să şterg Corrupted Data, am repetat din nou acţiunea şi apoi am şters tot de pe card.



    Sper să vă fie de folos, acuma plec să cumpăr un CD şi �ncerc şi varianta cu McKiller.

  2. #2 SP
    Member BloodSamurai's Avatar
    Faza cu Corrupted data la salvari se intampla. In special la SOUL CALIBUR 3 indiferent daca joci jocul original sau daca ai card Sony original (NASPA faza sa pierzi ce ai jucat si deblocat). Eu am un Card de 64 mb softmodat (de mine ) si un Ps2 slim (modat chip Matrix , nu de mine ). Nu am avut problema formatarii pana acum iar data corrupted il puteam sterge usor. Da faza cu SAVING FAILED o aveam inainte cam 80-90% din cazuri (ca sa nu mai zic ca inainte de joc nu recunostea cardul uneori). Deschis Memoria - Nu recomand -E pe propria raspundere , introdus o bucata de plastic (o bucata dintr-o cartela de telefon public) ca sa nu mai joace partea electronica din memorie. Acum mai face fite memoria dar doar 10% din cazuri (oricum e o imbunatatire). Eu consider ca devina este clona chinezeasca de 64 mb , are performante slabe. Acum cand vrei sa salveze si iti da eroare scoate cardul si baga iar si apoi dai RETRY de multe ori pana cand o sa recunoasca memoria in final . Asa pateam la unele jocuri si imi era lene sa mai scot memoria si ii dadeam RETRY (cam de 8-10 ori) si in final recunoastea si facea SAVE . (SUCCES cica ).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Problema card R4I By Danny in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 6 Last Post: 21-04-2011, 19:54
  2. Problema card memorie PS1 By Arklor in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 1 Last Post: 13-01-2011, 21:17
  3. Problema card 64 MB By Ackino in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 7 Last Post: 20-12-2010, 14:54

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts