Salut,

doresc sa aduc in atentia cat mai multor gameri din Romania incidentul prin care am trecut recent la achizitia jocului Borderlands 2 de pe shop.computergames.ro.

Pe scurt, undeva in jurul datii de 01.10.2012, prietena mea a achizitionat de pe shop.computergames.ro cod pt activarea jocului Borderlands 2 pe Steam. Codul furnizat de cei de la computer games nu functioneaza, mesajul pe care il primesc spune ca jocul nu este disponibil in zona mea... adica e region locked (probabil o fi un cod cumparat de cei de la computer games din alte tari, unde este mai ieftin).

De atunci si pana in prezent, am incercat sa ii contactez telefonic, email, topicuri pe forumul lor, mesaje private la admini, dar nimeni nu mi-a raspuns pentru solutionarea problemei (inlocuirea codului cu unul valid sau rambursarea banilor platiti 125 RON). Telefonul de contact este inchis sau nu raspunde nimeni la el. Pe email nu raspund si nici pe forumul lor, desi topicul a fost citit de un moderator (deoarece a fost mutat din zona unde a fost postat).

Ce pot sa spun... nu ma asteptam ca un site de "calibrul" lor sa se poarte asa cu clientii. Pe forum, au aparut recent mai multe posturi cu reclamatii cu privire la produsele online comercializate, deci nu sunt un caz izolat, asa ca aviz amatorilor, nu cumparati jocuri de la ei, riscati sa pierdeti banii. Urmeaza sa fac plangere la ANPC si politie, sa vedem daca se rezolva.