Single post: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #3583 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Quote Originally Posted by Malach HaMavet View Post
    Total Recall. Memorie programată ala din 2012!
    nefiind fan la original, mie sincer mi-a placut acesta din urma
    + efectele
    + Kate Beckinsale, orice face tipa asta e bine pentru mine! pentru mine e zeitate. Ea si Milla Jovovich! Femeile viselor mele cele mai
    - Colin Farrell! tipul pe tot parcusul filmului mi s-a parut foarte plictisit, macar la Arnold mai scoteai o basina, te mai inroseai prostii din astea! Dar la Farrell? Nimic frate... nici pic de emotii nu i se citesc pe fata!
    - povestea nu aduce nimic a original... Adica nu tu Marte, nu tu nimic... daca l-ar fi denumit altcumva (Aventurile chilotilor de dama) cred ca ar fi fost mai bine. Au vrut doar sa mulga niste bani pe baza filmului!
    - Jessica Biel sincer nu! Nu mi-a placut de nici o bazma in acest film sau in altele in care a jucat ! Sincer daca e sa ma gandesc, cred ca o prefer pe tipa din original
    - nu tu mutantii in aceasta varianta
    + luptele sunt destul de ok, nu-s minunate incat sa te termini de extaz dar merg!
    + apare si Bill Nighy ceea ce mi-a placut
    - nici tipa cu 3tate nu e la fel si sincer e dezamagitor... pentru ca in original parca iti venea sa le sugi... aici iti vine sa fugi de ele

    ce altceva? finalul? A da are si asa ceva! nu a fost cum mi-as fi dorit eu... dar Hollywood frate...
    deci nota de final ar fi 6.5/10! sincer era unul din filmele care chiar le asteptam sa-l vad... au mai ramas Batman si Spider-man ca sa fiu la zi cu blockbusterele de pana acum
    total recall (2012) extended cut revizionare/cred
    acum ca am jucat Deus Ex: Human Revolution as zice ca duce putin spre un SF si nu a un remake... pentru ca si de asta data pot spune ca l-am luat ca pe un SF si nu ca pe un Remake. si in acest sens nota lui creste la 8/10
    Silent Hill Revelation (not 3D) ce ma astept de la acest fim?? ei bine sa fie la fel de bun ca si primul dar ramane de vizionat. Si findca rahatul asta de Danemarca nu-l difuzeaza la cinema am fost nevoit sa caut alte metode in al viziona. Deci here we go
    **** this was asewome!
    nu ma asteptam sa-mi placa atat de mult! 10/10 GENIAL De fain...

    twistul de final face ca filmul sa fie continuat in doua povesti! care sincer wow nu ma asteptam sa-l lege atat de mult cu restul seriei...
    Stima si respect pentru Michael J. Bassett a facut filmul asta sa para pur si simplu scos din rai pentru un fan al seriei Silent Hill ca mine!
    Singurul minus e ca e al dracu de scurt 94 minute cand celalat film a avut 125 de minute...
    in rest filmul e genial de fain! Nu va luati dupa critici ca mint! UITATI-VA LA FILM MERITA
    si iepurele ala afurisit! Daca il prind il fac gratar! THat ****ing rabbit is ****ing spooky!
    Attached Images Attached Images total-recall-bd.jpg silent_hill_revelation_3d_ver3_xlg.jpg robbie_the_rabbit_by_jasonmckittrick.jpg