Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 176 of 244 FirstFirst ... 76 126 166 174 175 176 177 178 186 226 ... LastLast
Results 3,501 to 3,520 of 4862

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #3501 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    apropo de flame-ul iscat pe acest thread....ca tot s-a pomenit de Michelle Pfeiffer...am revazut si eu aproape toate filmele cu Batman aparute pana in prezent..mai putin cele cu Adam West si dezastrul total cu George Clooney...cele ale lui Burton au fost cele mai bune filme cu Batman insa pastrau conflictele destul de puerile..cele de Schumacher au aparut dupa nebunia cu Animated Series si au fost meh dar cele ale lui Nolan au fost cele mai bune filme cu Bruce Wayne..niciun regizor nu reusise pana acum sa prezinte motivatiile si profilul psihologic al omului "Batman" si legaturiile emotionale ale acestuia cu toti antagonistii...poate de aia nu v-a prins asa tare...a fost mult mai psihologic...

  2. #3502 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Total Recall. Memorie programată ala din 2012!
    nefiind fan la original, mie sincer mi-a placut acesta din urma
    + efectele
    + Kate Beckinsale, orice face tipa asta e bine pentru mine! pentru mine e zeitate. Ea si Milla Jovovich! Femeile viselor mele cele mai
    - Colin Farrell! tipul pe tot parcusul filmului mi s-a parut foarte plictisit, macar la Arnold mai scoteai o basina, te mai inroseai prostii din astea! Dar la Farrell? Nimic frate... nici pic de emotii nu i se citesc pe fata!
    - povestea nu aduce nimic a original... Adica nu tu Marte, nu tu nimic... daca l-ar fi denumit altcumva (Aventurile chilotilor de dama) cred ca ar fi fost mai bine. Au vrut doar sa mulga niste bani pe baza filmului!
    - Jessica Biel sincer nu! Nu mi-a placut de nici o bazma in acest film sau in altele in care a jucat ! Sincer daca e sa ma gandesc, cred ca o prefer pe tipa din original
    - nu tu mutantii in aceasta varianta
    + luptele sunt destul de ok, nu-s minunate incat sa te termini de extaz dar merg!
    + apare si Bill Nighy ceea ce mi-a placut
    - nici tipa cu 3tate nu e la fel si sincer e dezamagitor... pentru ca in original parca iti venea sa le sugi... aici iti vine sa fugi de ele

    ce altceva? finalul? A da are si asa ceva! nu a fost cum mi-as fi dorit eu... dar Hollywood frate...
    deci nota de final ar fi 6.5/10! sincer era unul din filmele care chiar le asteptam sa-l vad... au mai ramas Batman si Spider-man ca sa fiu la zi cu blockbusterele de pana acum
    Attached Images Attached Images total-recall-uk-quad-poster-585x4381.jpg

  3. #3503 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    1. The Dark Knight Rises (2012) - IMDb - 9/10
    Mi-a placut,un film bun ca si celelalte 2 din trilogia noua, m-a tinut atent si interesat pe tot parcursul, ceea ce nu pot zice despre al doiea film ce l-am vazut weekendul asta:
    2. Total Recall (2012) - IMDb - 5/10
    Un dezastru de film, singurele 2 lucruri bune, pt mine, din film au fost Kate Bekinsale si o urmarire sf cu masini levitabile,in rest praf,pe la jumatea filmului imi venea sa ma ridic sa plec,dar cum nu am facut niciodata asa ceva,am strans din dinti si am asteptat sa se termine....uff,never again

  4. #3504 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    The Cabin in the Woods (2011)
    primul rand! Casa din acest film arata exact ca si asta! sau cum ar fi aratat/ sau va arata in remake (sper). si lasand acest factor la o parte pot spune ca THIS MOVIE ROCKS! Intra in aceasi categorie ca si EVIL DEAD II! Comedie horror! Dar a dracu de horror comedia asta... sincer e un MUST BUY cand apare pe DVD! pentru mine cel putin
    Ceva nashpa despre film? nimic sincer, a fost perfect!
    daca aveti ocazia sa va uitati la dansul? uitati-va
    20/10
    Attached Images Attached Images cabin-woods-02.jpg cabin-woods-2-516x340.jpg evildead2cabin120511.jpg

  5. #3505 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Harry Potter and the Sorcerer's Stone - 9
    Harry Potter and the Chamber of Secrets - 9
    Harry Potter and the Prisoner of Azkaban - 7
    Harry Potter and the Goblet of Fire - 5
    Harry Potter and the Order of the Phoenix - 5
    Harry Potter and the Half-Blood Prince - 6
    Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 - 7
    Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 - 9

    Le-am vazut la foc automat la insistentele verisoara-mi, primele doua parti sunt foarte bune, au un iz de poveste, cele de la centru mi s-au parut din ce in ce mai proaste, din ce in ce mai neinteresante iar spre sfarsit si-a mai revenit si au ales un sfarsit foarte bun.

  6. #3506 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Hunger Games - Un film de la care nu ma asteptam la ceva bun , dar de care am fost foarte surprins pozitiv.Ca de obicei actorul principal are si noroc si scapa in situatii extreme si este ajutat exact la timp.Mai ales faza cand o asteptau sa coboare din copac...lameActrita principala joaca foarte bine si imi place finalul good la el si nu trist.Abia astept urmatoarea parte in 2013
    8.5/10

    The Avengers - Un film foarte bun , a avut actiune , comedie si putina drama.Mi-a placut in mod special Hulk cu fazele comice si ca fiecare erou marvel nu a fost lasat pe dinafara.Toti au avut roluri egale.
    9/10
    Attached Images Attached Images hunger-games-511294l.jpg avengers-movie.jpg

  7. #3507 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Hunger Games film nashpa care nu prea are cine stie ce farmec. Mai ales ca pe la jumate deja te plictiseste! 5/10 A mi-a placut de Woody Harrelson cum a jucat. Defapt imi place actorul in general. Insa despe film nu pot spune decat ca mai bine ma uit la Battle Royale si chiar Battle Royale II: Requiem
    Missing in Action trilogy aduce aminte cu seria Rambo. Dar nu prea multe... e dragut si merita aruncat un ochi in el cand nu ai ce face. 8/10
    Constantin revizionare. Nu prea multe de spus despre el. Parca mi s-a parut mai interesand de aceasta data
    DR SEUSS' THE LORAX animatie draguta la care razi (sau cel putin eu am ras) imi era dor de o comedie din asta. Singurul minus cred ca s-ar fi vazut mai bine cu o femeie langa. Dar si asa a fost placut 9/10
    Attached Images Attached Images mv5_bmtu1_mtaw_mjk1_nf5_bml5_ban_bn_xk_ft_ztcw_mdi5_ndc4_ng.jpg missing-action-2-beginning-820514l.jpg braddock_missing_in_action_3_poster_01.jpg constantine-504188l.jpg hunger-games-511294l.jpg 1065025826.jpg

  8. #3508 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    The Amazing Spider-Man 8/10
    + felul in care actorii principali (Andrew Garfield + Emma Stone) chiar se vede ca se comporta ca adolescenti!
    aici nu prea e minus dar treaca mearga! CGI sincer e obositor in zilelea astea!
    in rest film dragut... nu-mi aduc aminte primul film din seria Sam Raimi ca sa compar si ma asteptam sa am mai multe de zis, dar se pare ca nu!
    deci 8/10
    Attached Images Attached Images the_amazing_spider_man_2012-wide.jpg

  9. #3509 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    tot io! se pare ca sunt singurul care se uita asa de des la filme, sau sunt singurul cu prea mult timp freeeeeeeeeeeeeeee
    Braindead aka Dead Alive ce pot spune decat ca ai nevoie de un stomac dur ca sa nu vomiti la cat se "vomita" in acest film
    incercati-l!
    "The film is widely regarded as being one of the goriest films of all time"
    Attached Images Attached Images braindead.jpg

  10. #3510 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    The Dark Knight Rises
    l-am vazut si eu intr-un final! Ce pot sa zic? ce nu s-a zic pana acum
    mie mi-a placut vocea lui Bane dar sincer eu consider ca ar fi fost mai fain daca Joker ar fi fost ultimul boss din trilogie si nu Bane. Eu cand ma gandesc la Batman ma gandesc la Joker ca archenemy, archfoe, archvillain or archnemesis lui Batman si nu Bane... come on? nu prea i se potriveste personalitatea din film.
    Filmul in sine a fost interesant. Mi-a placut Anne Hathaway ca si Catwoman dar din pacate nu a fost la fel de buna ca si Michelle Pfeiffer ceea ce a fost dezamagitor. Dar mi-a placut de ea, deci a fost ok.
    Nu mai stiu ce pot spune despre film? 9.5/10 decat ca merita si o sa-l cumpar alaturi de Batman Begins ca sa am toate seria. Desi nu-s mare fan al primului film din serie dar na riscul de-a avea toata trilogia sper ca si noua serie Superman sa fie la fel de buna ca si aceasta! Sau daca s-ar face reboot la seria X-men in acest stil cum a fost aceasta serie

    For Batman Begins, it was on "Fear", while The Dark Knight deals on "Chaos" and for The Dark Knight Rises with "Pain"
    Attached Images Attached Images dark-knight-rises-imax-poster-bane.jpg bane_pic.jpg

  11. #3511 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    re: Ultimul film vizionat

    Quote Originally Posted by tray View Post
    the avengers 8/10
    Destul de interesant, dar cred ca actorii fac 90% (cu alti actori scenariul nu ar fi fost mare lucru).
    Am vazut si eu filmul, nota mea e 6, actori buni, dar cum spunea si tray, cu alţi actori ar fi fost de 4. Cred ca sunt prea batran pt astfel de filme
    PS pt cei care vor sa imi umple congelatorul sau frigiderul cu carne folositi pm-ul

  12. #3512 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Am vazut azi Total Recall - a fost o surpriza pentru ca am adormit de 3 ori ...

    + cum arata orasul, mi s-a parut demential
    + efecte speciale
    - actorii sunt deplorabili, mai ales nea Colin
    - extrem de boring, desi ar trebui sa fie un film de actiune, actorii interpreteaza mult si din pacate prost

    Nota mea -> 5/10

    total-recall-1.jpg

  13. #3513 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    The Hunger Games 7/10

    Mi s-a parut destul de interesant desi speram sa se axeze pe competitia propiu-zisa un pic mai mult. Poate ar fi fost mai bine daca ma abtineam sa vizionez filmul si citeam cartea intai.

    The Raven 8/10

    Scenariul filmului te captiveaza si evolueaza destul de bine pe parcursul acestuia. Ceea ce nu mi-a placut a fost sfarsitul care mi s-a parut cam grabit. Am asemanat acest film cu seria Sherlock Holmes avandu-l pe R. D. Jr. in rolul principal. In rest, jocul actoricesc este bun (mi s-a parut potrivita alegerea lui John Cusack pentru a-l interpreta pe Poe) iar decorurile contribuie foarte bine la realizarea atmosferei.

    The Avengers 8.50/10

    As putea descrie filmul folosind un singur cuvant - EXPLOZIV. Mi-au placut la nebunie dialogurile, scenele de lupta, prestatia actorilor, decorurile. Abia asteptam sa-l vad din nou pe R. D. Jr. in rolul Iron Man insa asteptarea a meritat. Nici ceilalti actori/eroi nu s-au lasat mai prejos. Din pacate a fost prea scurt as fi vrut sa mai dureze cel putin inca doua ore. Oh well, astept cu interes continuarea!

  14. #3514 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Project X - 10/10
    Vreau sa merg si eu la o petrecere dinasta!

    21 Jump Street - 10/10
    Nu am mai raz de mult asa bine. Cel mai mult mi-a placut ca cei 2 se credeau intr-un film clasic cu politisti.
    Iar Ice Cube a fost super tare

  15. #3515 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    (Am fost la avanpremiera cu invitatie de la doamna Nistor )

    Sa va povestesc filmul: ACTIUNE, ACTIUNE, EXPLOZIE, ACTIUNE, COMEDIE, ACTIUNE etc. Exact asta speram de la acest film. Cum primul nu mi-a placut deloc, nu aveam asteptari foarte mari dar...la asa ceva chiar nu m-am gandit. IT WAS AWESOME! Un mare plus: secventele de comedie. E prima pentru mine data cand toata sala a inteles toate glumele.

    Singura mea problema: la faza de pe tiroliana (apare si in trailer) se vede destul de bine ecranul cu padurea filmata si ei adaugati peste. Oh well...

    Cu bune, cu rele, este un film foarte bun. Merita vazut.

    9/10
    Attached Images Attached Images expendables-2-wallpapers-15.jpg expendables-2-wallpapers-16.jpg

  16. #3516 SP
    Senior Member axton's Avatar
    The Bourne:Legacy -The Bourne Legacy (2012) - IMDb"target="_blank"> The Bourne Legacy (2012) - IMDb

    Mi s-a parut putin mai slab decat celelalte 3 ... insa nu m-am plictisit si nu am regretat ca l-am vazut . Un film de actiune decent .
    Nota:7/10

  17. #3517 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Quote Originally Posted by Malach HaMavet View Post
    The Dark Knight Rises
    l-am vazut si eu intr-un final! Ce pot sa zic? ce nu s-a zic pana acum
    mie mi-a placut vocea lui Bane dar sincer eu consider ca ar fi fost mai fain daca Joker ar fi fost ultimul boss din trilogie si nu Bane. Eu cand ma gandesc la Batman ma gandesc la Joker ca archenemy, archfoe, archvillain or archnemesis lui Batman si nu Bane... come on? nu prea i se potriveste personalitatea din film.
    Filmul in sine a fost interesant. Mi-a placut Anne Hathaway ca si Catwoman dar din pacate nu a fost la fel de buna ca si Michelle Pfeiffer ceea ce a fost dezamagitor. Dar mi-a placut de ea, deci a fost ok.
    Nu mai stiu ce pot spune despre film? 9.5/10 decat ca merita si o sa-l cumpar alaturi de Batman Begins ca sa am toate seria. Desi nu-s mare fan al primului film din serie dar na riscul de-a avea toata trilogia sper ca si noua serie Superman sa fie la fel de buna ca si aceasta! Sau daca s-ar face reboot la seria X-men in acest stil cum a fost aceasta serie

    For Batman Begins, it was on "Fear", while The Dark Knight deals on "Chaos" and for The Dark Knight Rises with "Pain"
    Daca citeai comicsurile ,vedeai ca de fapt Bane este the big boss,el a reusit sa-i rupa coloana lui Bats.

  18. #3518 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Quote Originally Posted by iPaul View Post
    Daca citeai comicsurile ,vedeai ca de fapt Bane este the big boss,el a reusit sa-i rupa coloana lui Bats.
    ma eu ti-am spus opinia! nu ma consider un fan al lui Batman! Dar eu asa as fi facut seria de filme... in felul in care am mentionat... dar na eu sunt eu si voi sunteti voi

  19. #3519 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by Malach HaMavet View Post
    ma eu ti-am spus opinia! nu ma consider un fan al lui Batman! Dar eu asa as fi facut seria de filme... in felul in care am mentionat... dar na eu sunt eu si voi sunteti voi
    si nu aveau cum sa-l faca pe Joker ultimul boss...din respect pentru Heath Ledger..Nolan a zis la inceputul filmariilor ca the Joker nu va avea nici macar Cameo role(cum a avut Harvey Dent)..

  20. #3520 SP
    Senior Member GoodFella10's Avatar
    Editeaza-ti postul si foloseste spoiler. Poate nu toti au vazut TDKR

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 176 of 244 FirstFirst ... 76 126 166 174 175 176 177 178 186 226 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts