Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 186 of 244 FirstFirst ... 86 136 176 184 185 186 187 188 196 236 ... LastLast
Results 3,701 to 3,720 of 4862

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #3701 SP
    Member LeGenD's Avatar
    Fear and loathing in las vegas 1000/10, filmul meu preferat.

  2. #3702 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Django Unchained 7/10

    Aveam asteptari imense. Reservoir Dogs si Inglorious Bastards mi-au placut imens. S-a vazut stilul lui Tarantino in ele. In Django mai putin. M-a dezamagit filmul asta, ma asteptam la o poveste mai buna si sa raman cu impresia aia cu care raman dupa un film de Tarantino, dar nu s-a intamplat. Waltz a jucat bine, dar tot in Inglorious Bastards mi-a placut mai mult de el, dar poate a si avut un rol mai bun. Jamie Foxx a fost ok iar Di Caprio parca nu vrea sa o dea in bara. E printre putinii actori care nu a jucat in filme proaste.

    Multi s-au plans ca e prea lung, dar nu mi s-a parut. Cameo a lui Tarantino mi s-a parut slabut, dar cameo pentru mine sunt ca niste easter eggs, deci nu comentez. Mi-a placut.

    Per total as zice ca e un film ok si merita vazut. Nu se ridica la nivelul altor filme de Tarantino dar e peste medie. Seven Psychopaths e un film mai de Tarantino decat Django si mi s-a parut mai bun.

    Stiu ca am zis Tarantino des, dar imi place sa scriu Tarantino. Tarantino!

    Urmatorul pe lista e Gangster Squad cu Seann Penn

  3. #3703 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Stand Up Guys
    best crime-comedy film ever!
    Nu stiu de ce Al Pacino & Christopher Walken nu au mai jucat impreuna pana acum dar filmul asta e perfect! Asta imi doresc si eu, cand voi fi la 90 de ani! Sa vina 2 prieteni buni si sa fie decat ONE NIGHT OUT!
    10/10
    Attached Images Attached Images okino.ua-stand-up-guys-192765-.jpg

  4. #3704 SP
    Member TheSpider's Avatar
    Premium Rush 8/10
    Gordon-Levitt joaca bine ca de obicei. Mi-a placut subiectul filmului, n-am mai vazut pana acum un film despre biciclisti. Cam tras de par in anumite momente adica da-o naibi de treaba cate pot sa faca astia intr-o ora. Si trecerile prin intersectii cam exagerate. In rest frumos si captivant merita vazut.

    premium-rush.jpg

  5. #3705 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Hard Boiled
    ca am terminat Sleeping Dogs! Mi-am facut pofta de chinese action si m-am decis sa sorb niste filme de actiune facute de Hong Kong 7/10
    Attached Images Attached Images tumblr_mcqca8bsfb1rvqgpso1_500.jpg

  6. #3706 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Forest Gump 10/10
    A devenit filmul meu preferat.

    Gangster Squad 8/10
    Distributie foarte buna, multa actiune, sean penn e un badass , emma stone , faza slow motion din hotel a fost foarte tare, de la showdown-ul de sfarsit ma asteptam la ceva mai mult
    Cam atat

  7. #3707 SP
    Senior Member axton's Avatar
    Jack Reacher - Jack Reacher. Un glont la tinta (2012) - IMDb"target="_blank">Jack Reacher. Un glont la tinta (2012) - IMDb
    Mie mi-a placut foarte mult ... cred ca a fost printre cele mai bune filme de actiune din 2012 ( IMHO ) . Actiune ok , suspans , a few twists , Tom Cruise si cateva replici care te vor face sa razi ( sau cel putin sa zambesti / surazi ) . Un film de actiune " relaxant " .
    Nota: 8.5/10

  8. #3708 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Django Unchained - 8/10. Un film foarte bun si foarte... cum sa spun, a la Tarantino . Usor previzibil si foarte tras de par, dar mna it makes up for it.

    Life of Pi - 9.5/10. It almost made me cry (I have a sweet spot for animals). O capodopera dpdv vizual, artistic si al firului narativ. Emotionant, impresionant, dar dintr-un oarecare motiv nu m-as mai uita la el (singurul minus).

  9. #3709 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Ultimul film vizionat

    The words, un film destul de bun 7/10
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1358708737257.jpg

  10. #3710 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cloud Atlas - 8/10

    Un film destul de ciudat. Nu stiu cum as putea sa scriu cateva vorbe fara sa fac vreun spoiler, so...


    Skyfall - 7.5/10

    Eu imi mentin parerea (chiar daca nu e toata lumea de aceeasi parere), Daniel Craig este cel mai bun Bond. Este foarte uman, filmele cu el nu se rezuma la 2-3 scene trase de par si mult sex/femei cucerite si masini. Povestea chiar are noima, actiunea este din plin si interpretarile sunt uimitor de bune.
    Mi-a placut in mod special de rolul lui Javier Bardem. A adus putin cu Joker si Vaas (Far Cry 3 pentru cine nu stie), prin calmul debondant si povestea cu sobolanii, prin felul in care vorbea si se comporta.
    Attached Images Attached Images skyfall-650.jpg hugh-grant-doona-bae-jim-sturgess-cloud-atlas.jpg

  11. #3711 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    La chestia cu Bond, iti dau dreptate, filmele sunt mai bune, dar lipseste acea parte de cheesiness care era foarte prezenta in filmele mai vechi. Desi erau trase de par multe momente din filme, erau mai cheesy si astfel erau mai James Bond decat seria noua cu blondul asta.

  12. #3712 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Gandeste-te ca poate au vrut sa mearga spre un Bond mai realist, o ecranizare mai realista a personajului! Si sincer daca nu ar fi fost astea ultimele 3 filme cu Daniel Craig nu cred ca as fi fost destul de interesat sa-mi cumpar toate filmele James Bond sau sa citesc cartile din serie.

  13. #3713 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Mr. Vampire (1985)
    primul film cu Jumping Vampires si in rest o comedie foarte tare! Daca aveti ocazia 8/10
    Attached Images Attached Images mr-vampire.jpg mr_vampire.jpg

  14. #3714 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Ultimul film vizionat

    Intouchables, un film de nota 10!
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1358883436767.jpg

  15. #3715 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    The Thirteenth Floor (1999), THE DEVIL'S CARNIVAL (2012),


    al doilea film pot sa spun ca dupa Repo! The Genetic Opera a devenit unul din singurele horror-muzical preferate de mine! 10/10

    Cat despre al doilea? Interesant concept! Oricum mi-a placut 6/10
    Attached Images Attached Images 1-devils-carnival.jpg devils-carnival-1.jpg thirteenth-floor-846013l.jpg

  16. #3716 SP
    Member Sadismek's Avatar
    In Bruges - 9.5/10

    Prea genial. Colin Farrell în cel mai bun rol al său, accente irlandeze GE-NI-A-LE, scene murdare, slapstick comedy, plâns, mesaje cu subînțeles care fac trimitere la final. Ralph Fiennes. Brendan Gleeson. Overwhelming. Martin McDonagh e pe cale să devină regizorul absolut. Best film I've seen last year, și cea mai mare notă pe care poate am să o acord vreunui film vreodată.

    P.S. Daniel Craig e cel mai bun Bond fără îndoială. Iar Skyfall unul din cele mai bune filme apărute anul trecut. Javier Bardem is a badass.

  17. #3717 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Gangster Squad 6,5/10

    Mortal trailer-ul. M-a facut sa vreau sa vad filmul. Si interpretarea lui Sean Penn in trailer m-a facut sa vreau si mai mult sa il vad. Si Josh Brolin (No Country For Old Men) m-a convins sa merg sa-l vad. Filmul are momentele lui bune, dar sunt prea putine. Tipul din Drive (nici nu ma obosesc sa vad cum il cheama) nu mi-a placut deloc. Pe cat de genial a fost acolo, pe atat de slab mi s-a parut aici. Nu mi se pare un actor potrivit pentru astfel de filme. In Drive a fost perfect, pentru ca nici nu prea a vorbit. Sean Penn a fost piesa de rezistenta si interpretarea lui desi nu se ridica la nivelul din Milk, pot spune ca m-a convins cel mai mult. Josh Brolin mi-a placut si in No Country dar si in True Grit. Aici a fost mai plictisitor.

    Filmul e plin de actiune, multe efecte de slow motion, explozii, faze hilare, etc. Din pacate isi pierde ritmul prea repede. Ba se intampla ceva, ba nu se mai intampla nimic. Pacing-ul e prost.

    Mi-a placut, asta pentru ca vroiam sa il vad. Si imi plac filmele de genul asta. Nu e la fel de bun ca Public Enemies si nici decat Last Man Standing, dar ma bucur ca l-am vazut. Trailer-ul inca mi se pare bestial. Pacat ca filmul nu s-a ridicat la nivelul asta:

  18. #3718 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Django Unchained 9/10

    Mi a placut filmul. Imi place la nebunie Tarantino, desi e exagerat si tras de par in multe parti, e foarte bun filmul. Christoph Waltz face un rol de exceptie, alaturi de Jamie Foxx si DiCaprio. Sper ca filmul sa castige Oscarul pentru ca merita.
    Attached Images Attached Images django-unchained-poster-jamie-foxx.jpg

  19. #3719 SP
    is the man! trickz's Avatar
    “If The Fast and the Furious is the sleek exterior curves of an automobile, Drive is the greasy undulating pistons”

    Filmul pe care l-am ales, desi premiat la numeroase festivaluri internationale, poate sa para o alegere atipica. Pentru mine este unul din cele mai bune filme ale anului 2011, dar si unul din cele mai bune filme din genul automobilistic.

    Drive este considerat un thriller neo-noir, cu trasaturi artistice, extrem de violent dar totusi stilat. Se observa influente din genul Grindhouse. Secventa de inceput este un omagiu adus filmelor din anii ‘70-’80.

    Eu consider filmul o abordare moderna a basmelor. Exista eroul neasteptat ce e pus in situatia de a lupta contra personajului negativ, exista printesa, singurul lucru care lipseste este finalul fericit spre care tanjea acesta.

    Tema dualitatii este abordata de un cod moral defect, unde cei care il respecta nu sunt rasplatiti pentru aceasta. In acelasi timp, eroul protejeaza ce este bun ucigand oameni in moduri extrem de violente. Practic, omenirea se afla la limita brutalitatii animalice.

    Personajul principal este un erou de moda veche, asemanator “Omului fara nume”, rol interpretat de Clint Eastwood intr-o serie de westernuri. El nu are nume si vorbeste putin, dar nu ca semn de duritate ci pentru a indulcii personajul. Tocmai linistea aceasta intareste momentele cand “Soferul” preia controlul situatiei. Personajul este un om “primal” asezat in context modern, nelipsind toate instinctele sale violente. Totusi, acesta este o figura paterna pentru vecina sa si fiul ei.

    Povestea de dragoste dintre protagonisti este subtila si atipica genului thriller. Nu sunt familie, nici nu au relatii intime. Relatia este ideala, salvatoare. Nu are nevoie sa se consume.

    Momentele de liniste devin sufocante ca apoi violenta sa explodeze inevitabil. Esti plasat intr-un Los Angele sumbru, violent iar unghiurile folosite (extreme deasupra-sub) adancesc sentimentul de voyeurism. Secventele filmate noaptea captureaza perfect luminile si umbrele, devenind mediul dominant al filmului.

    Scenele de urmarire sunt fine dar tensionate si brutale, total diferite de “standardul” Fast & Furious. Criticii il considera unul din cele mai bune filme cu urmariri, de la Bullit incoace.

    Finalul filmului ne lasa sa intelegem ca “Soferul” isi va continua aventurile, prizonier in aceeasi existenta izolata cu care ne-a fost introdus. Diferenta este ca acum constientizeaza ca poate sa fie erou...
    Attached Images Attached Images drive-poster-ryan-gosling.jpg

  20. #3720 SP
    Member TheSpider's Avatar
    Les Miserables. nu stiu ce nota sa-i dau. desi actorii isi arata clasa si joaca superb. actiunea e teoretic interesanta. m-am plictisit groaznic, am ramas in sala pentru ca vroiam sa vad ce se intampla, insa am trecut prin niste chinuri teribile si rabdarea mea a atins cote maxime. desi am mai vazut 1-2 musicaluri (Sweeney Todd, un film exceptional) nu m-am asteptat ca la asta sa ma plictisesc in halul asta. melodiile parca prea erau trase de par, lungite foarte mult parca ar fi vrut ca fiecare actor sa faca cate un single. au fost cateva momente interesante si cand au cantat mai frumos, in rest super plictiseala. cred ca singurii care nu s-au plictisit au fost cativa mosi din fata mea.
    totusi pacat, cred ca daca nu se canta atat era un film super tare.

    hugh-jackman-s-face-fronts-latest-poster-les-mis-rables-117337-1000-100.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 186 of 244 FirstFirst ... 86 136 176 184 185 186 187 188 196 236 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts