Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 178 of 244 FirstFirst ... 78 128 168 176 177 178 179 180 188 228 ... LastLast
Results 3,541 to 3,560 of 4862

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #3541 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Peacock

    Doar atat am de zis: ce minte bolnava a putut face un asemenea film?

  2. #3542 SP
    Senior Member axton's Avatar
    The expendables 2 -The Expendables 2 (2012) - IMDb"target="_blank">The Expendables 2 (2012) - IMDb

    Asemanator cu primul in sensul ca plotul este destul de banal insa ... mie mi s-a parut ca a avut putin mai multa actiune si mai multe faze amuzante ( fata de primul ) +apare Chuck Norris aka Lone Wolf (nuff said right ? ) . Nu am fost deloc dezamagit deoarece stiam la ce sa ma astept dupa ce l-am vazut pe primul , 1h 40 min de entertainment .
    Nota : 8.5/10

  3. #3543 SP
    Senior Member RACHyyy's Avatar
    War Horse 7.2/10 IMDb

    Un film remarcabil in regia lui Steven Spielberg.

    Attached Images Attached Images war-horse-poster.jpg

  4. #3544 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Resident Evil: Retribution i-as da mai mult daca as putea trece pe langa faptul ca este un film FOARTE IDIOT si nu prea face logica cap coada... Foarte dezamagit am fost de Johann Urb as Leon S. Kennedy! sincer mi-a plans inima cand l-am vazut cat de rahat joaca individul... Mi-a placut in schimb Kevin Durand as Barry Burton (dar aici cred ca mi-a placut mai mult actorul). 2.5/10
    Resident Evil: Damnation animatia interesant de fain facuta... nu prea mi-a pasat de poveste dar mi-a placut! Cel putin asta mentine logica creata de jocuri. 9/10
    Mardock Scramble The First Compression, Mardock Scramble The Second Combustion primele doua parti din trilogia Mardock Scramble. Ciudate filme in sine... dar interesante, mi-aduce aminte de stilul Ghost in the Shell. Animatia este frumoasa si nuditatea e mereu bine venita (mai ales cand nu ai iubita )... 9/10
    Attached Images Attached Images qtsmarzsz.jpg mardock-scramble-second-combustion.jpg affiche-resident-evil-damnation-2012-1.jpg resident_evil_retribution_ver7.jpg

  5. #3545 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    The Woman in Black si The Exorcist
    Wow. Ambele mi-au placut foarte mult iar la TWiB m-am speriat destul de tare. Cu Peacock am inceput un fel de maraton al filmelor horror/thriler pentru ca din acest gen am vazut foarte putine filme. Btw, imi puteti recomanda niste filme horror/thriler bune? (In afara de Silance of the Lambs si Hannibal)

  6. #3546 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    re: Ultimul film vizionat

    Quote Originally Posted by calin_kalf View Post
    The Woman in Black si The Exorcist
    Wow. Ambele mi-au placut foarte mult iar la TWiB m-am speriat destul de tare. Cu Peacock am inceput un fel de maraton al filmelor horror/thriler pentru ca din acest gen am vazut foarte putine filme. Btw, imi puteti recomanda niste filme horror/thriler bune? (In afara de Silance of the Lambs si Hannibal)
    The Fly si Poltergeist, doua filme care m-au speriat cand eram copil

  7. #3547 SP
    Senior Member axton's Avatar
    Quote Originally Posted by calin_kalf View Post
    The Woman in Black si The Exorcist
    Wow. Ambele mi-au placut foarte mult iar la TWiB m-am speriat destul de tare. Cu Peacock am inceput un fel de maraton al filmelor horror/thriler pentru ca din acest gen am vazut foarte putine filme. Btw, imi puteti recomanda niste filme horror/thriler bune? (In afara de Silance of the Lambs si Hannibal)
    Seria "Saw" ? ( in special primele 3-4 , restu sunt mediocre IMO ) Si alt film ar fi " The Collector" !


    ON: The Grudge 3 - The Grudge 3 (2009) - IMDb"target="_blank">The Grudge 3 (2009) - IMDb
    Nu apucasem sa vad partea a 3a pana acum ... un horror ok ,putin mai bun decat al 2-lea ( IMO) . Merita de vazut insa nu va asteptati sa va bagati sub plapuma de frica in timpul filmului sau dupa ...
    Nota : 7.5 /10
    Attached Images Attached Images grudge-3-392754-681.jpg

  8. #3548 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    American Pie 3

    Chiar daca am vazut seria de x ori tot nu ma pot abtine sa nu le revad.Recomand celor care vor o comedie buna

  9. #3549 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    re: Ultimul film vizionat

    Deşi am citit cartea cand eram copil am zis sa vad si filmul, să-mi fie ruşine ca pana acum nu l-am vazut, un film de 10

    Ben Hur

    http://m.imdb.com/title/tt0052618/

  10. #3550 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Peacock (2010) - IMDb

    sunt curioasa, voi ce ati dedus la scena cu rasul sprancenelor?

  11. #3551 SP
    Senior Member axton's Avatar
    The tall man -The Tall Man (2012) - IMDb"target="_blank"> The Tall Man (2012) - IMDb
    Nu este un film horror ci un thriller ( unii ar spune chiar psihologic ) , surprinzator de bun . Cel putin mai bun decat ma asteptam , eu doar cautam un film horror care sa ma adoarma si in schimb am gasit unul care m-a tinut interesat pana la final .
    Nota:8.5/10

  12. #3552 SP
    Senior Member Marinake's Avatar

    re: Ultimul film vizionat

    The Dictator 7,5/10
    Un film bun care insa are la baza un subiect idiot si unele glume si/sau actiuni sunt prea trase de par sa spun asa.

    Sent from my XPERIA X8 using Tapatalk 2

  13. #3553 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Am vazut astazi The Sweeney (2012) - IMDb

    Un film clasic, cu detectivi/politisti. Actiune cursiva, alerta, cu ocazionale pauze de respiro. Povestea simpla, suficienta. Au fost si cateva probleme stupide, trase de par, pentru o continuitate mai tarziu in poveste, dar nimic suparator. Un film perfect pentru cei care s-au saturat de filmele recente de la hollywood, pline de explozii si inutilitate.

    8/10

  14. #3554 SP
    Banned cryyo's Avatar
    For Greater Glory: The True Story of Cristiada
    Filmul reinvie o latura istorica din trecutul mexicului, unde statul marxist introduce o serie de legi impotriva catolicismului.
    Stiti ce urmeaza, unii se vor trezi sa lupte pt. libertatea religioasa si vor forma o adevarata rezistenta impotriva persecutiilor statale...in fruntea careia se va afla un general ateu.

    Un film foarte bun. Rar vin aici sa postez ceva de plictiseala.
    Attached Images Attached Images cristiada_1331974661_2011.jpg

  15. #3555 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Primul sezon si 3 episoade din al doilea din Breaking Bad. Nu ma pot opri!
    Cel mai tare serial! Evar.
    Attached Images Attached Images 21018_breaking_bad.jpg

  16. #3556 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Premium Rush Premium Rush (2012) - IMDb
    Mi-a placut, a adus ceva nou, amuzant uneori si cu o poveste bunicica. Recomand
    8/10
    Attached Images Attached Images premium-rush-poster.jpg

  17. #3557 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Looper, un S.F. bun, mi-au placut si povestea si personajele...cam tot,recomand sa-l vedeti 9/10
    Looper (2012) - IMDb

  18. #3558 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by kobayashi View Post
    Looper, un S.F. bun, mi-au placut si povestea si personajele...cam tot,recomand sa-l vedeti 9/10
    Looper (2012) - IMDb
    Il asteptam de ceva timp si nu m-a dezamagit aproape deloc

    Are anumite momente cu vorbarie prea multa si unele scene parca prea SF pentru gusturile mele, dar am fost profund impresionat de jocul actoricesc al lui Joseph Gordon Levitt, care devine, usor usor, unul din actorii mei preferati.

  19. #3559 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Cisco Pike
    Cisco Pike (1972) - IMDb

    cult movie - NOTA ZECE!! Recomand calduros!

  20. #3560 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    re: Ultimul film vizionat

    Abraham Lincoln: Vampire Hunter primeşte de la mine un 4 cu felicitări.
    PS actorul principial mi s-a părut ca seamănă cu Liam Neeson

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 178 of 244 FirstFirst ... 78 128 168 176 177 178 179 180 188 228 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts