Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 168 of 244 FirstFirst ... 68 118 158 166 167 168 169 170 178 218 ... LastLast
Results 3,341 to 3,360 of 4862

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #3341 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by tomaobiwan View Post
    Human centipede 1 si 2
    Dafuq is wrong with you?

  2. #3342 SP
    Senior Member axton's Avatar
    Journey 2 : The mysterious Island - Calatoria 2: Insula misterioasa (2012) - IMDb"target="_blank">Calatoria 2: Insula misterioasa (2012) - IMDb

    L-am vazut la IMax (3D ) si trebuie sa spun am ramas placut impresionat . Efectele sunt excelente , iar filmul merita doar pentru panoramele FENOMENALE si cateva faze comice aruncate . Actiunea este destul de ... dinamica , nu cred ca va fi cineva care se va plictisi la acest film. Overall merita , in special daca v-a placut " Journey to the center of the Earth " (2008).

    Nota : 9/10
    Attached Images Attached Images journey_2_the_mysterious_island_1322818984_2012.jpg

  3. #3343 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Ghost Rider 2 Spirit of Vengeance
    8/10
    nu a fost rau filmul dar se putea lucra mai mult la el, mai ales la scenariu... cred ca ala ar fi singurul minus pe care l-ar avea. In rest mi-a placut, cred ca mult mai mult decat prima parte! Dar nu-s sigur, ca acum vreau sa revad si prima parte si sa vad ce si cum
    Ca fapt divers, l-am vazut 2D... ca de 3D m-am saturat sa tot vad in stanga si-n dreapta.
    Si mi-a mai placut sa revad Sibiul si sa aud romaneste intr-un film american vorbindu-se!
    Attached Images Attached Images ghost-2brider-2b2-2bspirit-2bof-2bvengeance.jpg

  4. #3344 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Doamelor (daca sunt pe forum) si domnilor
    Chuch Norris in Lone Wolf McQuade de ce atat tamtam pentru acest film? E primul film cu Chuch Norris pe care l-am vazut vreodata cand eram copilas mic si cu instumentul in nisip si cred ca l-am vazut cu al meu tata si cred ca e singurul film pe care l-am vazut in viata mea cu nenea Norris. Dar voi schimba acest lucru, pentru ca vreau sa mai vad filme cu Norris in saptamanile urmatoare
    7/10
    Acum despre film?! Cum e? Nici cum... adica e simplu si nu prea atrage cu ochiu cu nimic. E ca toate filmele din ani 80! Nu prea stiu ce sa zic... e simplu si la obiect. Il avem pe el ranger, avem personajul negativ care face contrabanda cu arme... avem amenintare la familie, rapire de fiica si razbunarea eroului... a da si happy end (cred)
    Attached Images Attached Images 206423.1020..jpg

  5. #3345 SP
    Senior Member axton's Avatar
    This means war (2012)-Sa fie razboi! (2012) - IMDb"target="_blank"> Sa fie razboi! (2012) - IMDb

    O combinatie : actiune, comedie si romantism ... reusita . Este foarte "entertaining" filmul , iar actiunea este cat se poate de dinamica . Situatia personajelor principale este pur si simplu comica ... Eu am intrat cu asteptari mici si am iesit mai mult decat fericit ca l-am vazut . Nu va da pe nimeni pe spate insa merita vazut , macar o data.
    Attached Images Attached Images this_means_war_1327581096_2012.jpg

  6. #3346 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Chronicle (2012) 10/10

    +revigorant in cea ce priveste genul super power.
    +o perspectiva noua si interesanta explorata.
    +merita vazut si de cei ce iubesc genul super power dar si de cei ce in mod normal nu sunt pasionati, este un film exceptional.

  7. #3347 SP
    Member Venom911's Avatar
    Hitman (2007) 9/10

    +Actorul principal
    +Povestea
    +Nu credeam ca un film facut dupa un joc poate fi atat de reusit


  8. #3348 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Am vazut si eu Ghost Rider 2. Eu ii dau 8/10, datorita "randomness-ului" ce guverneaza filmul. Pe o parte, este un aspect bun: eu nu astept de la filmele de actiune un scenariu complex, cu personaje bine conturate si detalii ale vietii cotidiene... Altfel, lipsa de legatura cu prima parte il cam pune pe acelasi raft cu majoritatea filmelor ce contin un "2" in nume.


  9. #3349 SP
    Member Venom911's Avatar
    Quarantine 6/10

    Din pacate este copia fidela a filmului REC.
    In mare parte este exact ca si varianta spaniola, singurele diferente sunt ca Quarantine este in engleza, actiunea se petrece in LA, numele personajelor din film si unele scene care sunt putin diferite fata de cele din REC.

    Quarantine 2: Terminal 9/10

    Cel putin acesta nu a mai copiat nimic din REC.
    Actiunea se petrece intr-o locatie total diferita, scenariul e diferit, iar filmul nu mai este filmat cu o singura camera.
    Spre deosebire de REC, in Quarantine 2 aflam din cauza cui a aparut acest virus.

  10. #3350 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    John Carter - 1/10
    O porcarie incredibila, la fel de originala ca o soseta uda. Replici mai penibile ca in serialele de genul Hannah Montana, 3D invizibil, povestea cred ca seamana cu cea din Avatar, pe ala am reusit sa-l evit.
    Nu-l recomand deloc.

  11. #3351 SP
    la muncă bă! urioc's Avatar
    John Carter (character) - Wikipedia, the free encyclopedia

    din contra, povestea este chiar cea mai originala dintre toate, dar pusa prea tarziu in practica

  12. #3352 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    BOOGEYMAN 9.5/10 un film care nu ma asteptam sa-mi placa atat de mult! Imi aduce aminte in perioada in care imi era asa de frica de intuneric incat nu puteam decat cu lanterna merge! Filmul nu e ceva spectaculos in privinta povestii sau efectelor speciale!

    Povestea suna cam asa ceva: Chiar daca Tim Jensen (Barry Watson) este un editor de succes si are o prietena frumoasa (Tory Mussett), copilaria sa continua sa-l urmareasca. Cand avea numai opt ani, Tim a vazut cum tatal sau a fost mancat de catre Boogeyman, sau cel putin asa isi aminteste. Bineinteles ca nimeni nu l-a crezut atunci - nici chiar mama sa (Lucy Lawless), care a murit de curand. Urmarit de remuscari pentru ca nu a fost acolo sa isi ia ramas bun, Tim se hotaraste sa petreaca o noapte in casa parintesca pentru a se confrunta cu Boogeyman odata pentru totdeauna. Dar inainte de aceasta se intalneste cu o veche prietena, Kate (Emily Deschanel) si cu o fata care detine un secret intunecat.
    Attached Images Attached Images 6k5zegq85gayz5gy.jpg

  13. #3353 SP
    Senior Member axton's Avatar
    Wrath of the titans -Furia titanilor (2012) - IMDb"target="_blank">Furia titanilor (2012) - IMDb

    Dragut datorita efectelor si senzatiei de "epic scale " ( din unele secvente ) , insa ca si poveste nu este ceva ... spectaculos .
    Nota:6/10
    Attached Images Attached Images wrath_of_the_titans_1328706541_2012.jpg

  14. #3354 SP
    Senior Member GoodFella10's Avatar
    The Hunger Games

    Film de nota 10 Mi-au placut toate aspectele, incepand de la poveste, personaje, pana la acea shaky camera de care multi se plang. Acuma astept sa ajunga trilogia mai repede ...


  15. #3355 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Peste tot aud de acest Hunger Games, face o caruta de bani, toata lumea il lauda si este comparat cu seria Harry Potter. Is it THAT good?! O sa-mi iau cartile sa le citesc inainte sa vad filmul...

  16. #3356 SP
    Member Snookerdog89's Avatar
    Eu am vazut filmul inainte sa citesc cartea pentru ca daca citesti cartea inaintea filmului s-ar putea sa ai asteptari prea mari de la el, asa de buna e cartea. Totusi dupa ce am citit cartea pot sa spun ca, inafara de 2-3 chestii minore care au fost schimbate/sunt absente - totusi e un film de aproape 2 ore jumate, e foarte fidel cartii acest film. Totusi comparatia cu Twilight ma cam nedumireste. Ambele se bazeaza pe o serie de carti ce au foarte mare priza la publicul tanar...si atat. Situatia e ca si cum ai spune ca din pamant cresc si dovleci, si capsuni. Asta nu inseamna ca ele seamana intre ele.

    Sent from my Xoom using Tapatalk

  17. #3357 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Friday 10/10

    Un suuuuuper film. Nici nu stiu de ce nu l-am vazut mai repede!

    "You got knocked the f*** out, maaaan!"
    Attached Images Attached Images friday.jpg

  18. #3358 SP
    Senior Member DevilBringer's Avatar
    Quote Originally Posted by HotDoc View Post
    The Hunger Games

    Film de nota 10 Mi-au placut toate aspectele, incepand de la poveste, personaje, pana la acea shaky camera de care multi se plang. Acuma astept sa ajunga trilogia mai repede ...
    Inainte sa consideri Hunger Games film de 10 te rog urmareste Battle Royale.

  19. #3359 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Scott Pilgrim vs The World 8/10

    A fost un film ok. Cel mai mult mi-au placut efectele speciale si muzica.
    Attached Images Attached Images 220px-scott_pilgrim_vs._the_world_teaser.jpg

  20. #3360 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Real Steel 7/10

    M-a cam dezamagit filmul, ma asteptam sa nu se ajunga chiar atat de repede la lupta finala. Mi-a placut ideea filmului, mi-au placut robotii si actorii (Hugh Jackman rulz ca de obicei si Evangeline Lily este o frumusete), dar nu mi-a placut scenariul care este foarte subtire.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 168 of 244 FirstFirst ... 68 118 158 166 167 168 169 170 178 218 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts