Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 174 of 244 FirstFirst ... 74 124 164 172 173 174 175 176 184 224 ... LastLast
Results 3,461 to 3,480 of 4862

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #3461 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Quote Originally Posted by scofield91 View Post
    Depinde unde lucrezi, de obicei cei din presa primesc.
    Sau sa ai conexiuni cu MediaPro Distribution sau/si cu celelalte firme de distributie ale filmelor in Romania pentru a pune mana pe o astfel de invitatie.
    I was lucky!
    Sau o ai ca meditator pe doamna Nistor

  2. #3462 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Quote Originally Posted by zinodaur View Post
    The Dark Knight Rises: 9/10

    =O 9/10 ? CEEEEEEEE ? păi

    - nu mi-a plăcut Cat Woman
    - "The Bat" mi s-a părut puțin cam over-the-top față de celelalte vehicule
    -


    in rest, god damn. mi-a plăcut la nebunie sf�rșitul, mai ales faza cu Blake
    Tocmai m-am intors de la cinema, am fost foarte atent tot filmul, zic eu dar
    .Filmul merita, mi-a placut in mod deosebit si prezentarea, 2d-ul.Nu consider ca il intrece pe precedentul dar se apropie mult de el, unul dintre cele mai bune filme vazute in ultimul timp.

  3. #3463 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Quote Originally Posted by Teo View Post
    Tocmai m-am intors de la cinema, am fost foarte atent tot filmul, zic eu dar
    .Filmul merita, mi-a placut in mod deosebit si prezentarea, 2d-ul.Nu consider ca il intrece pe precedentul dar se apropie mult de el, unul dintre cele mai bune filme vazute in ultimul timp.
    Eu l-am vazut deja pentru a doua oara la cinematograf, avand ocazia astfel sa observ si mai multe detalii si cat de bine se potriveste fiecare scena in poveste

  4. #3464 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Probabil ca de aia nu mi-o placut nici mie asa mult cum v-o placut voua, pentru ca nu tin minte primele 2 parti dar nu poti nega ca o fost cam previzibil, cel putin de MEGA SPOILERUL tau de prindeai de la prima scena cu Garcea ala.
    Eu ii dau 7/10. Au fost si cateva scene faine dar nu m-a impresionat chiar asa tare.

  5. #3465 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Acum am vazut si eu The Dark Knight Rises...ce film...ce film...
    Ce mi-a placut a fost ca au folosit replici/secvente din trilogie.
    Poate singurul minus ar fii vocea lui Bane.

    9.8/10

    off: Cand am plecat de la cinema, in taxi mirosea a guma turbo

  6. #3466 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by calin_kalf View Post
    Acum am vazut si eu The Dark Knight Rises...ce film...ce film...
    Ce mi-a placut a fost ca au folosit replici/secvente din trilogie.
    Poate singurul minus ar fii vocea lui Bane.

    9.8/10

    off: Cand am plecat de la cinema, in taxi mirosea a guma turbo
    California Scents Online | Fresh Ideas In Air Fresheners - Golden State se numeste aroma.

  7. #3467 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Prometheus - 6/10
    Slabut, toate scenele interesante au fost in trailer, iar actorii au jucat d'am*****. Mi-a placut foarte mult ca acum stiu cum au aparut alienii

    Ted - 7.5/10
    Destul de amuzant si ceea ce il face asa amuzant e ca toate replicile alea porcoase vin din gura unui ursulet de plus, daca ar fi fost o persoana nu mai era asa funny.

  8. #3468 SP
    Senior Member axton's Avatar
    The Dark Knight Rises-The Dark Knight Rises (2012) - IMDb"target="_blank">The Dark Knight Rises (2012) - IMDb
    Epic ... just epic ...
    Singurele minusuri : vocea lui Bane ( mda nici mie nu mi-a placut ) si ca a fost previzibil (in legatura cu Blake ) .
    Nota :9/10

  9. #3469 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by axton View Post
    The Dark Knight Rises-The Dark Knight Rises (2012) - IMDb"target="_blank">The Dark Knight Rises (2012) - IMDb
    Epic ... just epic ...
    Singurele minusuri : vocea lui Bane ( mda nici mie nu mi-a placut ) si ca a fost previzibil (in legatura cu Blake ) .
    Nota :9/10
    Deckard Bane


    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  10. #3470 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Am revazut acum calumea in 1080p Dark Knight 2008, extraordinar de special, am observat mai multe detalii, la mine in preferinte intra clar in top 3 all time.De data asta 2 faze nu mi-au placut:
    si
    .
    Pentru cei ce vor sa vada batman3 si au avut pana acum inteligenta necesara sa nu se uite la trailere, sa il vada cat mai au timp si neaparat la 2d, asta in caz ca exista inca porcaria de 3d, regret ca am vazut unul din trailere si erau multe faze pe care le asteptam sa apara si disparand de asemenea surprinderea in anumite momente.As fi preferat totusi ca 3-ul sa aiba mai multa actiune din partea lui batman dar vb lu' taica-miu, las-o asa cu par pe ea.

  11. #3471 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu exista batman 3d in regia lui nolan, doar imax 2d

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  12. #3472 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by Teo View Post
    las-o asa cu par pe ea.
    This made my evening

  13. #3473 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    La dracu numai eu nu l-am vazut! ca la mine in sat nu exista cinema care sa difuzeze filmul cum trebuie si na astept sa ajung prin DK ca sa-l vad si eu el si Ex2 **** yes.... intre timp GodzillaThon si avem primele
    1. Godzilla (ゴジラ) 1954
    2. Godzilla Raids Again (ゴジラの逆襲) 1955
    3. King Kong vs. Godzilla (キングコング対ゴジラ) 1962
    4. Ghidorah, the Three-Headed Monster (三大怪獣 地球最大の決戦) 1964
    nu le dau nota pentru ca sunt foarte vechi si imi plac indiferent cat de idioate sunt! Godzilla, King of the Monsters!
    Attached Images Attached Images 41498032.jpg 461856.1020..jpg godzillaraidsagainposter.jpg 594_box_348x490.jpg

  14. #3474 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    am vazut si eu Dark Knight Rises..Blake mi s-a parut ca seama cu Heath Ledger..nu cred ca au ales actorul intamplator..

  15. #3475 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Dark Knight Rises - 9.5 / 10

    EPIC. Vazut la IMAX, proiectat pe absolut tot ecranul si cu sunetul pur si simplu genial. Asta e coloana sonora de Oscar. Mi-a placut la nebunie faptul ca a "exagerat" cu "theme-ul" lui Bane (care este absolut genial) si a lui Batman pe tot parcursul filmului iar vocea si accentu lui Bane...mi s-a facut pielea de gaina de cateva ori. Pur si simplu perfect.

    Filmul este foarte bun, un sfarsit perfect pentru trilogie, un film in care efectiv nu realizezi cand trec 2:30h, care te tine intr-o actiune si tensiune continua, de la primul cadru pana la ultimul.

    Nu stiu de ce se plangea lumea de Bane sau CatWoman. Au fost niste interpretari magistrale (cel putin CatWoman cu privirea de Bitch Please ), intr-adevar nu ajung la nivelul ridicat de regretatul Heath cu al sau Joker, dar Bane nu este foarte departe.

    Daca nu l-ati vazut, nu ezitati, iar daca l-ati vazut, merita revazut (eu in mod clar, dupa ce trece nebunia de la IMAX voi merge din nou).

    ASA DA !!!

  16. #3476 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Battleship 7/10

    Per total filmul a fost destul de bunicel, dar se putea si mai bine (scenariul ar fi putut fi imbunatatit). Distributia a fost buna, efectele speciale au fost excelente iar locatia a fost superba. Multe filme cu extraterestrii se desfasoara in orase, armata lupta cu tancuri iar bataliile navale sunt lasate pe plan secund asa ca mi-a placut faptul ca filmul se concentreaza asupra acestor batalii. Restul filmului este format din cliseele cu care ne-am obisnuit.

  17. #3477 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Fatal Fury OVA+ Motion Picture 9/10
    Women in Trouble 6/10 ciudat film sincer sa-mi fiu cu mine
    Delta Force 8/10 Chuck Norris... trebuie sa ma obisnuiesc cu filmele lui pana cand apare EX2
    Attached Images Attached Images 672fatal_fury_the_motion_picture.jpg kuzfbj0z3v2ejje.jpg fatalfurylegendofthehun.jpg womenintrouble.jpg poster.jpg

  18. #3478 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Batman: The Dark Knight Rises

    Dupa lungi asteptari, am reusit si eu sa imi fac putin timp sa il vad. Toata lumea l-a laudat, l-a preaslavit, aplaudat etc. Nu sunt toti nebuni, ce naiba?

    Trebuia sa vad si eu super productia anului. Se comenta de Avengers ca ar fi fost bun, dar nu m-a atras deloc, l-am considerat slabut. Imi iau frumos bilet, ma prezint in sala de cinema. Desigur galagie si toate cele. Dupa ce a inceput filmul, galagia a continuat. Eram ceva de genul: Astia nu isi dau seama ca e filmul anului si ei il strica? Dupa primele 10 minute, s-a facut liniste. Eu stateam frumos cu popcornul in brate asteptand "the awesomeness", dar nimic. Am fost total dezamagit. Povestea mi s-a parut trasa de par, actorii mi s-a parut ca si-au exagerat rolurile iar replicile au fost dintr-un film de categoria B. L-am vazut pe Michael Cain in numeroase filme bune, insa niciodata nu m-a surprins placut, iar acum mi s-a parut de-a dreptul ridicol. A fost de-a dreptul dureros sa il privesc. Acelasi lucru il pot spune si despre Christian Bale. In Fighter a avut o prestatie de Oscar, a fost nemaipomenit, aici mi s-a parut penibil. Catwomen nu mi-a placut deloc. Tipa nu mi s-a parut nici frumoasa si nici interesanta. Imi aduc aminte de Michelle Pfeiffer care a facut o treaba excelenta. In rest, foarte multe clisee, foarte multe lucruri la care ma asteptam.

    Am vazut ca toti au comentat vocea lui Bane, sincer chiar nu m-a deranjat deloc. Personajul nu s-a ridicat la acelasi nivel cu Joker din a doua parte, dar a fost mai mult decat ok, poate chiar cea mai importanta parte din film.

    Au fost putine momente interesante, iar glumele strecurate in dialog mi s-au parut invechite. Nu mi-a spus nimic filmul asta. Desi nici Avengers nu mi-a placut, Batman mi s-a parut mai slab. Pacat, al doilea film a fost bunicel.

    Nota 6/10

  19. #3479 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    re: Ultimul film vizionat

    Sunt de acord cu catwoman, restul... Ai vz primele doua părţi?Daca da, inseamna ca noi toti astia care l-am apreciat suntem nebuni

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  20. #3480 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu stiu ce sa zic, se poate sa fiu eu cel nebun. De placut nu mi-a placut. Mult tam-tam pentru nimic.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 174 of 244 FirstFirst ... 74 124 164 172 173 174 175 176 184 224 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts