Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
Am vazut ca e gratis...deci e clar, chiar asa rau e? Am citit si eu pe net c�teva recenzii care spun ca e bunicel, dar daca spui ca e varza, nu ma mai obosesc, il sterg
Poti sa incerci sa il joci sa vezi cum este. Eventual baga de pe alt cont, care nu e principalul, sa nu iti futi profilul.

Eu sunt fan destul de mare Tolkien si am vrut sa incerc jocul ca sa vad cum e (din pacate chiar am dat bani pe el). Mai jos cam tot ce am observat pana acum:
  • Grafica este jenanta comparativ cu orice joc de PS3, inclusiv cele de la lansare;
  • Controlul este cam prost impelmentat, te chinui chiar mult cu caracterele (desi aici chiar nu stiu ce imbunatatiri ar fi putut aduce);
  • Ai la dispozitie caractere gratis in fiecare saptamana iar unele poti sa le cumperi cu gold castigat in joc. Dar deja am vazut ca au bagat caractere pe bani, in afara celor din season pass;
  • Sistemul de upgrade-uri din joc, iteme, etc e o gluma, e ca si cum nu ar fi;
  • Balansul dintre caractere este o gluma, plus ca nu se respecta mai deloc rolurile.
Eh, si acum urmeaza partea care doare cel mai tare:
  • Numarul jucatorilor este praf, daca ai noroc o sa incepi un joc dupa vreo 5-10 min pe battleground normal. 30+ min pana sa incepi jocul pe un Elite (numai cu human players);
  • Dupa un timp vei avea norocul sa intri cu cativa jucatori umani, restul spoturilor fiind umplute de catre bots (care au un stil de joc foarte marlanesc);
  • Dar chiar si atunci te vei trezi cu lag in draci, deabia poti sa te misti sa sa dai abilitati, daramite sa mai termini si jocul;
  • Mai sunt si foarte mari sanse sa te deconectezi tu sau sa iti fie deconectati restul jucatorilor umani din joc. Asa te trezesti ca esti tu versus un bot sau chair tu singur vs minioni.

Chiar am incercat sa ii dau sanse dar din pacate jocul acesta este cea mai mare dezamagire pentru mine. Chiar si dupa cele doua patchuri de vreo 500+MB toate problemele se pastreaza. Am bagat aproximativ 40-50 meciuri (fara sa pun la socoteala toate fail-urile creeate de lag/conexiune).

Ideea jocului in sine este ok. Si poate pe un custom numai cu prieteni poate sa iasa multa caterinca. Dar toate problemele il trag in jos grav.