Este interesanta tableta celor de la Sony, insa din punctul meu de vedere, vin cam tarziu. Personal detin o tableta Apple de acum 2 ani, care merge si arata perfect. Pentru browsing si citit carti (nu ma joc, dar chiar si asa, am de unde alege) de ce as algere sa schimb tableta? Treaba buna ar fi facut Sony sa imi ofere acest produs (sau ma rog, unul asemanator) acum 2 ani.

Deja sunt client Apple, deja am cumparat o turma de aplicatii, deja am intrat intr-un ecosistem din care nu cred ca mai ies, practic am cheltuit mai mult pe software decat pe hardware.

Personal, sunt fan Sony. Am si VAIO, care este un laptop foarte bun. Produsele lor sunt OK, dar pentru a face bani trebuie sa vina cu un trend nou, inovatie, nu sa imi aduci tableta Sony la 3 ani de la impunerea conceptului.

Sper ca PS4 sa vina cu ceva inovatii ca sa ma faca sa scot banii din buzunar. Vreau servicii mai bune si mai ales posibilitatea sa imi cheltui banii. Nu inteleg de ce este asa greu sa imi cheltui banii in PSN?

In ritmul actual de dezvoltare Microsoft, cu unificarea platformei Marketplace, Sony o sa aiba zile negre. Deja am cont pe Marketplace, deja imi cumpar aplicatii pe Win 8. Daca se face un merge intre contul de Windows cu ala de XBOX si am acces la aplicatii, ce face Sony ca sa ma tina la ei?