Single post: Discutii routere - probleme, solutii si recomandari!

  1. #51 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Webpredator View Post
    Super-performante - wow e tot ce pot spune
    Ciudat cu incalzirea extrema, daca n-au rezolvat problema de la RT-N66U si pana la actualul model....o racire pasiva n-ar fi rezolvat problemele?
    Pai racirea este pasiva... Si are un ditamai radiatorul (voi pune o poza ca sa vedeti cum arata intern). A existat o varianta beta, care avea racire activa. N-a mai ajuns in faza finala totusi.
    Quote Originally Posted by CrysMM View Post
    Bine ca nu ai luat Netgear, in practica sunt praf, in special la partea de range. Am avut in teren probleme mari cu ele. Ce sa-i faci, antenele interne nu sunt chiar asa de sociabile.
    Oh da... No more Netgear for me! Desi intr-o perioada erau destul de ok.
    Quote Originally Posted by Frankie View Post
    intreaba pe un forum specializat pe retelistica: Forum Categories - TomatoUSB
    La ce anume te referi? Eu am specificat ca TomatoUSB nu exista pt. RT-N66U (si dealtfel pentru niciunul din routerele cu 802.11ac, inca).
    Din pacate, trebuie sa recunosc ca ultimul firmware de RT-N66U (chiar si cu RMerlin), nu se compara nici pe departe cu TomatoUSB-ul de pe "vechiul" RT-N66U. Este mult mai instabil, are mult mai putine functii... Sper ca totusi anul acesta sa vad un custom firmware serios...
    Attached Images Attached Images asus_rt-ac66u_inside.jpg