catalineatza: cred ca tu tii cu ursul. Putin ma intereseaza pe mine ce vrea RDS-ul... atata timp cat in lumea civizilata asa se procedeaza, asa trebuie sa faca si ei. Dar nah, unguri... ce sa le faci? Ei n-au fost in stare sa rezolve conflictul cu Antena Group, sau Discovery...

AlanPoe: din pacate, s-au adunat prea multe. Stiu ce spui tu (ca doar numai eu stiu prin ce belele am trecut cu toate consolele Xbox 360 care mi-au picat - una dupa alta)... inteleg dorinta aceea de gamer care nu rezista (altfel nu cred ca aveam peste 200 de jocuri de Xbox 360)... insa la un moment dat se aduna toate cele (pret mai mare, restrictii peste restrictii, no more resale, no Live, no TV, etc..), peste care se adauga si aberatiile aruncate de reprezentantii Microsoft (gen "daca nu va convine Xbox One, avem o consola care sa va satisfaca: se numeste Xbox 360"), si rezulta ceva care sare peste limita aceea pe care o poate suporta oricine.

Daca asta se intampla acum vreo 5 ani, probabil ca nu-mi pasa, si nu ma interesa daca e mai scumpa, daca trebuie sa iau si VPN si alte nebunii pentru asta. Insa Microsoft cred ca uita ca totusi suntem in perioada de criza... si nu mai merge cu "lasa ca avem gameri care sunt loiali Microsoft pana la moarte". Well, ne-au ignorat complet ca romani, vad ca ignora si ceea ce spun gamerii din toata lumea, taie peste tot orice urma de reactie (inchise commenturi, blog-uri, etc.)... No offense, dar mie nu-mi place absolut deloc ce fac si cum pun problema.

Da, mi-a placut ultima conferinta a lor (si-au mai spalat din pacate)... au fost titluri care m-au facut sa vreau consola. Insa intr-un final, daca trag linie, pot spune ca voi cumpara Xbox One probabil peste vreo 2 ani, cand o sa ajunga la jumatate de pret si cand o sa vad Romania in lista. Pana atunci, asta este... o sa merg la Dj Mo si o sa vad ce misto arata jocurile lui.

Asta daca nu cumva se trezesc din betie cei de la Microsoft... si schimba datele problemei pana la lansare. Insa sincer... ma indoiesc.