Mai degrabă frustrarea că nu merită cei 4000 lei. Și au dreptate și cei care susțin asta. Pentru ce oferă, e un preț mare. Dar nici un preț nu este îndeajuns de mare pentru fericirea unui om. Asta e diferența. Probabil pe asta se și bazează Sony divizia PlayStation. Au recunoscut și cei de la Digital Foundry într-un clip recent, parcă analiza Spider-man 2. Au zis că e super șmecheră implementarea Fidelity Pro și se jucau precum copiii intre setări să vezi real-time diferențele. Și vorbeau între ei și constatau că pentru utilizatorul de rând parcă nu prea e destinată consola asta, ci pentru unii ca noi, care au bucuria din chestiile mici, de alții insesizabile, dar pentru ei super importante. Ei abia așteaptă următorul patch să facă niște comparații că na, e meseria și vocația lor. Pentru cei pasionați de ecosistemul PlayStation, care au investit foarte mult și au TV-uri care pot scoate calitatea, Ps5 Pro e o evoluție bună care aduce "peace of mind" că poți rula jocurile liniștit până apare Ps6 fără să faci un compromis la claritate sau calitatea imaginii. Acum, diferența o vor face dezvoltatorii. Cum spunea un user mai sus, dacă ei devin leneși și nu mulg consolă la capacitate maximă, cu optimizări bune, nu vom vedea cine știe ce implementări. Dar dacă sunt studio-uri pasionate, precum Insomniac, Naughty Dog și altele, nu doar Sony exclusive, vom vedea PC like graphics. Vedem baldurs gate 3 unde setările sunt echivalentul ultra de pe PC. Sunt curios la o analiză a acestui joc în oferta Ps5 pro Patch. Să ne auzim cu bine. Seară frumoasă tuturor.
Sent from my Pixel 9 Pro XL using Tapatalk

