Quote Originally Posted by solecon View Post
Eu nu stiu de ce deschizi thread-uri d-astea, ca dup-aia tot tu te enervezi si le inchizi.
Eu nu stiu de ce postezi tu cand nu ai nimic on-topic de spus... Ai dreptate cu inchisul unor threaduri. Nu ar fi trebuit sa fac asta... ci ar fi trebuit sa fi banat direct trolii si fanbotii care nu accepta nimic altceva decat propria opinie. Eu de bine de rau ma pot juca pe orice, accept ca exista jocuri bune pe toate cele. Dar unii... mai repede ar renunta la cont aici decat sa accepte o alta opinie.
Quote Originally Posted by solecon View Post
Dar am o curiozitate - daca nu zicea "de bine" de Apple, tu chiar ii acordai atentie lui Nolan Bushnell?
Am scris de rau despre Apple (asa cum am facut-o si la adresa Google, Microsoft, Sony, Samsung sau Nintendo)... si am facut-o de mai multe ori decat ar fi trebuit... doar ca unii nu vad decat atunci cand aduce atingere directa la firma careia se "inchina". Serios acum, nu va plateste nici Nintendo, nici Sony, nici Microsoft... si bineinteles ca nici Apple. Ba din contra, daca stau bine si ma gandesc, Microsoft si Nintendo nici macar nu stiu unde e Romania pe harta. Macar Sony si Apple isi lanseaza produsele oficial si la noi.

Si nu inteleg de ce sariti de fund in sus asa unii dintre voi cand vedeti scris Apple (de parca sunteti programati)... eu am scris mai sus atat despre Android cat si de iOS. Am zis atat Apple cat si Google... nu doar Apple. Doar ca unii sunt hateri care cand aud un anumit cuvant, li se ridica glicemia instant. Take a chill pill! Acestea sunt faptele in zilele noastre.

Va place sau nu, veti mai auzi atat de Google cat si de Apple, pentru ca au avansat enorm in ultima vreme. Ba eu chiar sper sa intre si Microsoft mai serios pe piata. nVidia deja a facut-o... e loc pentru toti. Vor castiga insa cei care vor reusi sa combine perfect partea de sofware/gaming cu cea de hardware.

Daca ne gandim bine, acum aproximativ 5 ani atat Apple cat si Google erau aproape zero in domeniul gaming, daramite console. E normal ca unii sa-i accepte mai greu, dar incapatanarea unora cateodata nu ajuta cu nimic.