Quote Originally Posted by kobayashi View Post
Mie nu-mi trebuie nici smart nici 3D
De smart m-as lipsi in orice clipa, singura aplicatie care ma gandeam ca nu exista sa nu gasesc si as fi folsito ar fi fost un PDF reader dar spre mirarea mea un tv smart aparent nu stie sa deschida un astfel de fisier, rusine.

De cand mi-am schimbat televizorul a inceput insa sa-mi placa 3D-ul, sunt filme si animatii care daca sunt facute bine te lasa impresionat.
La jocuri 3D-ul este superb dar foarte obositor, nu prea am jucat in modul asta dar din cand in cand mai joc cate 1 ora in 3D, am incercat The Pupeteer si Batman Arkham City, la cel din urma orasul ia viata si altfel e senzatia de imersiune.

Eu mi-am luat un samsung F6500, a fost la reducere 25% si l-am prins bine parerea mea, doar pe site-urile fantoma am gasit mai ieftin cu cca 100RON in timpul ala dar citind pe net review-uri la acele site-uri multi spun ca daca ai probleme cu produsele si ajungi sa apelezi la "garantie" esti cam ars ca nu te mai baga nimeni in seama iar la OPC nu poti merge fiindca sediul acestor firme este in strainatate si OPC nu au cu ce te ajuta asa ca nu cred ca ai chef sa te iei cu tv-ul la sub brat si sa mergi prin Polonia, Cypru .... etc sa-ti rezolvia problemele de garantie.
Deci grija mare de unde il iei cand te decizi.

@Monky, folosesti game mode-ul pe F8000? Daca nu, nu-mi zici te rog cam ce setari ti-ai facut la imagine pe sursa de HDMI de la consola? Eu pe toate sursele folosesc standard si totul e schimbat dupa gustul meu dar pentru consola inca as mai incerca sa "invart un buton" asa ca daca te-ai bagat prin white balance sau prin alte setari dane si noua userilor de samsung cateva ponturi, thanks.