Deci am vazut poza atasata de djleo666 si nu pot sa ma abtin sa nu dau un comment. Detin un model de Vaio care arata identic cu cel din poza, gama FW ( multimedia) din septembrie 2009. Dotari pe vremea aia de varf ( blu-ray writer, iesire hdmi, rezolutie display 1600 x 900, procesor core 2 duo eficient energetic) si aprob ce a spus Monky, mai ales ca am lucrat in vanzarile de it va pot spune ca nu am ramas surprins de vanzarea Vaio. Faptul ca au incercat si le-a reusit sa produca si sa vanda netbook-uri si laptop-uri cu configuratii low end la preturi pe care ceilalti competitori vindeau configuratii mainstream era dezamagitor. Clientii cumparau doar brand-ul, calitatea lasa de dorit. Revind inapoi la laptop-ul din poza pe care il detin, va pot spune ca functioneaza exemplar, tavalit, plimbat international si scapat pe jos de cateva ori ( nu are nimic spart si crapat, bateria rezista in continuare 70-80 de min.) pot spune cu mana pe inima ca Sony Vaio fac produse de calitate de la un anumit pret insa la ce ofera competitia era inevitabila vanzarea. Sunt curios cu televizoarele in cativa ani ce se va intampla