Quote Originally Posted by nurv View Post

OVERPRIZE ar fii daca am primit toti cate una moka
Primim, primim, ce nu stiai ca dupa vanzarea site-ului Consolegames.ro de 1 Aprilie au ramas bani suficienti ca sa ofere fiecarui user cu peste 1000 de posturi cate o placa video enthusiast

On-topic : ma uitam azi ca "vitelul la poarta noua" la screenshot-uri din Metal Gear Solid : Ground Zeroes si nu imi vine sa cred ca ruleaza atat de bine pe un GPU nVidia din 2005 !!! Sincer, uitati-va si voi : http://www.consolegames.ro/forum/f46...nd-zeroes-ps3/

Si daca nu credeti sunt secvente de gameplay HD pe youtube. Doamne cat de bine poate arata grafica pe un GPU antic care bagat intr-un PC actual si-ar da duhul chiar in desktop in interfata Metro. Oare cum ar arata un joc foarte bine optimizat pe un GPU GTX 760 - 780, sau de la ATI 270x 280x ???

Uneori e bine ca cele 2 mari companii producatoare de GPU-uri vin cu asemenea demonstratii tehnologice. Dar vorba colegului nurv daca nu sunt sustinute din spate de software (OS + drivere + jocuri + DirectX + netFramework si restul) atunci este egal cu 0.

Asemenea Androidului, care fiind prost optimizat cere octo-core si 4 Gb de RAm , etc pe cand un iOS se multumeste sa ruleze fluent pe sfertul cerintelor de sistem a primului...