Dupa parerea mea jocurile care au prins (si prind in continuare) sunt cele de tip CARNIVAL GAMES! alea-s EXCELENTE nu se supara nimeni cand apare classic-ul delay, nu se supara nimeni cand pierde, nu se supara nimeni ca jocurile n-au o super grafica, etc.

Pe genu' ala de jocuri sa se focalizeze si s-o lase mai moale cu jocurile "realiste" gen "ultimate fighter".

...sau si mai bine ar putea face un joc (din cate stiu eu nu exista dar daca exista va rog sa-mi spune-ti ca mi-l iau instant si-mi arunc toate jocurile pe geam + pianu') gen Mario Party. Ar avea succes garantat si nu e genu' ala de joc la care trebuie sa stai sa optimizezi miscari si alte cele. Just GOOD CLEAN FUN.

...da cand ii vezi cu jocuri "super realiste"...n-ai cum sa nu faci misto de ei, efectiv n-ai cum.

Kinect = un periferic ce nu poate fi luat in serios => CARNIVAL TYPE GAMES!

*p.s.

Acum e prea tarziu dar ar fi putut sa faca un mini game separat pt. Bioshock Ininite folosind doar KINECT ca sa te joci jocurile alea din parcul de distractii si sa castigi vigori and stuff dupa care sa le importi in jocul retail. Cum a fost cu Fable si Pub Games (ceva de genu).

...habar n-au astia cum sta treaba.

*p.s. 2

Si acum ca stau sa ma gandesc...la fel puteau face cu Uranus Zone din Dead Rising 2: Off The Record



etc...

*p.s. 3

Macar nu-s singuru care gandeste asa: