Single post: Cum vi s-a parut anul 2014 in materie de gaming?

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Cum vi s-a parut anul 2014 in materie de gaming?

    Well, intrucat am trecut intr-un nou an, cred ca e momentul oportun pentru a afla ce nota acorda gamerii pentru toata activitatea anului 2014 (in materie de gaming, desigur). Desi poate la prima vedere pare a fi un an mai putin spectaculos (in special pentru ca nu am avut parte de noi console sau vreo revolutie in gaming), eu cred ca au reusit sa se maturizeze engine-urile pentru "next-gen" si am avut cu ce sa ne "clatim" mintea si ochii (as putea spunea si sufletul cu cateva titluri). Prin urmare, fara a vrea sa influentez in niciun fel, eu acord nota 8+ si sper ca 2015 sa sara linistit la nota 9. Care este nota ta si de ce?

    Later edit: Vazand notele mici, am zis ca ar trebui sa explic de ce eu i-am dat nota 9. M-am gandit ca in primul rand, fata de anul trecut, chiar am avut titluri bune pe mai toate platformele. Pe scurt imi vin repede in minte Bayonetta 2, Infamous Second Son, Far Cry 4, Dragon Age: Inquisition, Middle-Earth: Shadow of Mordor, Titanfall, Wolfenstein: The New Order, Destiny, Super Smash Bros, Mario Cart 8, Forza Horizon 2, Little Big Planet 3, Donkey Kong Country: Tropical Freeze, Dark Souls 2. Da, se putea mai mult... si mi-as fi dorit mai mult de la Destiny, Driveclub, Watch Dogs si AC Unity, insa cred ca per total a fost mai bine decat in 2013.

    Si vorbind despre remake-uri (am vazut foarte multi ca au considerat anul 2014 ca fiind unul al remake-urilor), daca ma gandesc la titluri precum The Last of Us, Grand Theft Auto V, Tomb Raider: Definitive Edition, Halo: MCC, Metro Redux... eu unul sunt chiar foarte multumit si nu ma deranjeaza absolut deloc. Ba din contra, as vrea ca toate titlurile mari si bune sa primeasca varianta remasterizata. But, maybe that's just me...

    Ah, si sa nu uitam ca 2014 a fost anul in care in sfarsit am primit oficial PlayStation Store Romania. Sper ca in 2014 sa avem si Xbox Live Romania, sa pot da chiar un 10!
    Attached Images Attached Images watch_games_2014.jpg