Quote Originally Posted by ro_explorer View Post
Mda ... am terminat si eu minunea ...
Imi pastrez opiniile de mai sus: un joc cu o grafica superba, o poveste foarte frumoasa (daca ar fi fost o carte as fi citit-o fara pauza probabil) dar care pare nefinisat in animatia fetelor (dar pot trece peste asta) si pare in mod cert grabit pe partea de crafting si trade.
Armurile dintr-o bucata si doar 3 nivele lasa de dorit (ca termen de comparatie superior pot aduce Witcher 3 si Fallout 4 unde armurile erau mult mai complexe si craftingul ... infinit superior la ambele exempe). De asemenea comerciantii care au sharduri infinite la ei si toti practica exact aceleasi preturi indiferent de locatie sau daca i-ai ajutat sau nu (prin comparatie Witcher 3 are comercianti care favorizeaza anumite produse si care practica preturi preferntiale in functie de ceea ce faci in joc .... iar la Fallout 4 charisma juca un rol important in trading ... in plus, ambele jocuri aveau comercianti mai saraci sau mai bogati, cu pungile de bani pe masura).
Inca un lucru care mai putea fi lucrat este story-line-ul care putea fi diversificat pe baza de alegeri .... si aici iarasi vin cu exemple din cele 2 jocuri numite mai devreme unde ambele ofera finaluri diverse si progresii diverse in functie de alegerile din punctele cruciale (dar la faza asta inchid un ochi caci e primul RPG facut de baietii astia si, mai mult, super seria de succes Uncharted cat si Tombrider au acelasi schelet liniar).

Cam atat ... ca concluzie, un super joc care trebuie jucat neaparat. Astept cu nerabdare partea a 2-a, caci dupa finalul ala cam tras de par se lasa loc de un #2
.

Mai ramane sa termin de colectat tot ce e de colectat si pot sa pun jocul pe raft (deja l-am jucat pe dificultate maxima si nefiind nici o alta varianta de desfasurare a evenimentelor si nici o dificultate gen "survival mode" din Fallout 4, nu mai prezinta nici o provocare). Am sa mai revin prin el pentru a vizita lumea eventual caci peisajele sunt intr-adevar superbe, mai ales in modul grafic care favorizeaza rezolutia (la PS4 pro).
Aaaaasta inseaaaaamna sa fiii mafiot un review bun si util