Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 20 of 31 FirstFirst ... 10 18 19 20 21 22 30 ... LastLast
Results 381 to 400 of 603

Thread: Horizon Zero Dawn

  1. #381 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Shots fired.

  2. #382 SP
    Member ro_explorer's Avatar
    Niste impresii personale ... dupa primele ore de joc...

    Am setat de la bun inceput dificulattea pe maxim si am reusit sa joc azi vreo 9 ore. Sincer, ma asteptam la mai mult. In afara de peisajele frumoase, restul pare nefinisat, in lucru ... un fel de alfa, poate early beta ...
    Mecanica de miscare a personalejor este cam din topor, fara fluiditate.
    Fizica de miscare faciala si "lips-sync" sunt la furat complet (Witcher 3 este la ani in fata Horizonului la nivel de tehnica utilizata in engine-ul grafic).
    Vremea se schimba foarte repede fara tranzitii fluide.
    Si data tot vorbim de ambient, mersul prin balti nu misca deloc suprafata lichidului, inotul nu creeaza valurile specifice, urmele pe zapada apar dupa ce se ridica piciorul din pasul curent.
    Povestea e interesanta dar punerea ei in practica mi se pare cam monotona si liniara.
    Costumele sunt dintr-o bucata ... si aici iar aduc in discutie complexitatea witcherului3 cu armurile lui din 4 piese.

    Luptele sunt OK'ish pe very hard si chiar necesita putina tactica "stealth".

    Un joc de care ma bucur si pe care il voi termina dar care este sub asteptari.
    Deja nu ma atrage sa il joc a doua oara ...

  3. #383 SP
    Senior Member Rasko's Avatar

  4. #384 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Sa spui asa ceva
    Quote Originally Posted by ro_explorer View Post
    Niste impresii personale ... dupa primele ore de joc...
    Sincer, ma asteptam la mai mult. In afara de peisajele frumoase, restul pare nefinisat, in lucru ... un fel de alfa, poate early beta ...
    Mecanica de miscare a personalejor este cam din topor, fara fluiditate.
    e de rasul curcilor

  5. #385 SP
    Member Mishy's Avatar
    Sunt cam de acord cu tipul de mai sus. L-am cumparat si eu zilele astea dupa ce toata lumea de aici il ridica in slavi. Am jucate in jur de 15 ore si pana acum nu prea m-a dat cu nimic pe spate in afara de grafica. Combat-ul e bun doar cand vanezi masinariile alea mari, in rest cand te lupti cu banditi sunt jocuri vechi de 10 ani care o fac mult mai bine. Povestea e buna, mult mister, nu prea sti ce se intampla si sincer e singurul lucru care ma face sa il joc in continuare.

  6. #386 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ma numar si eu printre putinii care dupa cateva ore l-am lasat. Grafica e intradevar la alt nivel, insa in rest nu m-a prins povestea in vreo 4 ore si lumea explorabila nu m-a atras indeajuns incat sa ma afund in el. Am zis oricum ca ii voi mai da o sansa in viitorul apropiat, dar momentan parca n-am tragere de inima sa continui sa-l joc.

  7. #387 SP
    Member ro_explorer's Avatar
    Quote Originally Posted by kkkotto07 View Post
    e de rasul curcilor
    Ai jucat Destiny ? Ai vazut cum se misca acolo caracterele?
    Ai jucat Uncharted 4 ? ai vazut lip-sync in dialoguri acolo?
    Ai jucat Witcher 3 ? Ai vazut cum se face mecanica intr-un open world si cum se construiesc fete care sa redea expresii, emotii?
    Ai jucat Rise of the Tomb Rider? Ai vazut si acolo mecanica de mediu?

    Da, Horizon-ul este construit frumos dar este incomplet ... parerea mea. Storyline-ul e fain si robotii sunt fantastici. Peisajele sunt iarasi, de vis .. deci nu ma iau de grafica si optimizarea ei ci de modul cum nu s-au finisat unele detalii. DUpa cum stim cu totii, "diavolul e in detalii".

    E un joc demn de titlul AAA, bine facut dar este mult loc de mai bine.

  8. #388 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Neah, tot BF4 e cel mai bun, nu te obosi cu altele.


    Mie zelda imi pare un joc de ps2-3 destinat unui plublic cuprins intre 6-12 ani.. si m-am uitat putin pe youtube la progresul jocului.

    Bf4 nu e etalon pt jocuri , e mult prea buguit si invechit si el.

  9. #389 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu isi are rostul comparatia, nu stiu de ce insisti. Acolo pe langa lumea imensa in care poti merge efectiv unde doresti tu fara invisible walls si zone la care nu poti ajunge, nu fugaresti un punct de pe harta doar pentru ca ala ti-e obiectivul dat de joc, e mai complex decat unul ca tine poate intelege. Apoi mai ai si puzzle-uri unde trebuie sa pui mintea la contributie, iar pe cat de odihnita e a ta, nu sunt convins ca te-ai descurca. De asta am zis sa iti vezi de jocurile care sunt destinate jucatorilor ca tine gen Battlefield 4 sau alte shootere generice.

  10. #390 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Iar cu toate astea, comparația ai făcut-o pe topicul Zelda. Fiecare cu preferințele lui. Mi se pare totuși prea mult când vii si spui despre un user ca "are mintea odihnită", ești moderator, aveam alte pretenții.

  11. #391 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Hai mai da-o incolo. Inteleg sa comentezi ce doresti tu cat timp o faci intr-un mod civilizat si cu argumente, dar cand doar postezi la misto si o faci in mod public pe un forum, devine obositor pentru cei din jur la un moment dat. Daca poiuyt era genul care sa explice si el unele chestii cu argumente, nu se lua nimeni de el, nici eu, dar de prea multe ori postarile sunt facute parca mai mult la misto. Iar atunci imi permit si eu sa ii comentez, ca poate mai vede si el felul in care se exprima in 90% din cazuri.

    Cat despre Horizon, ca despre asta e vorba aici de fapt, eu doar am spus ca nu m-a prins, nu am spus ca e un joc prost sau altceva, nici macar nu l-am comparat cu altceva pana nu a venit poiuyt sa o faca in stilul lui caracteristic: cuvinte fara noima, aruncate aiurea fara niciun argument. Nici macar nu ma pronunt asupra jocului pana nu il joc pentru o durata mai lunga, pentru ca nu ar fi cinstit sa ma pronunt atat de repede.

  12. #392 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ma refeream la acel link de doi lei de pe topicul Zelda. Eu zic sa-i mai dai o șansă, mai ales ca am văzut ca ai avut răbdare cu Watch Dogs 2 si l-ai notat cu 7.5. Si eu am făcut greșeala sa compar Horizon cu Witcher samd... De aceea am luat o pauza până sa-i scriu recenzia. As fi dat cu el de pământ, nu era corect nici pentru oamenii aia, care sunt la prima incercare, nici pentru mine până la urmă.

  13. #393 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu nici nu am spus ca il abandonez, ci doar ca nu m-a prins asa cum ma asteptam. Poate si hype-ul incredibil de mare de la noi de pe forum a contribuit, poate din cauza asta aveam alte asteptari.

  14. #394 SP
    Member esop's Avatar
    tudyniuz Dar tu nu poti argumenta ceva fara sa-l jignesti pe poiuyt? Nu tin partea nimanui dar cred ca undeva s-a depasit o limita cand il faci pe om prost! Pardon: simplu la gandire si odihnit pe deasupra.
    Ca va place Horizon, Battlefield, Zelda, sau eu stiu ce alt joc. Ca nu va plac altele. Ca cineva vine si va critica jocul preferat sau nu. Eu cred ca se poate folosi un limbaj adecvat pana la urma.

  15. #395 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu trebuie interpretat ce am zis eu ca o jignire, insa mi-e greu sa il iau pe om in serios atunci cand se exprima mereu in acelasi fel, fara argumente, fara explicatii sau exemple. Asteptam un raspuns corect din partea lui in care sa imi dovedeasca contrariul, atat vizavi de parerile mele despre joc, dar si despre exprimarea lui obisnuita, sa ajung la concluzia ca poate atunci cand vrea. Mi-e insa ca astept degeaba. Dar ne lungim degeaba pe langa subiect, haideti sa revenim.

  16. #396 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Tudy ce ar fi de argumentat ?!
    Am intrebat dupa ce s-a postat un clip deasupra in care se pomenea ca horizon (care e nasol) vine dupa zelda(care e misto) ,asa zice in clip, si atunci am intrebat si eu , e chiar asa de misto zelda ?!

    Dupa care Tudy ma face "limitat" cum ca sa joc bf4 si sa nu ma obosesc cu altceva(zelda in cazul de fata)..dupa care asteapta sa ii dau eu postari cu argumente.

    Probabil ca tudy a avut o zi proasta.

  17. #397 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Avand in vedere ca nu te prea obosesti in a posta vreodata argumente despre parerile tale, spui doar ca ceva e bun sau prost si atat, banuiesc ca esti odihnit, ca sigur nu te obosesti vreodata sa formulezi o postare intreaga. Asta e parerea mea, nu te-am facut in niciun fel, dar mi s-a parut absurda atitudinea ta din nou, care din nou nu a fost argumentata, despre un joc pe care l-ai vazut tu pe youtube. E ca baietii care ziceau ca au vazut pe YT cum e HDR sau ca se incred mai mult in nu stiu ce clip decat proprii ochi. Cat despre clipul despre care vorbesti, nu l-am vazut, pentru ca face spoilere de regula si eu inca nu am terminat Horizon.

    Avand in vedere cat de vehement esti mereu in opinii, sunt dezamagit ca nu ti le argumentezi niciodata, motiv pentru care nici nu pot sa te iau in serios.

  18. #398 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Bine.

    Deci ai tot dreptul ,am inteles .

    Sa revenim on topic .

  19. #399 SP
    Member esop's Avatar
    Ok. Sa schimbam putin atmosfera pe aici:

    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Honest Trailer
    ....
    No spoilers here:

    "Look at me, I'm Turok now"
    "Mountains with conveniently placed hand holds"
    "Sci-fi Tomb Raider" - "Aloy Croft"

    That sh*t was funny!!

  20. #400 SP
    Member ro_explorer's Avatar
    Mda ... am terminat si eu minunea ...
    Imi pastrez opiniile de mai sus: un joc cu o grafica superba, o poveste foarte frumoasa (daca ar fi fost o carte as fi citit-o fara pauza probabil) dar care pare nefinisat in animatia fetelor (dar pot trece peste asta) si pare in mod cert grabit pe partea de crafting si trade.
    Armurile dintr-o bucata si doar 3 nivele lasa de dorit (ca termen de comparatie superior pot aduce Witcher 3 si Fallout 4 unde armurile erau mult mai complexe si craftingul ... infinit superior la ambele exempe). De asemenea comerciantii care au sharduri infinite la ei si toti practica exact aceleasi preturi indiferent de locatie sau daca i-ai ajutat sau nu (prin comparatie Witcher 3 are comercianti care favorizeaza anumite produse si care practica preturi preferntiale in functie de ceea ce faci in joc .... iar la Fallout 4 charisma juca un rol important in trading ... in plus, ambele jocuri aveau comercianti mai saraci sau mai bogati, cu pungile de bani pe masura).
    Inca un lucru care mai putea fi lucrat este story-line-ul care putea fi diversificat pe baza de alegeri .... si aici iarasi vin cu exemple din cele 2 jocuri numite mai devreme unde ambele ofera finaluri diverse si progresii diverse in functie de alegerile din punctele cruciale (dar la faza asta inchid un ochi caci e primul RPG facut de baietii astia si, mai mult, super seria de succes Uncharted cat si Tombrider au acelasi schelet liniar).

    Cam atat ... ca concluzie, un super joc care trebuie jucat neaparat. Astept cu nerabdare partea a 2-a, caci dupa finalul ala cam tras de par se lasa loc de un #2
    .

    Mai ramane sa termin de colectat tot ce e de colectat si pot sa pun jocul pe raft (deja l-am jucat pe dificultate maxima si nefiind nici o alta varianta de desfasurare a evenimentelor si nici o dificultate gen "survival mode" din Fallout 4, nu mai prezinta nici o provocare). Am sa mai revin prin el pentru a vizita lumea eventual caci peisajele sunt intr-adevar superbe, mai ales in modul grafic care favorizeaza rezolutia (la PS4 pro).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 20 of 31 FirstFirst ... 10 18 19 20 21 22 30 ... LastLast

Similar Threads

  1. Until Dawn By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 314 Last Post: 01-02-2024, 21:19
  2. Replies: 0 Last Post: 16-06-2015, 06:14
  3. Agarest Senki Zero: Dawn of War Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 0 Last Post: 22-08-2010, 12:56
  4. Nuclear Dawn Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 0 Last Post: 18-12-2009, 05:41
  5. Dawn of Discovery Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 0 Last Post: 30-05-2009, 09:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts