Single post: Discutii despre Season Pass/DLC-uri platite

  1. #1 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

    Discutii despre Season Pass/DLC-uri platite

    M-am gandit ca ar fi ok sa avem un mic thread in care sa discutam despre DLC-uri.

    Aici ma refer la cele pe care ni "le baga pe gat" producatorii de jocuri (pentru continuarea/terminarea povestii), dar si la cele care ne ofera anumite avantaje in jocul respectiv (arme mai bune, un unicorn, samd), despre care din ele merita/aduc o noua poveste/o lungime potrivita jocului, dar si despre cele care nu merita nici 10 bani.

    In ultima vreme am achizitionat 3 Season Pass-uri si ma gandeam sa impartasesc putin si cu voi.

    Mafia 3 - Season Pass - Faster, Baby! dlc

    Singurul DLC pe care am apucat sa-l joc pana acum, a fost primul, pe care n-as fi dat nici 10 bani, sincer. Sunt 3 misiuni toate, chiar daca este o zona noua si se poate termina in maxim 1.5h daca nu te grabesti (ma refer la poveste, ca au adaugat si ceva nou prin crestere de "iarba", lucru ce dureaza pana la recoltare/vindere).

    Watch Dogs 2 - Season Pass

    Toate cele 3 DLC-uri insumeaza 4 misiuni noi (+ Zodiac Killer mission, pentru cine nu a avut pre-order la joc), iar fiecare misiune este formata din 3-4-5 parti, toate insumand aproximativ 5-6h de gameplay (focus strict pe misiuni, nu si pe side missions noi). De aici am exclus misiunile de co-op, pentru ca nu ma pasioneaza, dar inteleg ca sunt destul de multe noi.

    L-am luat la reducere (24$) si pot spune ca sunt multumit de ce a oferit. Avem misiuni noi (unele mult mai grele decat cele din jocul initial, fara sa cresc nivelul de dificultate), locatii noi, arme si articole de imbracaminte noi.

    Ghost Recon Wildlands - Season Pass - Narco Road dlc

    In acest Season Pass avem doar 2 DLC-uri si din pacate nu le putem juca cu acelasi personaj cu care am terminat jocul initial.

    Primul impact este faptul ca nu avem toata harta initiala la dispozitie, ci doar aproximativ jumatate. Au introdus foarte multe lucruri secundare de facut, pe harta, de genul traseu Motocross (cu niste motoare noi), de urcat munti cu Monster Trucks, sau curse cu avioane si pe anumite masini avem NOS, care este grozav de folosit in urcarea pe dealuri

    Inamicii sunt mult mai agresivi, dar spre deosebire de jocul initial, aici cand nu joci cu prietenii, joci singur, fara echipa de 3 parteneri AI controlled.

    Fiind un joc bazat mai mult pe MP, te astepti ca DLC-urile sa te faca sa te joci 30-40h, dar nu cred ca este cazul. Inca nu am terminat acest prim DLC, dar am app 6-8h in joc si povestea avanseaza frumos.

    Voi ce experiente aveti cu DLC-urile? Ce recomandati si de ce, dar mai ales, ce nu recomandati (desi v-a placut jocul initial) si de ce?

    PS: Consider ca e cazul sa mentionam, dar cred ca mai bine excludem DLC-urile standalone, ca cele de la Witcher 3/GTA IV.
    Attached Images Attached Images 4539958-1820996730-idqtq.jpg