Single post: Discutii routere - probleme, solutii si recomandari!

  1. #610 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Oameni buni, in primul rand va multumesc pentru sugestii!

    In al doilea rand, lucrurile incep sa ajunga la normalitate si-n camera mea de gaming. Am apucat sa ma joc folosindu-ma de noul internet aproximativ 30min. A fost ok.

    Au venit astazi sa-l instaleze. Am precizat sa il puna doar in modul bridge, el doar sa ofere internet actualului meu router care va trebui schimbat.

    Nu s-au bagat la router-ul meu, doar mi-au dat setarile de user/pass si le-am trecut eu manual.

    In momentul de fata sunt doua probleme:

    1. Double Nat Detected. Ca un user responsabil care cauta inainte sa intrebe, am facut cateva cautari pe forum si am gasit un post de-al tau, Monky, vechi de vreo trei ani si unul recent de-al lui Paul. In abele cazui ati scris ca rezolvarea ar fi sa selectez IP-ul consolei in DMZ-ul routerul personal. Am facut acest lucru insa la fel imi arata, dublu nat. In Warzone imi apare NAT OPEN insa as vrea sa fie selectat asa si din meniul consolei, la netul vechi imi arata OPEN NAT.


    2. Abonamentul este de 300Mpbs insa viteza de download si upload tot ~90Mpbs a ramas. Routerul actual de 150Mpbs nu ar trebui sa dea viteza 150Mpbs doar prin wi-fi iar prin cablu sa fie full-speed?


    Probabil a doua problema o fi o limitare de a routerul meu actual care oricum va fi schimbat in scurt timp insa ma ingrijoreaza prima problema, aveti vreo idee de rezolvare?
    Attached Images Attached Images 1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.png