Salutare

Am de ceva timp o problema pe care trebui sa o rezolv cat mai curand. Am o agentie de turism tour operatoare si am primit microgranturile de 2000e.

Problema este ca nu gasesc nicaieri o lista cu produsele pe care le pot achizitiona.

M-ar interesa un obiectiv foto care m-ar ajuta la promovarea afacerii, problema este ca atunci cand sun la numarul lor, 0217950098, o data mi se spune ca il pot lua fiindca isi are rostul intr-o afacere ca aceasta iar alta data mi se spune tocmai invers. Difera de la consultant la consultant. Ei imi recomanda sa imi iau un laptop, o imprimanta, chestiuni din acest domeniu insa pe mine strict pentru afacerea aceasta m-ar ajuta obiectivul foto. Nu prea am nevoie de un laptop nou.

Astazi am vorbit in total la telefon cu ei 21 de minute, pur si simplu nu am vrut sa las telefonul pana nu mi s-a spus exact ce pot achiziona, de fiecare data mi se spunea sa caut pe site-ul lor, alta data sa consult procedura (IMM GOV RO ). In toate cele 10 pagini ale procedurii, nu este nicio informatie in legatura cu problema mea.

Acum doua saptamani a fost o conversatie ireala cu o doamna la telefon si fara exagerari, asa a fost:

eu: Spuneti-mi, va rog, daca pot plati impozitul pe dividende din acesti bani.
ea: Pff, cred ca ar merge...
eu: Am nevoie sa stiu sigur si sunteti singurii care imi pot oferi aceasta informatie
ea: Sefu!!! Sefu! Puteti veni putin? Este un domn care ma intreaba (...ii spune problema mea iar seful ei ii spune ca pot sa platesc dividende din ei...). Da, puteti sa platiti dividentele din acei bani, asa a spus sefu si asa o fi!


Cei de la UE au avut o idee buna cu aceste fonduri insa la noi este executata foarte prost.

Sunt pe aici colegi care au fost intr-o situatie asemanatoare? Ma intereseaza sa stiu o lista cu potentialele produse pe care le pot achitiona.