Quote Originally Posted by MRC View Post
...de la un joc care mi s-a parut groaznic la inceput
haha, cam asa si la mine.

eu pe 25.03.2015

Quote Originally Posted by raducucosmin View Post
eu voi fi sincer, am jucat vreo 5 ore aseara si nu-mi place. nu ma intelegeti gresit, nu spun ca jocul nu e bun, dar cel mai probabil nu e genul meu de joc. nu am jucat Souls-urile, si cred ca am facut o greseala ca am ignorat faptul ca acest joc era prezentat ca un urmas al acestora.

trebuia sa incerc mai intai unul din ele si sa nu ma las sedus de atmosfera si de nevoia de a juca ceva nou si ceva care sa foloseasca specs-urile PS4.

eu (la fel cum au patit si unii review-eri) am murit de muuuuuulte ori pana la primul boss, si in lupta cu boss-ul de vreo 6-7 ori. l-am batut doar blindat cu 20 de blood vials, 10 molotov-uri, un upgrade ptr arma, si cu personajul dus pana la level 15-16.

nu-mi dau seama daca sunt eu prea casual gamer, sau pur si simplu nu sunt compatibil cu genul. mi s-a parut prea greu si cred ca m-am obisnuit prea mult cu checkpoint-uri si cu o oarecare directie generala pe care o prezinta majoritatea jocurilor (cu misiune/misiuni principala/e, misiuni secundare si free-roam. aici eu sincer n-am avut idee unde trebuie sa merg si ce trebuie sa fac.
dezvoltatorii au spus ca au vrut sa evite clasificarea jocului ca fiind pentru "hardcore gamers", dar din punctul meu de vedere cam asta e.

inca o data, sper sa nu-mi sara nimeni in cap, asta e doar experienta cu jocul din perspectiva mea.
Quote Originally Posted by raducucosmin View Post
pana la urma, daca pur si simplu nu e un joc pe care sa-l joci cu placere, si mai mult te enervezi decat te simti bine, what's the point? si cred ca e mai bine sa sperii 1-2 gameri nepotriviti, decat sa ai aceeasi gameri dezamagiti ca au cumparat jocul si frustrati ca nu se pot juca, sau si mai rau, frustrati atunci cand se joaca

oricum, I get your point. cum am zis, nu critic jocul in esenta, nici developerii, nici gamerii. doar observasem ca totusi nu e pentru oricine.

poate daca as avea mai mult timp liber, as putea sa investesc si as avea rabdare mai multa. dar eu joc in general dupa munca de unde vin stresat si cam pic din lac in put.

jocul asta insa cere involvement total de la inceput (cel putin pentru mine), si... in perioada asta I just wanna have fun.


eu trei saptamani mai tarziu:



eu trei ani mai tarziu:



eu in 2021: