Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 16 of 74 FirstFirst ... 6 14 15 16 17 18 26 66 ... LastLast
Results 301 to 320 of 1470

Thread: Bloodborne

  1. #301 SP
    Member rockybt18's Avatar
    Fuuu. Dat preorder de pe contul de Romania unde zice AMR 3 ore+ iar pe contul de baza UK 2days...
    O iau razna in urmatoarele 48 ore. Cum naiba noi sa avem lansarea inainte de UK?

  2. #302 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar


    ---------- Post added 24-03-2015 at 23:26 ----------


  3. #303 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Bloodborne Press Kit Photos
    Attached Images Attached Images 1427202047-bloodborne-press-kit-4.jpg 1427202047-bloodborne-press-kit-5.jpg 1427202049-bloodborne-press-kit-3.jpg 1427202049-bloodborne-press-kit-6.jpg 1427202050-bloodborne-press-kit-1.jpg 1427202050-bloodborne-press-kit-7.jpg 1427202051-bloodborne-press-kit-2.jpg 1427202051-bloodborne-press-kit-8.jpg 1427202084-bloodborne-press-kit-10.jpg 1427202084-bloodborne-press-kit-12.jpg 1427202084-bloodborne-press-kit-13.jpg 1427202084-bloodborne-press-kit-14.jpg 1427202085-bloodborne-press-kit-9.jpg 1427202086-bloodborne-press-kit-15.jpg

  4. #304 SP
    Member sinnombree07's Avatar
    eu nu am mai rezistat si l-am luat de pe psn ro si acum pot sa il joc

  5. #305 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Jocul e super, e mult mai dinamic decat precedentele Souls (desi nu le-am jucat decat foarte putin pe fiecare). Nu e prea greu, am reusit sa ajung pana la primul boss fara sa mor (mai putin acea moarte obligatorie, desi am amanat-o si pe aia mai mult decat trebuia ). Avand in vedere ca aici nu mai ai scut sau armura pe care sa te bazezi, totul sta in agilitate si in dashing/dodging asa ca mergeti spre build-uri cat mai agile si flexibile. Important nu e sa dati tare ci sa dati repede si in niciun caz sa nu va bazati pe pistol ca ala e mai mult de stun decat de facut damage.

    All in all dracu' nu-i asa de negru precum pare, iar jocul e foarte fun si cu ceva mai mult caracter decat seria Souls. Atentie insa cand ajungeti la primul boss, mi-am luat-o de 4 ori de la el asa ca asigurati-va ca aveti blood vials destule cat sa va tot heal-uiti. Eu am ramas fara cand mai avea un strop la viata si mi-am luat-o pe cocoasa.

  6. #306 SP
    Member sinnombree07's Avatar
    am observat camera ca se vede cam ciudat cand misc din analog , se poate sa fie din cauza ca nu sa descarcat tot jocu de pe psn?

  7. #307 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    La mediagalaxy in cluj l-am luat azi tot cu 239,9 lei, așa e inca la raft

  8. #308 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    eu voi fi sincer, am jucat vreo 5 ore aseara si nu-mi place. nu ma intelegeti gresit, nu spun ca jocul nu e bun, dar cel mai probabil nu e genul meu de joc. nu am jucat Souls-urile, si cred ca am facut o greseala ca am ignorat faptul ca acest joc era prezentat ca un urmas al acestora.

    trebuia sa incerc mai intai unul din ele si sa nu ma las sedus de atmosfera si de nevoia de a juca ceva nou si ceva care sa foloseasca specs-urile PS4.

    eu (la fel cum au patit si unii review-eri) am murit de muuuuuulte ori pana la primul boss, si in lupta cu boss-ul de vreo 6-7 ori. l-am batut doar blindat cu 20 de blood vials, 10 molotov-uri, un upgrade ptr arma, si cu personajul dus pana la level 15-16.

    nu-mi dau seama daca sunt eu prea casual gamer, sau pur si simplu nu sunt compatibil cu genul. mi s-a parut prea greu si cred ca m-am obisnuit prea mult cu checkpoint-uri si cu o oarecare directie generala pe care o prezinta majoritatea jocurilor (cu misiune/misiuni principala/e, misiuni secundare si free-roam. aici eu sincer n-am avut idee unde trebuie sa merg si ce trebuie sa fac.
    dezvoltatorii au spus ca au vrut sa evite clasificarea jocului ca fiind pentru "hardcore gamers", dar din punctul meu de vedere cam asta e.

    inca o data, sper sa nu-mi sara nimeni in cap, asta e doar experienta cu jocul din perspectiva mea.

  9. #309 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Din paca toate reviewurile nuanțează faptul ca nu e chiar un joc pentru oricine. Te umple de frustrări daca nu ești pregătit. Poate la asta ar merita un demo.

  10. #310 SP
    Member nire's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    La mediagalaxy in cluj l-am luat azi tot cu 239,9 lei, așa e inca la raft
    A trebuit sa dai "Rezerva in magazin" sau era deja in magazin cu pretul afisat pe site?

  11. #311 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by raducucosmin View Post
    eu voi fi sincer, am jucat vreo 5 ore aseara si nu-mi place. nu ma intelegeti gresit, nu spun ca jocul nu e bun, dar cel mai probabil nu e genul meu de joc. nu am jucat Souls-urile, si cred ca am facut o greseala ca am ignorat faptul ca acest joc era prezentat ca un urmas al acestora.

    trebuia sa incerc mai intai unul din ele si sa nu ma las sedus de atmosfera si de nevoia de a juca ceva nou si ceva care sa foloseasca specs-urile PS4.

    eu (la fel cum au patit si unii review-eri) am murit de muuuuuulte ori pana la primul boss, si in lupta cu boss-ul de vreo 6-7 ori. l-am batut doar blindat cu 20 de blood vials, 10 molotov-uri, un upgrade ptr arma, si cu personajul dus pana la level 15-16.

    nu-mi dau seama daca sunt eu prea casual gamer, sau pur si simplu nu sunt compatibil cu genul. mi s-a parut prea greu si cred ca m-am obisnuit prea mult cu checkpoint-uri si cu o oarecare directie generala pe care o prezinta majoritatea jocurilor (cu misiune/misiuni principala/e, misiuni secundare si free-roam. aici eu sincer n-am avut idee unde trebuie sa merg si ce trebuie sa fac.
    dezvoltatorii au spus ca au vrut sa evite clasificarea jocului ca fiind pentru "hardcore gamers", dar din punctul meu de vedere cam asta e.

    inca o data, sper sa nu-mi sara nimeni in cap, asta e doar experienta cu jocul din perspectiva mea.
    Hehe, welcome to the Souls series!! Toate minusurile prezentate de tine sunt pentru mine plusuri care ajuta la farmecul jocului. Cei care au jucat toate jocurile Souls stiu foarte bine la ce ma refer.

    Nameless, nu ai cum sa cuprinzi esenta unui astfel de joc printr-un demo, cred ca ar speria si mai mult playerii. Parerea mea.

  12. #312 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Era in magazin cu prețul pe el 239 dar mi-a făcut pe loc rezervare pentru ieri, oricum il luam la 239 pentru ca ei sunt obligați sa il dea la prețul afusatchiar daca era eroare.

    ---------- Post added 25-03-2015 at 12:21 ----------

    Quote Originally Posted by Rasko View Post
    Hehe, welcome to the Souls series!! Toate minusurile prezentate de tine sunt pentru mine plusuri care ajuta la farmecul jocului. Cei care au jucat toate jocurile Souls stiu foarte bine la ce ma refer.

    Nameless, nu ai cum sa cuprinzi esenta unui astfel de joc printr-un demo, cred ca ar speria si mai mult playerii. Parerea mea.
    @Rasko mai ti minte ca am luat Demon's Souls de la tine? Ai zis direct ca nu era de tine. Daca era un demo ne lămuream dinainte, dar când am văzut atunci ca NU ARE PAUSE l-am zburat si eu mai departe. Intre timp am mai cescut si ne-am mai deșteptat.

  13. #313 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    sa stii ca tind sa cred ca mai bine ar exista un demo. sa spunem un demo cu bucata de joc de pana la primul boss. daca nu esti obisnuit cu genul, in aceasta portiune ai destule ocazii sa incerci si sa reincerci, si iti poti da seama daca e pentru tine sau nu, pentru ca intri in contact cu aspectele principale: fighting, upgrading, death punishment, almost no checkpoints, boss tare, lack of clear direction etc. plus atmosfera si decorul, level design-ul.

    pana la urma, daca pur si simplu nu e un joc pe care sa-l joci cu placere, si mai mult te enervezi decat te simti bine, what's the point? si cred ca e mai bine sa sperii 1-2 gameri nepotriviti, decat sa ai aceeasi gameri dezamagiti ca au cumparat jocul si frustrati ca nu se pot juca, sau si mai rau, frustrati atunci cand se joaca

    oricum, I get your point. cum am zis, nu critic jocul in esenta, nici developerii, nici gamerii. doar observasem ca totusi nu e pentru oricine.

    poate daca as avea mai mult timp liber, as putea sa investesc si as avea rabdare mai multa. dar eu joc in general dupa munca de unde vin stresat si cam pic din lac in put.

    am mai avut experiente de gaming in care am investit zeci spre sute de ore, dar in general erau jocuri care mi-au placut foarte mult la primul gameplay si am ales sa le incerc pe dificultate maxima pentru ca deja iubeam jocurile si/sau pentru ca voiam platina.

    jocul asta insa cere involvement total de la inceput (cel putin pentru mine), si... in perioada asta I just wanna have fun.

  14. #314 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Cred ca ma înșela memoria, eu ti l-am dat tie pentru SFIV
    In fine e al drecu de greu.

  15. #315 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Pai da, exact invers a fost. Eu ti-am trimis SF IV.

    Radu, si la mine problema esentiala e cea a timpului, dar pe de alta parte nu ma deranjeaza ca termin astfel de joc dupa o luna sau mai mult. Programul meu de gaming se intampla dupa ora 22 seara, uneori chiar mai tarziu. Din cauza asta nu ma plang niciodata de lipsa jocurilor noi, la cat timp am eu dau cu banu seara ca nu stiu ce sa joc.

  16. #316 SP
    Member nire's Avatar
    L am luat si eu acum din altex promenada. Initial m am uitat frumos pe site am dat "Rezerva in magazin", dar nu era(daca mai au o singura bucata in stoc aceasta nu mai apare si pe site). M am dus in magazin am intrebat au zis ca mai au in spate o bucata, pentru ca s au facut 3 rezervari, dar doar 2 au fost ridicate. Vanzatorul a pus ca au fost bagate in stoc si facute rezervarile la ora 3 dimineata. Initial voiau sa mi l dea cu 269 sau 259, dar mi au facut rezervare pe loc si l am luat la pretul de pe site.

  17. #317 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    In fine e al drecu de greu.
    Ups ! Asta e cam nasol ca si eu abordez un joc in ideea de a ma distra.
    Am inteles ca jocul are mai multe nivele de dificultate. Eu ma astept ca in aceste cazuri acolo unde scrie easy...sa fie easy.
    Daca sparg TV, controller ca sa il termin s-a dus dracu distractia.

  18. #318 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    gakrhw5.gif

    intelegeti voi

  19. #319 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Stau la început de o ora si nu m-am prins ce trebuie sa fac
    10/10 Will do that again!

  20. #320 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by DeathOfArt View Post
    Attachment 245977

    intelegeti voi

    Din fericire nu mai e cazul. )

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 16 of 74 FirstFirst ... 6 14 15 16 17 18 26 66 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts